Kumru İsminin Anlamı

kumru-isminin-anlami-47530

Kumru İsminin Anlamı Nedir?

Aile, kadın ve erkeğin birbirini tanıdıktan sonra evlilik kararıyla nikâh akdiyle gerçekleşen birlikteliktir. Bu birlik ile çiftler anne ve baba olma hayalini kurarlar. Hayal ettikleri bir bebek sahibi olma, durumu gerçekleştiğinde bebeğin cinsiyetine göre isim araştırırlar. Cinsiyeti belli olunca isim daha çok netleşir ve uygun, anlamlı bir isim düşünürler. Cinsiyeti kız olan bebeğine, Kumru isminin anlamı güzel ve anlamlı olduğu öğrenilince bu ismi verirler. Anne ve baba çocuğunun ilerde kullanacağı isminin güzel bir anlam ifade ettiğini bilerek ismini sevmesini sağlayacaktır.

Anne ve baba yeni doğacak bebeğine Kumru ismini vermek istediğinde bu ismin ne anlama geldiğini araştırır. Kumru isminin anlamı farklı yönlerden ne anlamada geldiğini öğrenmek isterler.

Kumru isminin TDK’ deki anlamı ve dinimizde caiz mi bilmek isterler. Kumru isminin TDK’ deki anlamı araştırılan bilgiye göre güvercinden küçük, boz, gri renkli, sevimli bir kuş anlamına gelmektedir. Kumru kuşu diğer ismiyle guguk kuşu olarak da bilinir. Sevgilisine olan düşkünlüğüyle bilinen güvercin benzeri bir kuştur.

İnsanlara doğduklarında hitap etmek için, anne ve baba bebeğin cinsiyetine göre isim verirler. Ebeveynler çocuğuna isim vermeden önceden de ismin ne anlama geldiğini araştırırlar. Kız çocuğu ise daha çok ona uygun isim vermek isterler. Kumru isminin anlamı güzel olduğundan bu ismi düşünürler. Kumru isminin karakter özelliği ise, ailesine ve arkadaşlarına kavgacı tavrı olmayan, onlara sesini çıkartmayacak ılımlı ve sakin bir kişiliğe sahiptir. Bu tavrı ile herkes tarafından hayranlıkla karşılanan  kişidir.

Kız ismi karakteristik özelliği gereği risk taşıyan kişidir. Bu ismin yani Kumru isminin analizi olarak ismin baş harflerinin taşıdığı anlam ile de ilgilidir. K; İş ve aşk hayatında başarılı, etrafında tanınan ve sürekli başarılı olan bir karaktere sahiptir. U; Yavaş bir yapıya sahip olan, işlerini aceleye getirmeden yavaş yavaş sağlam yapan bir özelliğe sahiptir. M; Zeki ve başarılıdır. Kumru isminin anlamı gereği, Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılıdır. R; Karar verirken güçlük çeker tereddüt hayatının bir parçasıdır. U; yavaş bir yapıya olan, işlerini aceleye getirmeden yavaş yavaş sağlam yapmak isteyen özelliğe sahiptir.

Bebekler dünyaya geldikten sonra çocukluk dönemine geçiş yaptığında kişilikleri belirlenmeye başlar. Gençlik döneminde karakter yapıları oturur. Kumru isminin anlamı karakter olarak da kendini belirler. Kumru isminin enerjik ve hayat dolu haliyle  çoğu insani kendine özendirir. Bu özelliğiyle popüler sevilen kişi olduğunu yansıtır.

Kumru isminin kişilik analizi olarak sanatsal yetenekleri azımsanmayacak derece iyidir. Önsezileri oldukça kuvvetlidir motivasyonları olağan üstüdür. İç dünyalarında yasadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez uykuyla hiç işleri yoktur, oldukça sağlıklıdırlar, evcimen insanlardır. 

Kumru ismi köken olarak farsça bir isimdir. İsmin anlamı bir türünü tanımlar. Kız çocukları için güzel ve çifte kumru olan kuş ismi olan anlamı güzel bir isimdir. Kumru isminin anlamı olarak Kur’an-da isim olarak geçmez. Yalnız güzel bir anlamı olduğundan kullanılır. Kumru ismi caiz mi? Anlamı gereği kullanılan isimdir ama caiz değildir. Kumru veya guguk kuşu olarak bilinen bu kuş türü çok sevimli ve sürekli çift olarak uçan birbirlerinden ayrılmayan aşkı simgeleyen kuştur. Kumru ismine benzer isimler olan öngörülen isimler; Ilgın, İkra, Mihra olarak bilinir. Kumru ismine sahip ünlüler ise ünlü aktör Kartal Tibet’in kızı Kumru Tibet ve abisi olan Kanat Tibet vardır. 

Kumru ismine sahip ünlüler arasında herhangi bir kişiye rastlanmamıştır.

Formun Üstü

Formun Altı

Kumru isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Uğurlu Olan, İyilik Getiren.
  • 2 – Çok Temiz, Hoş Ve Güzel
  • 3 – Güvercine Benzeyen Bir Kuş Türünün Adı.
  • 4 – Güvercinden küçük, boz, gri renkli, sevimli bir kuş.
  • 5 – Güvercinlerden, uzunca kuyruklu boynunun yanlarında benekler bulunan ve güvercinlerden daha küçük olan boz renkli kuş

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Kumru ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Kumru ismini kullanan 3.564 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Kumru ismini kullanan 586 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Kumru ismini kullanan 244 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Kumru ismini kullanan 125 kişi bulunmaktadır.

Kumru isminin Türkiye sıralaması

Kumru en çok kullanılan 1710. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 783. isimdir.

Kumru ismini kullananların sayısı, son bir yılda 31 kişi artmıştır.

Kumru isminin Harf Analizi

Kişiye Kumru ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

Kumru İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Kumru ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Kumru isminin anlamını gözden geçirin!

Kumru İsminin Numerolojisi

Kumru isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

K: on dört
U: yirmi beş
M: on altı
R: yirmi bir
U: yirmi beş
TOPLAM: 101

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap