Leyla İsminin Anlamı

leyla-isminin-anlami-98794

Leyla İsminin Anlamı Nedir?

Leyla ismine sahip olan insanlar çok atak insanlardır. Olayların gidişatına göre karar verip olayı yatıştırma özelliğine sahiplerdir. Leyla isminin anlamı bu insanlar yaşayarak öğrenme hayat felsefesine sahip kişilerdir. Fakat bazı zamanlarda karar verme süreleri uzayabilir ve bu durumda başarısız olabilir. Son derece dürüst ve hoşgörü sahibi olan bu insanlar iyilik yapmayı çok severler ve seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle bazen sakarlıkları da olabilir. 

Aşkı nadir yaşayan insanlar olan Leyla isminin anlamı aşk buldukları zaman yapamayacakları şey yoktur. Özgürlüklerini oldukça düşkün olan bu kişiler özgürlükleri için belirlemiş oldukları sınırların aşınmasına istemezler. Hayata ve yaşamayı çok seven Leyla isimli insanlar zamanlarını dışarıda yalnız geçirmekten hoşlanmazlar. Toplu eğlencelere bayılırlar ve olaylara farklı pencerelerden bakmasını bilirler.  

Leyla isminin anlamı liderlik vasfı olan kişilerdir. Doğuştan liderdirler. Kendilerine has bir görüşe ve düşünceye sahiplerdi. Diğer insanların etkisi altında kalarak karar vermezler. Leyla isimli insanlar sorumluluktan ve görev almaktan kaçınmazlar. Bu kişiler cesur insanlardır. Fakat bazı durumlarda cesaretlerini kontrol etmeli ve hemen karar vermemelidir. Esnek olabilmeli ve diğer insanların görüşlerinde dikkate almalıdırlar. 

Leyla isminin anlamı Arapça kökenli olan bu isim saçları gece gibi simsiyah olan kadın anlamına gelir. Ayrıca Arabi ayların son gecesi ve gece gibi anlamları vardır. Ayrıca Leyla ismi Doğu edebiyatına sıkça konu olmuş Leyla ile Mecnun hikâyesinden hepimizin aşina olduğu bir kadın ismidir. 

Leyla isminin TDK’deki anlamı  en yetenekli kişiler arasında olup sanatsal yönleri oldukça fazladır. Pek çok alanda yetenek sahibi olan kişilerdir.

Leyla isminin analizi bu kişilerin içinde bulunmuş oldukları ruh dünyaları oldukça karışıktır. Sevinçlerini ve üzüntülerini bir arada yaşayabilirler. Rahatsızlık hissettikleri konular çok enderdir. Cana yakın insanlardır. Atılgan ve enerjik bir yapıya sahip kişilerdir. Yaptıkları her işte mantıklı bir şekilde hareket ederler. 

Leyla isminin kişilik analizi sıcaklığı ve ciddiyeti simgeler. Sahip oldukları muhakeme gücü ile tartışmaları önleme konusunda oldukça başarılıdırlar. Olağanüstü analitik bir zekâları vardır. Leyla isminin anlamı ilk harfi olan L numerolojik olarak 3 rakamı ile eşdeğer özelliklere sahiptir. İsminde bu harf bulunan kişiler oldukça arkadaş canlısı yetenekli ve sosyal kişilerdir.  

Leyla isminin anlamı içinde E harfi geçen bu isim bu kişilerin yardımsever oldukları anlamına gelir. Bu kişiler hayatı hızlı öğrenirler dinamik ve eğlenceli bir kişilik yapıları vardır. Bilime ve yeniliklere karşı her zaman ilgi duyarlar. 

Leyla isminin anlamı Y harfinin de içinde bulunduğu bu ismin sahibi kişiler yüksek bir empati yeteneğine sahiptirler. Son derece merhametli ve sevecen kişilerdir. İsmin ortasında yer alan L harfi kişinin dinamik karizmatik ve uyumlu bir yapısı olduğunu gösterir. 

Leyla isminin anlamı bu ismin sonunda bulunan A harfi numerolojik olarak 1 rakamı ile aynı özellikleri taşır. İsminin sonunda bu harf bulunan kişiler özgün yaratıcı hareketli ve son derece kararlı bir kişilik yapısına sahiptirler.

Leyla caiz mi? Leyla ismi Kur’an-ı Kerim’de olduğu hâli ile geçmiyor. Leyla kelimesi Bakara suresi Enam suresi ve Ali İmran suresinde gece anlamı ile geçer. Anlam olarak güzel bir mânâya sahip olan Leyla ismini kız çocuklarına koymakta herhangi bir sakınca yoktur. 

Leyla ismine benzer isimler arasında Necla, Lalin, Leylak, Mislina, Dila, Ela, Çağla, Ayla, Alya gibi isimler vardır. 

Leyla ismine sahip olan ünlüler Leyla Erbil, Leyla Tanlar, Leyla Lydia Turgutlu’ dur. 

Formun Üstü

Formun Altı

Leyla isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Mücadele Eden.
  • 2 – Peri Padişahı, Perilerin Başı
  • 3 – Hicri Ayların Son Gecesi.
  • 4 – Çok Karanlık Gece.
  • 5 – Leyla İle Mecnun Hikayesinin Kadın Kahramanı.
  • 6 – Saçları gece gibi simsiyah olan kadın.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Söylenişi: leylâ:
Kuran ‘da geçmiyor.

Leyla ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Leyla ismini kullanan 180.061 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Leyla ismini kullanan 30.757 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Leyla ismini kullanan 11.800 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Leyla ismini kullanan 8.227 kişi bulunmaktadır.

Leyla isminin Türkiye sıralaması

Leyla en çok kullanılan 44. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 20. isimdir.

Leyla ismini kullananların sayısı, son bir yılda 951 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Leyla isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Aşağıdaki grafik, Leyla isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Leyla isminin Harf Analizi

Kişiye Leyla ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Leyla İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Leyla ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Leyla isminin anlamını gözden geçirin!

Leyla İsminin Numerolojisi

Leyla isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

L: on beş
E: altı
Y: yirmi sekiz
L: on beş
A: bir
TOPLAM: 65

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap