Meyan Kökü Ne İşe Yarar?

Meyan Kökü Ne İşe Yarar? Saymakla bilemeyeceğimiz kadar çok fazla faydası bulunan meyan kökü en fazla ihmal edilen doğal şifa kaynağı olmaktadır. Oldukça öneml..

Saymakla bilemeyeceğimiz kadar çok fazla faydası bulunan meyan kökü en fazla ihmal edilen doğal şifa kaynağı olmaktadır. Oldukça önemli ve su kenarında yetişen otsu bir bitki olan meyan kökü astım vücuttaki deri bozulmaları kronik yorgunluk migren karaciğer sorunları menepoz boğaz iltihapları ve aklınıza gelebilecek birçok alanda çare olarak kullanılmaktadırlar. Bunların dışında da çok sayıda faydası bulunabilir şimdi o faydalarını birlikte inceleyelim.

Depresyon

Bilimsel araştırmalar bizlere gösteriyor ki meyan kökünün içerisinde bulunan asitler gerginlik ve sinir gibi birçok alanda olumlu yönde etki yaratmaktadır. Stres hormonu olan kortizol asitlerin parçalanması ile daha az işte ondan dolayı sinir sisteminde meyan kökünün yapıcı ve onarıcı bir çok etkisi bulunmaktadır.

Yüksek kolesterol

Meyan kökü kolesterol dizilişleri üzerindeki birçok yanlışlığı düzeltebilirim den dolayı onarıcı ve bakım sağlayıcı özelliklere sahiptir. Ayrıca antioksidan özelliğine sahip olduğundan dolayı sağlıksız yağlardan Kurtulmak isteyen ve Ödem atmak isteyen insanlar için de oldukça faydalı bir üründür.

Sindirim sistemi

Meyan kökü midede meydana gelen yanma reflü ülser gibi problemlere karşı adeta Savaş açmaktadır ve düzenli bir şekilde doğru kullandığımız takdirde sindirime yardımcı olur ve hazımsızlık probleminin kalıcı olarak önüne geçer.

Bağışıklık sistemi

Bağışıklık sisteminin zayıflamasına bağlı oluşabilecek tüm rahatsızlıkların önceden engelle bilmesi için meyan kökü düzenli olarak kullanıldığında kuvvetli bir bağışıklık sistemi oluşturmakta

Cilt ve saç sağlığı

Genel olarak meyan kökü cildin daha sağlıklı ve daha güçlü bir şekilde oluşması için uğraş vermektedir aynı zamanda derilerde oluşan lekeleri ve sivilceleri ortadan kaldırmakta da son derece başarılı olmaktır. Sedef egzema nasıl gibi deri problemlerini tamamen ortadan kaldırmada oldukça başarılı olmaktadır dökülen saçların yerine getirilmesi konusunda da oldukça başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

İdrar söktürücü olan etkileri mide ağrıları ve vücuttaki tüm ağrıların gidericisi olarak doğal ağrı kesici olarak da kullanılabilen meyan kökü çay ya da şerbet şeklinde tüketilebilir. Sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus dozunun doğru ayarlanmasıdır, Çünkü doğru doğru ayarlanmadı takdirde kaslarda uyuşma cinsel isteksizlik ve aşırı baş ağrısı ortaya çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap