Mikrodalgada Nasıl Kek Yapılır?

mikrodalgada kek Mikrodalgada ıslak kek yapmanız için bilmeniz gereken bazı püf noktalar vardır. Islak kek için malzemeleri ve tarifi doğru şekilde uygulayın, lezzeti yakalayın.

Mikrodalgada kek

mikrodalgada kek Mikrodalga fırınların kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Genellikle besinlerin kısa süre içinde ısıtılması amacıyla kullanılan mikrodalga fırınlar ısıtma işlemini elektromanyetik dalgalar sayesinde gerçekleştirirler.

Mikrodalga fırınlar besinlerin sadece ısıtılması amacıyla değil, besinlerin pişirilmesi amacıyla da kullanılırlar. Özellikle kekler ve son dönemlerde gittikçe popüler hale gelen bardak kekleri (cup cake) mikrodalga fırınlar kullanılarak hızlı bir şekilde hazırlanabilirler.

Şimdi, mikrodalgada nasıl kek yapılabileceğine bir göz atalım.

Mikrodalgada kek

Mikrodalgada Kek Yapım Tarifi?

Mikrodalgada farklı kek çeşitleri yapılabilir. Kekin içine koyulacak malzemeler tercihe göre farklılık gösterebilir. Ayrıca isteğe göre kek karışımı bardağa koyularak da pişirilebilir. Ancak mikrodalgada kek yapılması ile ilgili olarak dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kullanılacak olan kek kabının ya da bardağın kesinlikle metal veya kalitesi plastik olmamasıdır

. Bu işlem için porselen, cam veya mikrodalgada kullanımı uygun olan kaplar kullanılmalıdır. Şimdi de çok beğenilen kekelerden ıslak kekin mikrodalgada nasıl yapıldığını öğrenelim.

MikroDalgada ıslak kek yapımı

Malzemeler

1 su bardağı süt

1,5 su bardağı toz şeker

1 su bardağından biraz fazla un

3 yemek kaşığı kakao tozu

1 çay bardağı sıvıyağ

1 yumurta

1 paket vanilya

1 paket kabartma tozu

Genişçe bir kabın içerisine süt kakao şeker ve Yağ iyice karıştırıldıktan sonra. Bu karışımdan bir çay bar kadar alınır Ve karışımın içine yumurta eklenip karışım iyice çırpılır sonra da un vanilya kabartma tozu da karışıma eklenir

Topak kalmayacak şekilde tamamen karışım işlemi tamamlanır. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı cam kaba dökersin üzüm mikrodalga fırının gücünü 800 watt a getirirsiniz. Yaklaşık 7 dakika pişirildikten sonra kekiniz hazır hale gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap