Medar İsminin Anlamı

medar-isminin-anlami-38425

Medar İsminin Anlamı ve Özellikleri

Pek çok aile bebek bekledikleri dönemde bebeklerinin cinsiyetini öğrenir öğrenmez isin arayışı içine girerler. Buldukları isimlerin anlamları, özellikleri ve pek çok farklı hususu da bunlar ile birlikte merak edip araştırılar. Medar ismi de bu isimler arasında yer alan hem erkek hem de kız ismidir. Bebek bekleyen aileler tarafından oldukça fazla tercih edilen isimlerden biri olan Medar isminin anlamı ve özellikleri yine bu aileler tarafından merak konusu olmuştur. Peki, Medar isminin anlamı ve özellikleri nelerdir? Medar ismi pek çok anlama sahiptir. İsim, sebep, vasıta, dayanak ve dönence anlamına gelmektedir.

Anlamı ve özellikleri bakımından merak edilen Medar isminin Kuran’daki anlamı ise yoktur. Bu konuda üzerinde yapılan araştırmalarda Medar ismi Kuran’da geçmediğinden dolayı bir anlama da sahip değildir. Erkek bebekleri için tercih edilen isimlerden biri olan Medar ismi, pek çok açıdan aileler tarafından merak edilmiştir. Bunlardan biri de ismin Kuran’da geçip geçmemesidir. Peki, Medar ismi Kuran’da geçer mi? Medar ismi Kuran’da herhangi bir ayette geçmemektedir. Kuran’da geçmeyen isimler arasında yer alan Medar isminin caiz olup olmadığı merak edilen konular arasındadır.  Peki, Medar ismi caiz mi? Medar ismi hem İslami hem de kültürel açıdan caizdir ve aileler tarafından bebeklerine konulmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Ailelerin erkek ve kız bebeklerine koymak için uygun gördüğü Medar ismi birçok özelliğe sahiptir. İsmin özelliklerinin kişilerin hem kaderleri hem de karakterlerine yön verdiğine inan pek çok aile vardır. Bu aileler göre bebekler için bir isim konulmak istendiğinde ismin özellikleri de araştırılmalıdır. Peki, Medar isminin özellikleri nelerdir?  Medar ismine sahip olan kişiler, barışçıl kişilerdir. Mükemmelliyetçi bir kişiliğe sahiptirler. Adalet duyguları oldukça baskındır. Öfkelerini kontrol edebilme yeteneğine sahiptirler. Masumiyet oldukça önemlidir.

Birçok aile tarafından tercih edilen Medar isminin harf analizi de yine bu aileler tarafından ismin araştırılan özellikleri arasındadır. Günümüzde pek çok ebeveyn isimlerin harf analizi hakkında bir fikri yoktur. Fakat merak eden ve kaderi etkilediğine inan ailelerin sayısı da oldukça fazladır. Peki, Serkan isminin harf analizi nedir? İsmin ilk harfi olan “M”, aktif bir kişiliği ifade etmektedir. Bu özellikleri onların kolay bir şekilde arkadaşlık kurmasına yardımcı olur.

Geniş ve üst düzey bir kapasiteye sahip olan bu kişiler, kariyerleri ve akademik hayatlarında da çok başarılıdırlar. “E”, arkadaşlık ilişkilerinde iyi ve güvenilir bir kimsenin kişiliğini ifade eder. Bu kişiler, sürekli çevrelerindeki insanlara yardım ederler. “D” harfi, mert ve güvenilir bir kişiliğe sahiptiler. Güvenilir bir kişiliği yansıtır. Buna bağlı olarak da çevrelerindeki kişiler tarafından güvenilirler ve saygı duyulurlar. “A”, harfe sahip olan kişiler sakin ve uyumlu bir karaktere sahiptirler. Bu da kolay bir şekilde çözüm üretmelerine yardımcı olur. Bu özelliklere sahip olmaları sayesinde de arkadaş ve aile çevresinde saygı görürler.

 “R” harfi, uyumlu bir karakteri belirtir. Kişiler bu karakterleri sayesinde çevrelerinden saygı görür. Neşeli bir karaktere sahip olduklarından dolayı çevrelerine pozitif enerji yayarlar. Bu da onları oldukça sevilir kılar.

İsim hakkında pek çok konuda olduğu gibi aileler tarafından merak edilip araştırılan konular arasında olan Medar isminin ecbed değeri ise 245’tir

Aileler bebeklerine ister tek isim isterlerse de iki isim koyabilmektedirler. Bu aileler Medar ismi tek başına konur mu? Sorusuna yanıt aramaktadır. Aileler bu ismi ister tek isterlerse başka bir isimle koyabilmektedir.

Medar isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Dönence. Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 2 – Dayanak, yardımcı
  • 3 – Vasıta, sebep, neden

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Medar ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Medar ismini kullanan 53 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Medar ismini kullanan 9 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Medar ismini kullanan 6 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Medar ismini kullanan 5 kişi bulunmaktadır.

Medar isminin Türkiye sıralaması

Medar en çok kullanılan 7241. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 548. isimdir.

Medar ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Medar isminin Harf Analizi

Kişiye Medar ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Medar İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Medar ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Medar isminin anlamını gözden geçirin!

Medar İsminin Numerolojisi

Medar isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
E: altı
D: beş
A: bir
R: yirmi bir
TOPLAM: 49

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap