Kargı İsminin Anlamı

kargi-isminin-anlami-11643

Kargı İsminin Anlamı

Son yıllarda moda olan nadiren de olsa sık da olsa kullanılan isimlerin anlamları ve enerjileri büyük bir merak konusu haline geldi. Tüm bu çalışmalara ve fikirlere göre ortaya çıkan Kargı isminin anlamı nedir sorusu da son günlerde önem kazandı. Çünkü Kargı ismi son dönemlerde ortaya çıkan yeni bir isim ve gerek aileler gerek bu ismi merak edenler tarafından yakından inceleniyor. Kargı kelime anlamı olarak üç farklı ifadeye sahip bir kelimedir. İlki göl ya da dere kenarlarında bulunan sazlıkların dibindeki diğer uzunca boru tipi ota verilen ismi ifade ediyor. İkincisi eski zamanlarda kullanılan bir silah çeşidini ifade ediyor. Üçüncüsü ise bir balık avlama kancası için kullanılıyor.

Kargı isminin anlamını öğrenen, anlamından etkilenen, çocuğuna koymak isteyen ya da koyup yine de merak edip sonradan araştıran anne babalar sayesinde Kargı ismi Kur’an’da geçiyor mu sorusu da sıklıkla soruluyor. Bilinen kadarı ile bu isim hiçbir şekilde Kur’an-ı Kerim içerisinde yer alan ayet, hadis gibi bölümlerde geçmediği gibi ayrıca bunun dışında diğer dini metinlerde, hadislerde de geçmiyor. Bu sebeple aileler şüpheye düşse de isim farklı anlamlara sahip olduğu, üç farklı anlamın da hiçbir kötü yanı olmadığını varsayarsak konulmasında herhangi bir günah görülmediği de anlaşılıyor. Ancak yine de tereddütte kalan aileler bir İslam alimine danışarak konuyu daha detaylı öğrenebilir. 

Bu denli garip ve nadir bulunan Kargı isminin anlamı çok yönlü olarak biliniyor. Bunun yanı sıra karga kelimesi ile de benzerlik gösteriyor. İnsan ismi olarak ise Kaan, Kayra, Kazım gibi isimler ile benzerlik gösteriyor. İsmin anlamı kadar kökeni de büyük bir merak konusu haline geliyor. Türkiye’de çok az kullanılan ve bu sebeple toplamda kaç kişide bulunduğu bilinmeyen bu isim Türkçe kökenli bir kelimedir. Ancak bu bilginin doğruluğu tartışılabilir. Bu kelime dilimize farklı kültürler ya da ülkelerden değişerek gelmiş ve bugünkü halini almış olabilir. Çocuğunda farklı bir isim bulunmasını isteyen aileler bu ismi tercih ettikleri gibi ikinci isim ya da göbek adı olarak da kullanabiliyorlar. 

Kargı isminin kökeni, duruşu, anlamı ve hissettirdikleri kadar merak edilen bir diğer konu ise Kargı ismine sahip olan ünlüler olarak biliniyor. Bu isme sahip olan insan sayısı bile oldukça azken bu isme sahip olan ünlü ve tanınmış kişileri belirleyebilmek de zorlaşıyor. Çünkü ülkemizde çok sık kullanılan bir isim olmadığı için nadiren rastlanıyor ve muhtemelen yeni dönem bebeklerde görülebiliyor. Bu sebeple ailelerin merak ettiği bu soru da zaman zaman cevapsız kalabiliyor. Ancak yine de farklı isim arayışında olanlar bu ismi tercih ediyor ve kullanmaya devam ediyor. 

Kargı ismine sahip olan kişi sayısı az olsa da bu isim de diğer isimler gibi belirli bir enerji taşıyor ve ismin sahibine de bu enerjiyi yaymaya başlıyor. Bu isim beş harfli sade bir isimdir. Üstelik her harf tekrar etmeden kullanıldığı için eşit enerjiye sahip. Fazla yayılım göstermediği aşikar olan bu isim için içerisinde bulunan harfler tek tek incelenmeye alınıyor. K harfi korkuyu simgeliyor, A harfi lider ve öncü olmayı ifade ediyor. R harfi dönüşleri ve dönüm noktalarını, karmaşıklıklardan sıyrılmayı ifade ediyor. G harfi bütün olabilmeyi, bütünü alabilmeyi ve kapsayıcı olmayı ifade ediyor. İsmin son harfi olan I ise yalnızlığı ve yalnızken de mutlu kalabilmeyi simgeliyor. 

Kargı isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Eskiden silah olarak kullanılan, ucu sivri demirli, ağaçtan yapılmış uzun sırık.
  • 2 – Kamış, saz

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Kargı ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Kargı ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Kargı ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Kargı ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Kargı ismini kullanan bulunmamaktadır.

Kargı isminin Türkiye sıralaması

Kargı en çok kullanılan 39962. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 7985. isimdir.

Kargı isminin Harf Analizi

Kişiye Kargı ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

Kargı İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Kargı ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Kargı isminin anlamını gözden geçirin!

Kargı İsminin Numerolojisi

Kargı isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

K: on dört
A: bir
R: yirmi bir
G: sekiz
I: on bir
TOPLAM: 55

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap