Kırlangıç Otu Neye İyi Gelir?

Kan temizleyici bir şifalı ot olarak bilinen Kırlangıç otu aynı zamanda bilinen en dayanıklı bitkiler arasındadır. Bir metre bile olmayan boyuna rağmen tüm yaz..

Kırlangıç Otu Neye İyi Gelir?Kan temizleyici bir şifalı ot olarak bilinen Kırlangıç otu aynı zamanda bilinen en dayanıklı bitkiler arasındadır. Bir metre bile olmayan boyuna rağmen tüm yaz aylarında sıcağın kavurucu etkilerine karşılık ayakta kalabilmektedir. Bunu başaran çok fazla bitki olmasına rağmen Kırlangıç otunun özellikleri kış aylarında da ortaya çıkar.

Karların altında kaldığında, tipi, don ve benzeri hava koşullarına maruz kaldığında dahi hiçbir şey olmadan yaşamını sürdürür.

Kırlangıç Otu Neye İyi Gelir
Kırlangıç Otu Neye İyi Gelir?

Kırlangıç otu neye iyi gelir diye düşünenlerin ilk aklına kanı temizlemesi gelse de Türkiye’de göz sağlığı için sık tüketildiğini belirtelim. Görme bozukluklarına karşı kullanılabilecek bitkisel çözüm yöntemlerini araştırıyorsanız doğru adrestesiniz.

Katarakt dahil olmak üzere birçok görme kusurunda etkin bir rol oynamasının haricinde koruyucu özellikleriyle göz sağlığında doğal şifa kaynağıdır. En taze hali ise Mayıs ayından sonra ortaya çıktığından herkes bu evrede temin eder.

Kırlangıç Otu Görme Bozukluğuna Karşı Nasıl Kullanılır?

Öncelikle görme bozukluklarına iyi gelen kırlangıç otu kullanımı ile ilgili yanlış bilinen bir gerçeği aydınlatmak istiyoruz. İlk etapta kırlangıç otu görme kusurlarını gideren bir yapıdaymış gibi algılanıyor. Oysa bu mucizevi bitkisel yöntem mevcut görme bozukluklarının derecesini düşürmek gibi bir etki göstermiyor.

Yalnızca yükselmeyi durdurarak göz bozukluğunun artmamasına olanak sağlıyor. Dolayısıyla bu noktada yanlış bilgilendirmeler olduğundan ötürü uyarmakta fayda görüyoruz. Buna ek olarak sürekli ekran karşısında çalışan insanlarda oluşan göz tembelliği ve göz yorgunluğu için birebirdir. Katarakt hastaları özellikle yaşlı insanlar olduğundan onlarda göz çevresine uygulanacak bu doğal kür fayda sağlayacaktır.

Yapraklı bir bitki olan Kırlangıç otu nasıl kullanılır diye merak eden insan sayısı ise azımsanacak boyutlarda değil. Haliyle yapraklarından elde edilen sıvının göz çevresine ve kenarlarına sürülmesi sonucunda uygulandığını belirmekte fayda var. Böylece uygulama aşamalarında fiziksel olarak nasıl bir adım atılacağını kavrayabiliyoruz.

Kırlangıç Otu Çayı Nasıl Demlenir?

Kırlangıç otu çayı sık tüketilen bitkisel çaylardan değildir. Yine de bu tip doğal şifa depoları söz konusu olduğunda herkesin ilk tercih edeceği kullanım şekillerinden birisi olarak düşünülebilir. Gerçek anlamda hazırlanışı kolay, etki derecesi yüksek bir bitkisel çözümle karşı karşıyayız.

Malzemeler

1 Tatlı Kaşığı Kırlangıç Otu
1 Bardak Su

Hazırlanışı

Kaynak durumda olan bir bardaktan biraz daha fazla olan suyun içerisine kırlangıç otu atılır.
Kırlangıç otu 1 tatlı kaşığını silme şeklinde doldurarak ölçülmelidir.

Yani tatlı kaşığının çukur olan kısmının dolu, üst taraflarının ise kaşık hizasında bittiği ölçekte olmalıdır.
Haşlama yöntemiyle demlenen Kırlangıç otu çayı tercihinize bağlı olarak bekletilir.

Ardından ise süzülmek için biraz soğuması beklenerek servise hazır hale gelir.

Kırlangıç Otu Şarabı

Kırlangıç otu şarabı aslında gerçek şarapla karıştırılan bitki özünün ortaya çıkardığı bir karışım olarak tüketilir. Alkol ile birlikte şifalı bitkinin yararlarından faydalanmak ise işin en keyifli yönünü ortaya çıkarıyor.

Malzemeler

30 Gram Kırlangıç Otu
1 Litre Beyaz Şarap

Hazırlanışı

Öncelikle 30 gram kırlangıç otunu köklerinden ayırmadan bütün bir halde kabın içerisine koymalısınız.
Derince bir kap olmasında fayda var.

1 litre beyaz şarabı kabın içerisine otun üzerine dökerek bekleme evresine geçilmelidir.
Çok uzun bir süreye gerek duyulmazken ortalama olarak 2 saatlik bir süre önerilir.

Ardından ise beyaz şarap süzülerek servise hazır hale gelen Kırlangıç otu şarabı içilebilir.

Kırlangıç Otu Suyu

Kırlangıç otu normal şartlarda tüm bölümleriyle var olan bir bitkidir. Dolayısıyla Kırlangıç otu suyu için tümünün karışımına ihtiyaç duyulur.

Malzemeler

Kırlangıç Otu Yaprağı
Kırlangıç Otu Sapı
Kırlangıç Otu Çiçeği

Hazırlanışı

Bilhassa kırlangıç otunun yaprak ve çiçeği tamamıyla su içeriğiyle doğada yer edinmektedir.
Dayanıklı sapı içinde su oranının yüksek olduğunu söylemek mümkündür.

Yaprak, çiçek ve sap kısımlarını alıp robot yardımıyla suyunu çıkarana kadar parçalamak gerekmektedir.
Ardından posaya dönüşen malzemelerden süzülerek ya da onlarla birlikte içilebilecek Kırlangıç otu suyu karşımıza çıkacaktır.

Kırlangıç Otu Hülasası

Kırlangıç otu hülasası evde yapım şartlarına pek uygun değildir. Birçok farklı yöntemle üretimi yapıldığından ötürü buna farklı noktalardan erişim sağlanabilir. Örneğin eczaneler ve aktarlar bu ürünü satıyor olabilir. Hepsinde bulabilmek imkânsız diyebiliriz. Fakat muhakkak her şehirde Kırlangıç otu hülasası satın almanın mümkün olduğu bir aktar bulunacaktır.

Kırlangıç Otunun Faydaları

Her hastalığın doğada farklı çözüm yollarını aramaya başlayan tıp bilimi sürekli olarak genişleyen bir ilaç endüstrisini yönetiyor. Artık kimyasaldan çok bitkisel ilaç özütleri karşımıza çıkmaya başlıyor.

Kırlangıç Otunun İyi Geldiği Hastalıklar

Sarılık, Karaciğer, Böbrek, Safra, Göz bozukluğu, tembelliği ve katarakt, Deri kanseri, kan kanseri, idrar yolu enfeksiyonu başta olmak üzere çok sayıda hastalık için tedavi edici doğal yöntem olarak görülmektedir.

Cilt Rahatsızlıkları

Egzama yaraları, siğiller ve dermatolojik kanser vakalarında kesinlikle kullanılması önerilen bir bitkidir.

Göz Sağlığı

Göz kusurları başta olmak üzere tembellik, yorgunluk, katarakt, göz batması ve göz kayması sorunlarında tedavi edicidir.

Metabolizmayı Hızlandırır

Metabolizma hızını arttıran besinler ve bitkiler sağlığımız için önem arz ediyor. Doğal olarak Kırlangıç otu kullanımı tüm türleriyle bize bunu vadeden yapısıyla dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap