Lilya İsminin Anlamı

Lilya İsminin Anlamı

Geçmiş zamandan  günümüze kadar kullanılmış olan  isimlerden bazıları günümüzde de  oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu isimlerin zamanının geçmiyor olması ve bazılarının kulağa yabancı bir isim gibi geliyor olması pek çok anne baba adayının hoşuna gitmektedir. Çocuğuna farklı, anlamı güzel ve yabancı bir isim havası bulunan isimleri vermek isteyen kişilerin karşılaştığı isimlerden biri de Lilya ismi olmaktadır. Lilya ismi, genellikle kız çocuklarında tercih edilen ve oldukça farklı anlamları bulunan isimlerden biridir.  Genel bir değerlendirme yapıldığında kız çocuklarında kullanılan isimlerden biri olan Lilya isminin anlamının birden fazla olduğu görülmektedir.

Lilya isminin anlamları arasında ilk sırada zambak çiçeği, ikinci sırada arı, üçüncü sırada beyaz çiçek, dördüncü sırada saf olan, beşinci sırada saf, altıncı sırada güzel olan, yedinci sırada güzellik, sekizinci sırada çiçek gibi güzel olan, dokuzuncu sırada ise zambak çiçeği anlamları bulunmaktadır. Kısa bir değerlendirme gerçekleştirildiğinde  Lilya isminin anlamları bu şekilde özetlenebilmektedir.

Genel bir değerlendirme gerçekleştirildiğinde  olumlu anlamlı isimler arasında bulunan Lilya ismi Latince kökenli isimlerden biridir. Latince kökenli olması sebebiyle pek çok kişi Lilya ismi Kuranı Kerim’in içerisinde geçiyor mu? Sorusunu sormaktadır. Kur’an-ı Kerim içerisinde bulunmayan isimler arasında yer alan Lilya isminin anlamının kötü olmaması sebebiyle çocuklara verilmesinde herhangi bir sorun yoktur.

Ebeveyn adaylarının çocuklarına Lilya ismini vermek istediğinde araştırıyor olduğu bir diğer nokta ise Lilya isminin olumlu ve olumsuz özellikleri olmaktadır. Lilya isminin karakter özelliklerine  bakıldığında ve olumlu-olumsuz özellikleri incelendiğinde  Lilya ismine sahip olan kişilerin genellikle aşırı kuşkucu olduğu görülmektedir.

Dışarıdan bakıldığında kuşkucu  gibi görünmüyor olsalar da Lilya ismine sahip olan kişilerin pek çok konuda kuşkucu olduğu göz ardı edilmemelidir. Lilya ismine sahip olan kişilere karşı yaklaşım gerçekleştirirken mutlaka kuşkucu olmalarına ve kolay kolay güvenmemelerine dikkat edilmelidir. Aksi bir durumda Lilya ismine sahip olan kişilerin bir kez güvenleri kırılırsa bir daha o güveni kazanmak çok zor olacaktır. Bu nedenle bu isme sahip olan kişilerin güvenini kırmamak ve kuşkucu olmalarına neden olmamak adına dikkatli davranılmalıdır.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra Lilya  ismine sahip olan kişilerin olumsuz özellikleri arasında ise genellikle detaycılık  özelliği bulunmaktadır. Bu sebeple genel bir inceleme yapıldığında  Lilya ismine sahip olan kişilerin karakter özellikleri arasında pek çok olumsuz özelliğin bulunduğu görülebilmektedir. Fakat bu özellikler çocukların karakterini oldukça kötü etkilemeyeceği için isim pek çok çocuğa verilebilecek isimler arasında yer almaktadır.

Lilya ismi çocuklara verilmeden önce mutlaka tüm olumlu ve olumsuz özellikleri değerlendirilmeli ve Lilya isminin karakter analizi incelenerek bir sonuca varılmalıdır.  Bu sayede isim seçildiğinde herhangi bir endişe duyulmasına gerek olmayacaktır.

Lilyan, Lilyağ, Lilyam, Daina, Dayaça, Daine, Diana, Daijah, Daihanna, Dairelle, Aleyna, Asya, Ayla, Ada, Aysima, Alya, İlya, İlayda, Ayda, Fulya, Açelya, Manolya, Talya, Lena, Liva, Likya, Lema, Laşa,  Atilla, Ada, Atila, Ata, Ayçiçek, Ayçil, Ayçiçeği, Lilya, Ayçe, Ayçıl, Lilyan,  Lili, Lily, Lilyağ, Lilyam, Ayçöhre, Göyçin, Gülçin, Burçin, Nurçin, Erçin, Laçin, Berçin, Gökçin, Aylin, Ayşin, Ayselin, Ayşirin, Ayilkin, Ayten, Aysun, Aslıhan, Asuman, Asmin, Ayşen, Aycan, Ayçetin, Elçin, Timuçin, Erçin, Laçin, Serçin, Aytekin, Aysevin, Aytigin, Ayhan, Aydın, Sidelya, Lisiya, Lara, Adnan, Alperen isimleri Lilya ismi ile benzeyen isimler arasında yer almaktadır. Eğer sizler de çocuklarınız için Lilya ismi ile uyumlu isim arayışı içerisindeyseniz Lilya ismi ile benzeyen isimler arasından bir isim seçimi yapabilirsiniz.

lilya-isminin-anlami-29299
Lilya İsminin Anlamı

Lilya isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Arı
  • 2 – Zambak çiçeği.
  • 3 – Saflık, güzellik

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Latince
Kuran ‘da geçmiyor.

Lilya ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Lilya ismini kullanan 175 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Lilya ismini kullanan 66 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Lilya ismini kullanan 13 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Lilya ismini kullanan 16 kişi bulunmaktadır.

Lilya isminin Türkiye sıralaması

Lilya en çok kullanılan 5275. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2262. isimdir.

Lilya ismini kullananların sayısı, son bir yılda 49 kişi artmıştır.

Lilya isminin Harf Analizi

Kişiye Lilya ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Lilya İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Lilya ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Lilya isminin anlamını gözden geçirin!

Lilya İsminin Numerolojisi

Lilya isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

L: on beş
İ: on iki
L: on beş
Y: yirmi sekiz
A: bir
TOPLAM: 71

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap