Masum İsminin Anlamı

masum-isminin-anlami-61885

Masum İsminin Anlamı

Yeni bebek bekleyen çiftler bebeklerinin cinsiyetine göre isimler düşünmektedir. Bu telaş oldukça tatlı ve heyecanlı bir şekilde aileleri etkilemektedir. İsim konusu son dönemlerde oldukça önemli olmaya başlamıştır. Ebeveynler isimleri çocuklarına vermeden önce çeşitli araştırmalar yapmaktadırlar. Bu araştırmalar sonucunda isimlerin anlamlarını, kültürümüzdeki yerini ve İslam dinine uygunluğunu araştırmaktadır.  İnternet kaynakları üzerinde Masum isminin anlamı nedir? sorusu bolca araştırılmaktadır.

Tonlama ve söyleyiş açısından oldukça güzel bir his uyandıran Masum ismi, son zamanlarda popülerlik kazanmıştır. Genellikle erkekler için tercih edilen bu ismin birçok anlamı bulunmaktadır. İsmin anlamı ebeveynler için önemli olabilmektedir. Çocuklarının daha hayata başlarken güzel umutlarla dolu bir isimle başlamasını birçok aile istemektedir. İlk anlamı hafif rüzgâr olarak bilinmektedir. Bunun yanında suçsuz kabahatsiz kimse olarak da bilinmektedir.

Ayrıca saf, temiz anlamlarıyla da günümüzde tercih edilmektedir. Birçok aile Masum ismi Kur’an da geçiyor mu sorusunu merak etmektedir. Ebeveynler bu duruma önem verdiği için çeşitli mecralarda araştırmalar yapmaktadır. Bu soruya cevap verecek olursak bu kelime kutsal kitap içerisinde geçmemektedir. 

Masum ismi telaffuz edilmesi oldukça basit ve kolayca anlaşılacak bir yapısı olduğu için birçok aile tarafından tercih edilmektedir. Kültürümüzde birçok yerde kullanılan bu kelime aynı zamanda Türk Dil Kurumu tarafından oluşturulan sözlükte de yer edinmiştir. Yapılan çalışmalar sonucunda TDK’na göre Masum isminin anlamı küçük çocuk olarak belirlenmiştir.

Bu anlamının yanı sıra daha önce de belirttiğimiz gibi birçok anlamı yanında taşımaktadır. Masum ismi isterseniz tek başına isterseniz de başka isimlerle birlikte kolayca uyum yakalayacak şekildedir.

Kimi inanışlara göre isimler çocukların geleceklerini ve yaşantılarını etkileyebilmektedir. Aynı zamanda kişiliklerini ve davranışlarını da oluşturan büyük etkenler arasında yer almaktadır. Bu sebeple birçok insan çocuklarına isim koymadan önce o ismin çeşitli analizlerini ortaya koyarlar. Bu konu üzerindeki ehil insanlar, Masum isminin analizi yapmışlardır. Bu isme sahip kişiler, kimi zaman ani tavırlar ve sinirlenmeler yaşayabilmektedir. Hırslı ve bununla birlikte başarılı olmaktan haz alan kişiler olmuşlardır. Yaptıkları her işe karşı oldukça fazla önem verirler.

Masum ismine sahip kişilerin olumlu yönlerini genel hatlarıyla sayacak olursak: gerçekçi tavırlar sergileyen her zaman mantıkla hareket etmek isteyen kişiler olmuşlardır. Bunun yanında pratik zekalı ve çalışkan kişilerdir.

Öte yandan olumsuz özelliklerini saymak gerekirse, çok fazla gurur yaptıkları için kimi zaman basit eleştirilerden bile kırılabilmektedirler. Aynı zamanda eleştirilerden pek fazla hazzetmezler.

Bu özellikler genellikle Masum ismine sahip olan kişilerin psikolojik ve duygu durumları tahlil edilerek ortaya koyulmuştur. Bu isme sahip olan kişiler hayatlarında genellikle başarılı olmuşlardır. Yapılan çeşitli çalışmalar sonucunda Masum isminin kişilik analizi bu gerçekliği ortaya çıkarmıştır. Gerek iş hayatında gerek sosyal hayatında her zaman uyumlu ve mutlu olabilecek bir yapıları bulunmaktadır.

Bazı aileler çocuklarına isim vermeden önce bu adların inançlara göre caiz olup olmadıklarını öğrenmek istemektedirler. Bu durum özellikle İslam dini için ön plana çıkmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda Masum ismi dinimizce yasaklı isimler arasında yer almamaktadır. Bu ismi bebeklerinize verirken gönül rahatlığıyla hareket edebilirsiniz.

Aileler çocuklarının telaşıyla beraber aynı zamanda isim bulmak konusunda bazı sıkıntılarla karşı karşıya kalabilir. Kişilerin dikkatini Masum ismine benzer isimler çekebilmektedir. Bunlar arasında Mazlum ve Malum bulunur ve yeni doğacak çocuklarınız için konulabilecek isimler arasındadır.

Öte yandan Masum ismine sahip ünlüler çocuklarına isim koyarken aileleri etkileyebilir. Bu isimle daha öncesinde tanınmış bir şahsiyet bulunmamaktadır. Masum adında dizi filme rastlanmıştır.

Masum isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Hafif Rüzgar, Yaz Rüzgarı
  • 2 – Suçsuz, Kabahatsiz, Günahsız, İsmet Sahibi.
  • 3 – Saf, Temiz. İmam-I Rabbaninin Oğlu.
  • 4 – Küçük çocuk.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Söylenişi: ma:sum
Kuran ‘da geçmiyor.

Masum ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Masum ismini kullanan 1.565 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Masum ismini kullanan 289 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Masum ismini kullanan 30 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Masum ismini kullanan 101 kişi bulunmaktadır.

Masum isminin Türkiye sıralaması

Masum en çok kullanılan 2367. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 1140. isimdir.

Masum isminin Harf Analizi

Kişiye Masum ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Masum İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Masum ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Masum isminin anlamını gözden geçirin!

Masum İsminin Numerolojisi

Masum isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
A: bir
S: yirmi iki
U: yirmi beş
M: on altı
TOPLAM: 80

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap