Kendime Notlar

Kendime Notlar

Kendime Notlar Hata yaptıkça öğrenir insan ama bazen hep aynı hatayı yeniden yapı verir farkında olmadan. Öyle ya durum aynıdır aslında ve aynı şekilde davranmak ister, önceki tecrübeleri unutarak. Ve yine yanılır ve yine hayıflanır keşke hatırlansaydı o zamanlar diye. Oysa insan notlar bırakmalı kendisine ve dostlarıyla paylaşmalı bu notlarını. Neler yaşadığını göstermeli ve beni durdurun artık diye haykırmalı. Kendime notlar hatalar karşısında ortaya çıkmış, tecrübelere dayalı sözlerden oluşur. Başkalarının başından geçenler ama herkesin başına gelenlerden kurulmuş. Pişmanlık duymamak, benzer olaylarda benzer hataları yapmamak için önünüze serilmiş. Belki aklınıza gelir de aynı hatayı işlemezsiniz diye söylenmiş.

Aslında hayatın içinde yaşarken pek çok zaman kendimizde güzel sözler eşliğinde notlar yazarız kendimize. Ve gün gelip bu notları önümüze serer hatıraları canlandırırız gözümüzde. Hangi nota uyup uymadığımızı düşünürüz. Bazen arkadaşlar arası sohbetlerde dile getiririz. Sohbetleri eğlenceli ve düşündürücü kılmak için. Bazen sosyal medyada paylaşırız halimizi anlatmak için.

Hangi amaçla olursa olsun o notlar hatalarımızı en aza düşürmek içindir. İlişkilerden aşka, zafiyetlerden güçlü olduğumuz kabiliyetlerimize kadar hayatımıza kalite katarlar.  

Kendime Notlar

Kendime Notlar

Kendime not: Hayatı gurura yem etme!

Kendime not: Kendi önünden çekil. Ezgi Hoşcan

Kendime not: Seni mutlu eden şeyi yap!

Kendime not: Artık geride bırakma zamanı geldi.

Kendime not: Elinden gelenin en iyisini yap.

Kendime not: Şu an olduğun yer son durak değil.

Kendime not: Geleni de kabul et, gideni de!

Kendime not: İnsanların söylediklerine değil, söylemediklerini işit.

Kendime not: Üşenme dua et, söylenme zikret!

Kendime not: Tutamayacağın sözler verme. Veremeyeceğin kilolar alma.

Kendime not: Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur.

Kendime not: Kimseyi takma! Ağzı olan konuşuyor. Hayallerin var. Unutma!

10 sene sonraki kendime not: Umarım sevdiğin insanla uyuyorsundur.

Kendime not: Gülümse, mutlu görün ve hiçbir şey olmamış gibi davranmaya devam et.

Kendime not: En yakın hissettiğin insanlar gün gelir senden habersizce uzaklaşır.

Kendime not: Eğer hafızanı kaybettiysen hatırlamaya çalışma! Yeni hayatının tadını çıkar.

Kendime not: Acını, yine sana acı getirecek bir şeyin dindirmesini nasıl bekliyorsun?

Kendime not: Sen her şeyin en güzeline layıksın. Sakın çıtayı düşürme, seni düşürmelerinde de izin verme.

Kendime not: Git bu evrenden, seslerden, gülüşlerden, sahte gerçeklikten. At kendini düşlerinden.

Kendime not: Aklını arada bırak; kaçsın saklansın. Saklandığı yerde; iyileşsin, hayallensin, büyüsün, sana geri dönsün. Ezgi Hoşcan

Kendime not: Kimseyi kendin gibi görüp benimseme. Çünkü benimsediklerin seni yüreğinden vurup, gidiyor.

Kendime not: Bir şeyleri ya da birilerini tamamen özlemiyorsan, sadece bazı yanlarını özlüyorsan, bu gerçekten özlemek midir?

Kendime not: Alıştığın yollar, seni yeni yerlere götürmez. Aynı şeyleri yaparken, yeni şeyler beklenmez.

Kendime not: Gerçek güzelliği, görmemiş, tatmamış, tanımamış insanların yargıları ne kulağında ne kalbinde yer etsin. Ezgi Hoşcan

Kendime not: İyi değilim dediğin vakit değil, sen söylemeden, neyin var senin? İyi değilsin! Diyen insanları dahil et hayatına.

Kendime not: Seni unutanı unut. Seni sevmeyeni sevme. Seni aramayanı arama. Seni umursamayanı umursama. Seni bırakanı bırak. Güçlü dur!

Kendime not: Bazı günler yok yere düşünmek yok yere merek etmek birilerini, onlar da o gün bizi düşündüğü, bizi merak ettiği için mi?

Kendime not: Piştikçe hamlaşır mı insan? Öğrendikçe küçülür mü? Her yeni cahilleştirir mi onu? Kendini tek bilir hissettiğin an, aslında hiç bilmediği zaman mı?

Kendime not: Sen bile bilemiyorken kendi değerini yeterince, sevemiyorken kendini gereğince, neden beklersin başkalarından? Nasıl beklersin el olandan?

Kendime not: İnsanları dinle ama umursama. Aşkı yaşa ama asla bağlanma. Sev ama çok güvenme. Değer ver ama gerektiğinde vazgeçmeyi de bil! İşler yolunda gitmese de, hayatla dalga geçermiş gibi hep gülümse.

Kendime not: Hak etmediği halde, ederinden fazla değer verdiklerin için üzülmeyi bırak! Hiç kimse senin ne düşündüğünü ve duygularını önemsiyor. Unutma! Kimse senden daha değerli değil!

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol