Kızan İsminin Anlamı

kizan-isminin-anlami-80609

Kızan İsminin Anlamı

Bebeklerine isim seçen ebeveynler oldukça hassas davranırlar. Farklı isim seçmekten korkabilirler. Bu farklılıklar kalabalık içerisinde sıyrılabilir. Bunun iyi ya da kötü bir şey olması biraz da isimle ilgilidir. Şayet isimin anlamı ve söylenişi önyargılardan uzak ise güzeldir. Tam tersi durumlarda ise iyi bir fikir olmayabilir. Doğru karar vermek için iyi düşünülmelidir. İsim birçok kez yüksek sesle söylenip nasıl hissettirdiği anlaşılabilir. Anlamlar bu nedenle son derece önemlidir. Kızan isminin anlamı nedir? Diye merak ediyorsanız hem kelime hem de halk arasında kullanılan anlamı bilinmelidir.

Çok fazla anlamı olmayan Kızan isminin TDK’ya göre anlamı erkek çocuk, silahlı köy delikanlısı demektir. Halk arasında ise çoluk çocuk anlamına gelmektedir.

Türkçe kökenli bir isimdir ve erkek bebeklere verilir. Yöresel olarak halk dilinde çok kullanıldığı için aileler bu ismi Kur’an da geçiyor mu diye merak eder. Kızan ismi Kur’an’da geçmemektedir. Dilenirse bu konuda farklı kaynaklardan da araştırma yapılabilir.

Bebeğiniz için olsa dahi birisine ömrü boyunca taşıyacağı bir isim seçmek son derece önemlidir. İsmi verdiğiniz bebek yetişkin bir birey olduğunda ismi ile barışık olmalıdır. Kelime anlamı çok güzel olsa dahi farklı anlamlara ve yargılara açık olan isimler tercih edilmemelidir. Yıllar sonra bile isim anlamsal güzelliğinden bir şey kaybetmemelidir. Anlam dışında önemli olan bir diğer konu ise analizdir. Kızan isminin analizi yapılmış ve şu bilgilere ulaşılmıştır. Çok güçlü hisleri vardır. Sanatsal yönleri çok gelişmiştir. Hedeflerine ulaşmak için planlama yapar ve amaçlarına mutlaka ulaşırlar.

Olumlu yönleri çok cana yakın ve sempatik insanlardır. Vicdan sahibi olmaları ile birlikte yardım etmeyi çok severler. Karakterleri çok güçlü ve güven duyulurlar. Verdikleri sözleri mutlaka yerine getiriler.

Olumsuz yönleri duygusal olmaları en büyük zaaflarıdır. Her söylenene inanırlar. Çok çabuk etki altında kalırlar.

Fiziksel özellikleri ise uzun boylu, kalıplı yapılı olmalarıyla dikkat çekerler. Belirgin yüz hatları vardır. Açık renk gözleri oldukça büyüktür. Dalgalı saçları sık ve koyu renklidir. Kararlı güven verici bir ses tonuyla konuşurlar.

Bebeklerin her biri sahip oldukları anne ve babalar için en özel bebektir. Hiçbir bebek ona benzemez. Saçları, gözleri, teni, gülüşü ağlayışıyla en güzeli odur. Tüm bu güzellikleri isminin de taşımasını isterler. Çevrelerinde çok fazla olsun istemezler.

İsimler, ait oldukları kişilerin karakterleri üzerinde olumlu olumsuz birçok etkisi olduğu düşünülmektedir. Bu düşünceler doğrultusunda aynı ismi taşıyan kişilerin ortak özelliklerini tespit etmek amacıyla çeşitli analiz çalışmaları yapılmaya başlanmıştır. Ebeveynler de isim seçerken bu konuyu da etraflıca araştırmaya başlamıştır. Kızan isminin kişilik analizi oldukça ilgi çekicidir. Grup içerisinde önderlik etmeyi ve kişileri yönlendirme iradesine sahiptirler. Cesur, güçlü ve sorumluluklarının bilincindedir. Azmi ve çalışkanlığı ile başaramayacağı iş yoktur.

Ebeveynler genelde bebek isimi seçerken ilk beğendikleri isimden bir nedenle vazgeçmek durumunda kalmış olabilirler. Ancak bu ismin söylenişi, duyulduğunda bıraktı hissi sevmiş olabilirler. Bu nedenle Kızan ismine benzer isimler neler diye merak edilebilir. Kız isimleri Kuğu, Kıymet, Kısmet, Kızıl, Kıvılcım, Kibar erkek isimleri ise, Kutlu, Kıvanç, Kutsi, Kazım gibi isimlerdir.

İsim seçiminde bulunurken ailelerin dikkat ettiği diğer bir unsurda ismin caiz olup olmadığıdır. Kızan ismi caiz mi sorusuna cevap verecek olursak caiz olmayan isimler arasında olmadığı görülmüştür.

Kızan ismini taşıyan ünlü ülkemizde yok. Ancak yine de Kızan ismini taşıyan ünlüler var mı diye merak ediyor olabilirsiniz. Bu isimin geçtiği birçok türkü vardır.

Kızan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Kızan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Kızan ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Kızan ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Kızan ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Kızan ismini kullanan bulunmamaktadır.

Kızan isminin Türkiye sıralaması

Kızan en çok kullanılan 39900. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 7936. isimdir.

Kızan isminin Harf Analizi

Kişiye Kızan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Kızan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Kızan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Kızan isminin anlamını gözden geçirin!

Kızan İsminin Numerolojisi

Kızan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

K: on dört
I: on bir
Z: yirmi dokuz
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 72

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap