Kurban Bayramında Yola Çıkarken Dikkat

Kurban Bayramında Yola Çıkarken Yapmanız Gerekenler Kurban Bayramını ailesi ya da yakınları ile geçirmek isteyenler bayram tatilleri için çeşitli yerlere seyahat etmek durumunda kalmaktadır. Yollarda yaşanan yoğunluktan dolayı sürücülerin zor durumlar yaşaması ve trafik dolayısı ile kaza yapma riski de oldukça fazladır. Sürücülerin yola çıkmadan yol durumu ile ilgili bilgilere göz atmaları yaşanacak sıkıntıların ortadan kalkmasına yardımcı olabilir.

Köprülerin durumu bayram tatilinde daha yoğun olacağından yolculuk yapacak kişilerin yol ve köprü durumları ilgili haberdar olması gerekir. İstanbul da yaşanan yoğun trafik bayram arifesinden itibaren başladığı için uzun yola çıkmayı düşünenler o günlerin dışında trafiğe çıkarsa bu yoğunluk daha da hafifleyebilir. Sorunsuz bir yolculuk yapmak için trafiğe çıkanların bu kurallara dikkat etmesi ve o şekilde yola çıkmaları olası kazalarında önüne geçmesini sağlayacaktır.

Uzun Yola Çıkacakların Dikkat Edeceği Kurallar     
Uzun Yola Çıkacakların Dikkat Edeceği Kurallar     

Uzun bir tatil olan Kurban Bayramı şehirlerarası yolculuğun artmasına neden olur. İstanbul trafiğinin yoğunluğunu nedeni ile İstanbul’a gelen kişilerin köprü ve yol durumu ile ilgili bilgi sahibi olmasında yarar var. Seyahat edecek kişiler bu detaylara dikkat ederek ve yoğun günlerde trafiğe çıkmaktan kaçınmaya özen göstermek zorundadır.

Bayram tatiline çıkacaklar için basında ve televizyonda birçok uyarı yapılmaktadır. Bazı sürücüler bu kurallara uysa da ne yazık ki kimi insan tatil planlarını değiştirmeyerek güvenliklerini riske sokabilir. Bayram tatillerinde yaşanan trafik nedeni ile birçok kaza olayı meydana gelmekte can ve mal kaybı oldukça yüksek olmaktadır. Trafiğe çıkanlara ne kadar uyarı yapılsa da cezalarda bu konuda yetersiz olduğundan böyle kötü sonuçlar ortaya çıkabiliyor.

Başka İçerik:  YurtDışı Eğitim İçin Sağlık Sigortası!

Kurban Bayramında Tatil Dönemi Neden Kazalar Yaşanıyor?

Trafik yoğunluğuna neden olan Bayram tatillerinde insanlar sürüş saatleri ve aşırı hız gibi durumlar nedeni ile kazalara yol açmaktadır. Kendi canını ve başkalarının da canını tehlikeye sokan dikkatsizlik ve kurallara uymama nedeni ile maddi ve manevi kayıplar oldukça fazladır. Tatil yolculuğuna çıkacaklar için önemli bir işlem olan araç muayenesi belirli dönemlerde yapılmalı ve şekilde trafiğe uygun zamanlarda çıkılmalıdır.

Bunun dışında kaza riskleri ve zor durumda kalmamak için araç sahipleri araçlarına kasko sigortası yapmak durumundadır.  Trafiğe çıkanların mutlaka araç kasko sigortası yaptırmaları gerekir. Kasko sayesinde yolda giderken herhangi bir tehlike ve kaza anında maddi hasarın sizi zor durumda bırakmaması için mutlaka araç kasko sigortasını yaptırmalısınız

Tüm Riskleri Kapsayan Kasko ve Trafik Sigortası
Tüm Riskleri Kapsayan Kasko ve Trafik Sigortası

Tüm Riskleri Kapsayan Kasko ve Trafik Sigortası

Sürücüleri oldukça zor durumda bırakan yoğun trafik genelde bayram tatillerinde yaşanıyor. Sürücüler dikkatli olsa da başka bir sürücünün dikkatsizliği sayesinde ölüm ya da yaralanmalar kaçınılmaz olur. Bayram tatiline çıkmadan önce gereken önlemleri almalarında yarar var.

Özellikle kasko sigortasının yapılmış olması tedavi ve araçla ilgili arızaların onarılmasında doğacak maddi hasarın sigorta tarafından karşılanması sağlanmakta zararın daha az olmasında önem taşıyan kasko sigortası birçok kişi tarafından tercih edilmekte. Yolculuk için gerekli poliçeler maddi hasarlar, çarpılma, çarpma ve acil durum gerektiren anlar için hizmet bedeli ödenerek alınabilir.

Kurban Bayramında En İyi Kasko Hizmeti ile Güvenli Bayram Tatilleri
Kurban Bayramında En İyi Kasko Hizmeti ile Güvenli Bayram Tatilleri

Kurban Bayramında En İyi Kasko Hizmeti ile Güvenli Bayram Tatilleri

Kasko sigortasında hasara uğrayan aracın ve karşı tarafın zararlarını karşılama da sigorta araca ihtiyacı olanlar içinse zor durumda kalmaları halinde geçici araç yollayabiliyor. İstediğiniz sigorta şirketlerinden yararlanmak için mutlaka kasko şirketleri ile görüşmeli diğer sigorta acenteleri ile karşılaştırarak size uygun hizmet sağlayacak olan firmayı tercih edebilirsiniz.   Bayram tatilinizi daha huzurla geçirmek için kurallara uymalı ve önemi büyük olan kasko sigortanızı yaptırmalısınız. Böylelikle başınıza gelecek kaza ve maddi hasarları en aza indirebilirsiniz.

Başka İçerik:  Seyahat Sigortası Gerektiren Ülkeler ve Faydaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap