Limon Nasıl Rendelenir?

Sofralarda limonun iç kısmının bol miktarda kullanıldığı ve kabuğunun rendelenerek çok farklı yiyeceklerde Sizlerde özel lezzetler hazırlayabilirsiniz. Limon k..

Sofralarda limonun iç kısmının bol miktarda kullanıldığı ve kabuğunun rendelenerek çok farklı yiyeceklerde Sizlerde özel lezzetler hazırlayabilirsiniz. Limon kabukları rendesi özellikle limonata yapımında kek pasta ve çeşitli yemek türlerinde ve hamur işlerinde çok sık kullanılmaktadır. Ayrıca garnitür olarak adlandırılan salata ve sosların kullanımı açısından da hem sağlıklı hem de lezzet açısından çok güzel bir alternatif oluşturmaktadır.

Limon kabuğu rendesi elde edebilmek için öncelikle bir sebze soyucu ya da her evde bulunabilen basit ve nedenlerden kullanabilirsiniz bu işlemi gerçekleştirirken belli başlı tekniklere dikkat ederseniz daha olumlu sonuçlar elde etmiş olursunuz.

Limon nasıl rendelenir?

Limonları Öncelikle temiz bir mutfak fırçası ile tamamen fırçaladıktan sonra iyice yıkama işlemi uygulayın ve Bu işlem limonun üzerinde kir ya da herhangi bir kimyasal artık kalmaya ne kadar devam ettirin. Limonlar tamamen kuruduktan sonra ayaklı kutu şeklinde kesme tahtası üzerine yerleştirilir ve rende düz ve Ayaksız ise kesme tahtasına paylaş şekilde de yerleştirilebilir buna siz kullanım koşullarına göre kendiniz rahatlıkla karar verebilirsiniz.

Yapacağınız gıdaya bağlı olmakla beraber rendenin iri Orta Asya’da küçük birlikte kısımlarından herhangi birisinin yine kendi tercihinize göre belirleyebilirsiniz.

Limonun rendenin üzerinde aşağı yukarı şekilde bastırarak sıkıca gezdirdikten sonra her bir rendeleme den sonra limonu çevredeki bütün sarı kısımlarını tamamen rendeleme işlemini gerçekleştirin. Beyaz kısımları rendeleme den önce sarı kısımları tamamen rendelenmesi bir limonun hiç sarı yapacağını Su Ürünleri acılık katacağı için rendelediğiniz limon kabuklarının Öncelikle bir kasede toplanması gerekiyor.

Bilinmesi gereken bir diğer önemli bir ayrıntı rendelenen limon kabuklarını çok kısa süre zarfı içerisinde kullanılması gerektiğidir çünkü Eğer beklerse kısa bir zaman dilimi içinde lezzeti ve araması tamamen bozulacaktır. En iyi lezzet elde edilebilmesi için kalın kabuklu limonlar tercih edilmelidir aynı zamanda Eğer limon soğuk olursa rendeleme işlemi çok daha basit bir şekilde gerçekleşebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap