Mefkure İsminin Anlamı

Mefkure İsmi

Mefkure İsminin Anlamı Yeni doğan çocuğuna isim vermek isteyenler farklı ve çarpıcı bir isim vermek istedikleri zaman Mefkure ismi çokça karşımıza çıkmaktadır. Mefkure isminin anlamını merak edenler için bu yazımızı ele aldık. Mefkure ismi hakkında merak edilen isimlerden birisidir. Özellikle söyleniş tarzı ve duruşu bakımından özellikle ismin cinsiyeti anlamında kız çocuklarına daha çok verilen bu ismin anlamı da söylenişi kadar güzel bir isim olarak bilinir.

Mefkure isminin anlamına bakacak olursak herhangi bir hedefe varılmak açısından ele alınan ülkü ve idealleri anlatmaktadır. Burada ele alınacak yol bağlamında büyük bir hedefe varmak isteyenler belirlediği ülkünün kavramını Mefkure olarak ifade etmektedirler. Bunun dışında ikinci anlamı ise güzel ve göze hoş görünen üçüncü anlamı ise demir gibi sağlam yıkılmayan dördüncü anlamı da herhangi bir iş yolunda bahşedilen gaye anlamı da taşımaktadır.

Mefkure İsminin Anlamı
Mefkure İsminin Anlamı

Bunun yanı sıra Mefkure isminin TDK’de anlamı da merak edilenler arasında yer almaktadır. Burada özellikle ülke ideal anlamına da gelmektedir. Mefkure isminin kişilik analizine de bakacak olursak ismin kişilik analizi aşağıdaki gibidir;

Mefkure ismine sahip olan kişiler özellikle acele iş yapmaktan kaçınan kimselerdir ve aynı zamanda da işi teslim tarihinden çok önce bitirmemek şekilde planlamaktadır. Burada aynı zamanda yer alan konu farklı insanlarla iletişime geçmek açısından da çekingen olurlar. Burada aynı zamanda insanlara da liderlik etmekten ve aynı zamanda da kontrol etmekten hoşlanmazlar. Özellikle kişilik olarak da  esnek ve hoşgörülü tavır sergiliyorlar. Hayalperest ve aynı zamanda uzak gözükmektedir. Burada özellikle daha çok iç dünyalarına göre yaşamaları da kişilik özellikleri hakkında belirleyici faktörler olarak karşımıza  da çıkmaktadır.

Mefkure ismine bağlı olarak aynı zamanda Kuran’da geçip geçmediği hakkında ki bilgiler de merak edilen bilgiler arasında yer almaktadır. Burada yer alan bilgilere bağlı olarak aynı zamanda Mefkure ismi caiz mi sorusu da merak edilenler arasında bulunuyor. Mefkure ismi burada özelilkle caiz mi değil mi konsuunda bilgi edinmek isteyenler için büyük bir nitelik sağlamaktadır. Öncelikle belirtelim ki Mefkure ismi caiz olmayan ve aynı zamanda sakıncalı isimler listesinde geçmiyor buna bağlı olarak bu ismi koyarken Mefkure isminin anlamına bağlı olarak ismi tercih edip etmeyeceğiniz hakkında fikir edinebilirsiniz.

Mefkure isminin merak edilen bir diğer konuda Mefkure isminin harf analizidir. Burada ismin harf analizine göre isim koyabilirsiniz. M harfi zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. E harfi ruhsal dünyası çok karmaşık olması, F harfi ise uysal olmalarını aynı zamanda güven vermesi. K harfi ise iş ve aşk hayatında başarılı olmalarını; U harfi durağan bir yapısı olduklarını; R harfine bağlı olarak sert bir yapıya sahip olduklarını E harfi ise ruhsal dünyalarının çok ama çok karmaşık olduğu hakkında bilgiler vermektedir.

Burada aynı zamanda özellikle ticari faaliyetlerde başarılı olmalarını, sakin ve karizmatik tavırlara sahip olduğunu, etrafınca tanınan ve iş hayatında yüksek başarılara sahip kimseler olduğu hakkında da bilgilere sahip kişiler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla beraber Mefkure ismine alternatif isimlerde düşünebilirsiniz. Mefkure ismine benzer isimler arasında yer alan isimler şu şekildedir; Mehcure, Mefkure, Meftune, Mahsure, Mefharet, Mesure, Menşure, Menzure, Mansure, Maksure isimleri kız ismi olarak konulabilirken erkek isimleri arasında ise Mefhar, Meftun isimleri ise tercih edebileceğiniz erkek isimleri olarak dikkat çekmektedir. Mefkure isminde ünlüler kısmında ise herhangi bir ünlü bulunmamaktadır Buna rağmen eğer bu isimle bir kişi olursa burası güncellenecektir.

Mefkure isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Hlkü, ideal
  • 2 – Ölümsüz Ve Demir Gibi Sağlam, Ölümsüz Demir
  • 3 – Güzel, Göze Hoş Görünen
  • 4 – Ülkü, gaye

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Söylenişi: mefkû:re
Kuran ‘da geçmiyor.

Mefkure ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Mefkure ismini kullanan 171 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Mefkure ismini kullanan 24 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Mefkure ismini kullanan 19 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Mefkure ismini kullanan 14 kişi bulunmaktadır.

Mefkure isminin Türkiye sıralaması

Mefkure en çok kullanılan 5310. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2273. isimdir.

Mefkure ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1 kişi artmıştır.

Mefkure isminin Harf Analizi

Kişiye Mefkure ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Mefkure İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Mefkure ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Mefkure isminin anlamını gözden geçirin!

Mefkure İsminin Numerolojisi

Mefkure isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
E: altı
F: yedi
K: on dört
U: yirmi beş
R: yirmi bir
E: altı
TOPLAM: 95

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap