Kasko Sigortalarından En Uygunu Hangileridir?

Kasko Sigortalarından En Uygunu Hangileridir? Trafiğe çıkan kişilerin özellikle yaptırmaları gerekli olan kasko sigortası kaza ve olası tehlikeler için yaptırılması gereken önemli bir poliçedir. Kasko yaptırmak isteyenlerin sigorta firmalarıyla görüşmeleri ve teklifleri değerlendirmesi gerekir. İnternetten bazı kasko firmalarını karşılaştırarak size uygun kasko firması ile anlaşabilirsiniz.

Kasko fiyatlarını etkileyen unsurlar ise fiyat değerlendirmesi yapılırken şu özellikler dikkate alınarak yapılmaktadır. Aracın modeli ve yaşı araç sahibinin yaşı ve T.C bilgileri kasko yaptırmak için gerekli bilgilerdir. Tekliflerin etkilenmesini sağlayan bu bilgiler dışında kalan başka etmenler de bulunur. Bu değerlendirmeye göre kasko şirketlerinden uygun olan şirkete kaskonuzu yaptırabilirsiniz.

Sigorta yaptırmak isteyenlere fiyatlar hakkında fikir vermek amacı ile kasko değeri hesaplama araçları yolu ile fiyat çıkartılır. İnternette ve başvurduğunuz firmalarda ufak tefek farklı fiyatlar çıkabilir. Kasko sigortasında ek hizmetlerden yararlanmak isterseniz fiyat biraz artacaktır. Kaskoyu kabul edip etmemek bu durumda sigorta yaptıran kişinin tercihi olacaktır.

Kasko Sigortalarından Uygun Olanı Seçmek

Kasko ücretleri şehirden şehre göre farklılık gösterebilir. Ücretler İstanbul’da diğer şehirlere oranla daha pahalıdır. Kasko yaptırmadan önce fiyatlarla ilgili firmalarla görüşüp kasko fiyatları ile ilgili ücretleri öğrenebilirsiniz. Sigorta yaptıracağınız firma ile ilgili bilgi sahibi olmanız da size fayda sağlayacaktır.

Kasko Sigortalarından Fiyatları Hesaplama da İstenilen Bilgiler
Kasko Sigortalarından Fiyatları Hesaplama da İstenilen Bilgiler

Kasko Sigortalarından Fiyatları Hesaplama da İstenilen Bilgiler

  • Aracın yaşı
  • Araçla ilgili kaza geçmişi
  • Araç ruhsatı
  • Araç sahibinin TC’si
  • Araç sahibinin yaşı

Bu bilgileri verdiğiniz takdirde kasko fiyat alma işleminize cevap almanız mümkündür. Kasko poliçesinin ana teminatı dışında firmanız ayrıca ek ürünlerinden bahsederek sigorta yaptırmak isteyen kişinin onayı ile kasko sigortasına ek olarak istenilen ürünlerde dâhil olacaktır.

Başka İçerik:  Trafik Sigortası Fiyatlarında Eşitlik Oluştu

Aracınızın herhangi bir kaza yapması durumunda ve onarım için geçen süre zarfında firma size geçici bir araç ayarlayabilirEk hizmetlerden yararlanmak isteyenler ek olarak belirlenen ücrete tabi olmaktadır. Kasko poliçesinde ek hizmetlerden yararlanmak isterseniz ek hizmet bedeli olarak ücrete tabi olursunuz. Bu sayede araç sahibi daha fazla güvende olacaktır. Araçlarınızın hasar görmesi, herhangi bir nedenle yanması ve aracınıza birilerinin hasar vermesi sonucu kasko sigortası zararınızı karşılayacaktır.

Size en uygun olan kasko sigortasından yararlanmak için diğer şirketlerle hizmetlerinin karşılaştırılması karar vermenizde yardımcı olur. Sigorta yaptıran kişinin kasko bedeli için hangi hizmetlerden faydalanacağını bilmesi önemlidir. Genelde firmalarda farklı ücretler talep edilse de ortalama olarak kasko sigorta bedeli olarak 3 bin TL talep edilmektedir.

Kasko Sigortasında Ana Teminatta Bulunan Hizmetler
Kasko Sigortasında Ana Teminatta Bulunan Hizmetler

Kasko Sigortasında Ana Teminatta Bulunan Hizmetler

Temel kasko sigortasında sigorta için istediğiniz hizmetleri bulabilirsiniz. Ana teminat olarak bilinen kasko uygun olan kasko çeşididir. Ana teminatların tümünü kapsayan sigorta çeşidini araç sahipleri daha çok tercih etmektedir.  Bir başka uygun kasko çeşidi dar kasko olarak bilinir. Diğer kaskolar genişletilmiş ve tümünü kapsayan kasko araç sahipleri için ek hizmetler sunabilirler.

Kaskolarda Fiyatlar Nasıl Belirlenir?
Kaskolarda Fiyatlar Nasıl Belirlenir?

Kaskolarda Fiyatlar Nasıl Belirlenir?

Kasko fiyat listesine göre kişinin istediği kasko hizmeti farklı fiyatlarla ücretlendirilir. Sizin için iyi hizmet verecek olan kasko şirketlerini karşılaştırarak ihtiyacınız için en uygun seçeneği seçebilirsiniz. Ek hizmetlerin sizin için ne gibi fayda sağlayacağı ve ödemeler konusunda aralarında ki farklar da göz önünde bulundurularak kasko firması tercih edilmelidir.

Sigorta şirketlerinin vereceği tekliflerden sizin için en çok işinize yarayacak olan teklifi değerlendirmeniz yararınıza olacak. İnternette ve sigorta şirketleriyle görüşmelerinizde sunduğu hizmetleri iyice değerlendirerek karar vermenizde yarar vardır. Maddi olarak yüklü külfetten sizi kurtaracak olan kasko sigortanızı yaptırmadan önce mutlaka poliçenin belirttiği hususları kabul ederek onaylamanızda yarar vardır.

Başka İçerik:  Otomatik Araçların Sigortalanma İşlemlerine Dikkat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap