Müştak İsminin Anlamı

Müştak İsminin Anlamı Nedir?

Çocuk sahibi olacaklarını öğrenen anne ve babalar daha bebeklerinin cinsiyetini öğrenmeden çocuklarına hangi ismi koyacakları düşünür ve heyecanlanır. Konulacak bu isimler için araştırmalar yapılır, Kur’an’da geçip geçmediğine ya da caiz olup olmadığına bakılır. Kişilik analizi ve ismin harf analizine bakılır.  Çocuklara isim koyarken anlamı da oldukça önemlidir. Çünkü konulan ismin anlamı karakter yapısına etki eder. Müştak isminin anlamı nedir? Ve Müştak ismine dair merak edilenleri inceleyelim.

Müştak isminin anlamı; Cennet kapısında bekleyen melek, önde olan, özleyen ve bekleyen şeklinde yer alır.

Müştak ismi Kur’an’da yer almamaktadır. Çocuklara isim konulacağı zaman tek bir yerden anlamına bakılmamalıdır. Müştak ismi Arapça kökenli olup,  Müştak isminin TDK’deki anlamı ise; arzu eden, isteyen ve özleyen kişi şeklinde yer alır.

Müştak ismi Türkiye’de yaklaşık olarak 214 bebeğe konulmuştur. Bebeklere konulan isimler arasında Müştak ismi Türkiye’de 383.195. sıradadır. Müştak isminin bebeklere konulma sayısı ise bir yıl içerisinde hiç artış göstermemiştir.

Bebeklere konulan her ismin bir anlamı ve bu isimlerin kişilik analizi bulunur. Müştak isminin kişilik analizi ise; insancıl olurlar ve bağışlamayı severler. İdealist olurlar, hoşgörü sahibidirler, sevecen ve cömert olurlar. İnsanlara yol göstermeyi severler. Düzeni ve titiz ortamı severler. Plan yapmayı ve bu plana göre hareket etmeyi severler. İş hayatı ile özel hayatlarını ayırırlar. Müştak isminin rengi mavidir. Mavi renk; uyum, dürüst olma, sadakat ve otorite anlamlarına gelir.

Müştak isminin numerolojisi ise; M: on altı, Ü: yirmi altı,  Ş: yirmi üç,  T: yirmi dört, A: bir,  K: on dört şeklindedir. Toplamı ise 104 yapar. Bu sayıları toplarsak Müştak isminin numerolojik sayısı 4’tür. 4 sayısının anlamı, sağlam karakter, pratiklik, güvenilirlik, disiplin ve başarılı olma şeklinde yorumlanır.  

Müştak isminin olumlu yönleri; planlı ve mükemmelci olurlar. Doğallığı severler. Tutumlu ve sorumluluk sahibi olurlar İnsanlarla aralarına mesafe koyarlar. Öncü ve lider konumunda yer alırlar. Sözüne güvenilir kişilerdir.

Müştak isminin olumsuz yönleri ise; Detaycı olurlar. Risk almaktan çekinmezler. Dağınık yapıları vardır. Fazla iyilerdir ve bazen kandırılırlar, iyi niyetlerinin kurbanı olurlar.

Müştak ismine sahip olanların fiziksel özellikleri; uzun ve sağlam yapılı boy, ince kemikli el ve ayaklar, koyu renkli ve dalgalı saçlar ve ince dudaklara sahip olurlar.

Her ismin kişilik analizi yapılabildiği gibi harf analizi de yapılmaktadır. Bunun sebebi her harfin bir gezegenle bağlantısı olduğu ve bu gezegenlerin kişinin karakter özelliğinde etkisi olmasıdır. Müştak isminin harf analizi; M: ticari zekâ, Ü: başarılı olmak,  Ş: üretken ve güçlü yapı, T: duyguları ifadede zorluk,  A: enerjik yapı, K: başarı şeklinde yapılabilir. 

Bebeklere isim konulurken konulacak isme yakın ve benzer nitelikte isimler de araştırılır. Bunu özellikle kardeşlerde görmemiz mümkündür. Müştak ismine benzer isimler erkek bebekler için; Müşahit, Burak ve Berk isimleri bulunur.  Kız bebekler için ise; Melek, Müştifa ve Müşküle isimleri bulunur.

İsim konulacağı zaman anlamına, kişilik ve harf analizine dikkat edildiği gibi bu ismin konulmasının caiz olup olmadığına da bakmak gerekir. Müştak ismi caiz mi? Sorusuna Müştak isminin erkek bebeklere konulmasında herhangi bir sakınca olmadığını söyleyebiliriz.

Bebeklere isim konulurken ünlü veya tanıdık kişilerin isimlerinden de referans alınır. Müştak ismine sahip olan ünlülere örnek olarak verebileceğimiz bir ünlü bulunmaz.

Ekranların sevilen dizisi Türk Malı’nda yer alan Müştak karakterine Metin Zakoğlu hayat verir. 

mustak-isminin-anlami-54934
Müştak İsminin Anlamı

Müştak isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Cennetin Kapıcısı Olan Melek
  • 2 – Daima Önde Olmak
  • 3 – İştiyaklı, özleyen, göreceği gelen, can atan

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Müştak ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Müştak ismini kullanan 208 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Müştak ismini kullanan 44 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Müştak ismini kullanan 14 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Müştak ismini kullanan 22 kişi bulunmaktadır.

Müştak isminin Türkiye sıralaması

Müştak en çok kullanılan 4975. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 2471. isimdir.

Müştak isminin Harf Analizi

Kişiye Müştak ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

Müştak İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Müştak ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Müştak isminin anlamını gözden geçirin!

Müştak İsminin Numerolojisi

Müştak isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
Ü: yirmi altı
Ş: yirmi üç
T: yirmi dört
A: bir
K: on dört
TOPLAM: 104

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap