Masajla Yaşlanmayı Durdurmak Elinizde

masajla-yaslanmayi-durdurmak-elinizde-15612

Yaşlanmayı geciktiren yöntemlergünümüzde bulunmakla beraber estetikten kremlere kadar birçok alternatif sunuluyor. Biz kadınların yaşlanma sürecini erken yaşla..

Yaşlanmayı geciktiren yöntemlergünümüzde bulunmakla beraber estetikten kremlere kadar birçok alternatif sunuluyor. Biz kadınların yaşlanma sürecini erken yaşlarda da yaşamaya başladığı günümüzde bu durumu geciktirmek ve sağlıklı bir cilde kavuşmak masaj yaparak mümkün olabiliyor.

Yaşlanmayı geciktiren hatta durdurduğunu iddia ettiğimiz masaj ritmik masaj teknikleri farklı yazılarımda size yoğa tekniğini anlatmışım.

Yoga tekniği bilinçli yapılan ve kasaları geliştirerek uyaran bir yöntem olarak dikkat çekerken öncelikle fiziksel ruhsal ve zihinsel sağlık için yapmanız gerekenleri sıralamak istiyorum yani sağlıklı beslenmek stresten uzak kalmak spor yapmak ve zararlı maddelerden uzak durarak tüm bedenin yaşlanmasını geciktirmek mümkündür.

Zamanı durdurmak elbette ki mümkün değildir önemli olan yaşlandığınızda kaliteli bir yaşam sürmenizi sağlamak en önemli amaç olmalıdır.

Ritmik masaj sayesinde tüm bedendeki kan dolaşımını canlandırarak bedenin uyarılması sağlanarak tüm doku ve organlara akan kanın hızlanması bedenin yenilenerek çalışmasını destekleyen profesyonel bir masaj tekniğidir.

Bedenin genelde bedelden aşağısına uygulanan özelliklede kalp ritmi ile uyumlu olasına dikkat edilen ritmik masaj kişilerin sırt üstü yatırıldıktan sonra bacaklarına ve kalçalarına sarılan sargıların her kalp atımında basınçlı hava ile otomatik olarak şişirilip indirilmesi ile uygulanıyor.

Bu masaj tekniği sadece bedenin yaşlanmasını geciktirme hatta durdurmasının yanında genelde tıbbı açıdan koroner kalp hastaları ile kalp yetersizliği hastalarının tedavisinde kullanılıyor bu sayede hastalarda cerrahi işlem uygulanmadan güvenli bir yöntem olarak uygulanıyor.

Ritmik masaj sayesinde bedene anti- aging etkisi yaratılması sağlanır bu yöntem kişilerde vücudun kan dolaşımı hızlanmasıyla dokular, hücreler, organlar tekrar hızlı bir yenilemeyle kan akışına kavuşur.

Cildin kanlanmasında artış saptanır bunun yanında cilt canlanır. Kırışıklarsa azalma, saç dökülmesinde azalma ve kadınların en çok rahatsız oldukları selülitler de kaybolma izlenir.

Hızlı kan akışı sayesinde dokularda biriken beden için zararlı olan metabolizmanın biriktirdiği beden için tamamen yük olan atıklar bedenden rahatlıkla uzaklaşır.

Beden enerjisine ve dinçliğine tekrar kavuşurken birçok sporcunun da yaptırdığı bu masaj sayesinde daha enerjik oldukları bilinmektedir. Hızlı kan akışı sayesinde beyne giden kan beynin çalışmasını sağlar unutkanlık azalır, cinsel gücünüzde artış gözlenir, damar yaşlanması önler.

Ritmik masaj yaptırarak sağlıklı mutlu ve yaşlanmayı her alanda durdurabilirsiniz.

HEY, BU MAKALELERE MUTLAKA GÖZAT!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol