Kilo Vermenin Püf Noktaları Nelerdir? Zayıflamanın En Kolay Yolu

Kilo Vermenin Püf Noktaları Nelerdir? Zayıflamanın En Kolay Yolu. Kilo özellikle çağımızın en sık rastlanan problemlerindendir. Çoğu insan bu problemden muzdariptir. Ayrıca kalp, tansiyon, kolesterol, damar tıkanıklığı gibi birçok hastalığa davetiye çıkarır. İnsanlar bu problemden kurtulmak için birçok yöntem denemiştir. Bizde özellikle bu konudan muzdarip olan sizler için bu yazımızda kilo vermenin püf noktaları ile ilgili bilgiler sunacağız.

Öncelikle kişi beynini zayıflamaya hazırlamalı. Gerekirse bir uzmana başvurmalı. Sık sık ve az yemeli. Sağlıksız beslenme ve hareketsizlikten uzak durmalı. Çünkü kilo almanın temelinde hareketsiz bir yaşam ve fast food beslenme yatmaktadır. Ayrıca bu süreçte en önemli şey istikrarlı davranmaktır İşte kilo vermenin püf noktaları:

 • Yaş, kilo ve vücut analizine göre bir besin programı takip edilmeli.
 • Günde 2 litreye yakın su tüketilmeli.
 •  Günde ortalama 45 dakika yürüyüş yapılmalı
 • Şekeri azaltın hatta mümkünse hayatınızdan çıkarın.
 • Yeşil çay tüketin. Metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olacaktır.
 • Hamurlu yiyeceklerden uzak durun.
 • Kızartmayı sofranızdan çıkarın.
 • Düzenli uyuyun.
 • Sigara, kahve ve kafeinli ürünlerden uzak durun.
 • Akşamları hafif yiyecekler tüketin.
 • Açlık hissettiğinizde belirli miktarda kuru yemiş veya meyve tüketebilirsiniz.
 • Fast food ürünlerden uzak durun.
 • Porsiyonlarınızı azaltın, yiyecekleri çok çiğneyin, sofradan tıka basa bir şekilde kalkmayın.
Kilo Vermenin En Kolay Yolu Nedir?

Kilo Vermenin En Kolay Yolu Nedir?

Günümüzün en büyük sağlık sorunlardan biri olan obezitenin de nedeni kilo problemidir. Bunun gibi birçok sağlık problemlerine yol açan kilodan kurtulmak için kilo vermenin püf noktaları başlığı altında sizleri bilgilendirdik. Sağlınızla ilgili birçok bilgi sizler için igrus.com adlı sitemizde bulunmaktadır.

Kilo almanın aksine kilo vermek zordur. Özellikle belirli bir yeme düzenine sahip kişiler için yeme düzenini baştan düzenlemekte kilolu insanlar bir hayli zorlanır. Ve kilo vermek isteyenlerin zihninde kilo vermenin kolay yolu nedir sorusu oluşur. Ve insanlar kilo vermenin kolay yolları ile ilgili arayışa başlar. Bu durumun en kolay ve etkili yolu kişinin yeme düzenini değiştirmesidir.

Kişi kilo vermek istiyorsa öncelikle karbonhidrat içeren yiyeceklerden uzak durmalıdır. Bol su tüketmelidir. Günde 30 ya da 45 dakika spor yapmalıdır. Şeker içeren besinleri hayatından çıkarmalıdır. Bunları yaptığı sürece kişi kilo vermeye başlayacaktır.

Yürüyerek Kilo Vermek Mümkün mü?

Yürüyerek Kilo Vermek Mümkün mü?

Kilo almanın nedenleri arasında sağlıksız beslenmenin yanında hareketsizlikten de bahsetmiştik. Peki, yürüyerek kilo vermek mümkün ? Sağlık beslenmenin yanında yapılan yürüyüş ya da egzersiz kilo vermemizi hızlandıracaktır. Yani yürüyüşte kilo vermenin püf noktaları arasında yer alır. Doğru bir yürüyüş kilo verme sürecimizde bize yardımcı olacaktır.

Peki, doğru bir yürüyüş nasıl yapılır? İlk olarak yürüyüş için doğru kıyafetler seçin. Yürüyüşlerinizi yarım saat yaparak bu süreyi yavaş yavaş 1 saate kadar çıkarın. Yürüyüş yaparken müzik dinleyebilirsiniz ya da yürüyüş arkadaşı edinip arkadaşınızla yürüyüş yapabilirsiniz. Bu yapacağınız yürüyüşlerinizi daha keyifli hale getirecektir. Yürüyüşünüz ritmik bir tempoda olmalıdır. Yürüyüş sırasında derin nefesler alarak ağzınızdan verir. Bu sayede kilo vermenizde kolaylaşacaktır.

Kilo Verdiren Besinler Nelerdir?

Kilo Verdiren Besinler Nelerdir?

Besin seçimi kişiye kilo aldırdığı gibi doğru besin seçimi kişinin zayıflamasına yardımcı olur. Kilo verme sürecinde en önemli noktalardan biri besin seçimidir. Kilo vermenin püf noktaları içinde yer alır. Bu süreçte insanlar kilo verdiren besinler nelerdir sorusuyla arayışa başlar. Zayıflama sürecinde doğru seçilen besinler kişiyi tok tutarak veya metabolizmasını hızlandırarak kişinin kilo vermesini kolaylaştırır. Kilo vermeye yardımcı olan besinlerden bahsedelim.

 • Yumurta

Besleyici ve protein bakımından zengin bir besindir. İçerdiği aminoasitlerden dolayı bağırsaklarda oluşan açlık hissini bastırıyor. Tokluk hissi oluşturarak kilo vermede yardımcı oluyor.

 • Yulaf Ezmesi

İçerdiği lif ve yüksek su emme potansiyeline sahiptir. İçinde barındırdığı beta-glukan gibi çözünebilen lifler midedeki suyu çekerek yoğunlaşır ve mide boşalmasını geciktirir. Bundan ötürü kişide tokluk hissi oluşturur.  Bu özelliğinden dolayı yulaf diyet listelerinin vazgeçilmez besini olarak yer alır.

 • Az Yağlı Etler

Et, tavuk, balık gibi besinlerde fazlaca bulunan makro besin proteinler sayesinde kişi uzun süre tokluk hissi yaşar. Az yağlı et, tavuk ve balık yüksek protein ve az yağ içerdiklerinden ötürü doygunluk hissini arttırır.

 • Tatlı Patates

Antioksidanca zengin olan tatlı patates içerdiği yüksek posa ve su ile daha uzun süre tok tutar. Buda bir sonraki öğünde daha az yemenize neden olur.

 • Kuru baklagiller

Protein bakımından zengin olan nohut fasulye, mercimek gibi baklagiller tokluk sağlarlar. Ayrıca içerdikleri nişastadan dolayı karbonhidratlara kıyasla şekerin daha yavaş dolaşıma katılmasını sağlar.

 • Yoğurt

Protein bakımından zengin olan aynı zamanda içerdiği CLA “konjuge linoleik asit” sayesinde karın çevresinde oluşan yağlanmayı azaltır. Ayrıca uzun süre tok tutar.

zayıflama yöntemleri

Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir?

Kiloyla başları dertte olan insanlar en çok kilo verme yöntemleri nelerdir sorunun cevabını ararlar. Bu sorunun cevaplarından biri bol su tüketmektir. Ardından doğru besin seçimi ile kilo vermeyi sağlar. Besinlerin yanında yapılan günlük egzersizler veya yürüyüşlerde bu süreçte kilo vermede büyük kolaylık sağlayacaktır. Zaten sizleri bu konuda kilo vermenin püf noktaları başlığı altında bilgilendirmiştik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap