Kantaron Nasıl Saklanır?

kantaron-nasil-saklanir-71020

Kantaron Nasıl Saklanır? Sarı kantaron ya da kantaron ismi ile ülkemizde son yıllarda televizyondaki doktor programlarında meşhur olmuş olan bitki halk arasınd..

Sarı kantaron ya da kantaron ismi ile ülkemizde son yıllarda televizyondaki doktor programlarında meşhur olmuş olan bitki halk arasında kılıç otu mayasıl otu ve koyunkıran olarak da bilinir.

Sarı kantaronun içeriğinde ağırlıklı olarak c vitamini ve uçucu aromatik yağlar bulunduğu için son derece verimli bir üründür

Sarı kantaronun faydaları

Özellikle mide spazmında ve sindirim sistemi problemlerin de son derece etkili olan sarı kantaron organik bir kas gevşetici olarak da kullanılır. Uykusuzluk problemi yaşayan insanlar da sarı kantaron çayı oldukça etkilidir.

Depresyonda antidepresan yerine kullanılabilir ve oldukça etkili sonuçlar ortaya çıkartır. Ses kısılması ve idrar yollarındaki yanma gibi problemlerde de oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarmıştır.

Alkol sigara gibi madde bağımlılığının azaldığı yönünde ispatlanmamış çalışmalar mevcuttur. Kanser tedavisinde bitkisel ilaç olarak da hammaddesi kullanılır ve içinde bulundurduğu antiseptik özelliği ile enfeksiyonel problemlerin azalmasında işe ya.
Kadınlarda menopoz döneminde günde bir bardak çayının içilmesi rahatlık sağlayacaktır.

Kantaron çayını denedikten sonra rahatlıkla tüketebilirsiniz. Demlerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus suyun içerisinde kaynatılmaması gerekiyor. Kaynayan suyun üzerine bir miktar kantaron ekledikten sonra demlenmesi için yaklaşık beş ya da on dakika beklemeniz sizler için daha verimli bir şekilde kantaron tüketimi sağlayacaktır.

Kantaron nasıl saklanmalıdır?

Pantolonu saklarken mutlaka nemin bulunmadığı rutubetsiz ortamlar tercih edilmesi gerekiyor. Bu tarz bitkiler kokuyu ve önemi üzerinde toplama alışkanlıkları bulunduğundan ötürü fazla kokulu ortamlarda ya da fazla nemli ortamlarda yapısı çabuk bozulan bitkilerdir. Güneş ışınlarıyla doğrudan temas alması yapısının hızlıca bozulmasını sağlayacaktır bu nedenlerden dolayı tavsiye edin.

Ağzını kapatacak bir cam yada teneke kap yardımıyla bitkiniz düşük dereceli gölge bir dolap içerisinde evin içerisinde saklayabilirsiniz.

Doğru bir saklama gerçekleştirdiğimiz zaman kantaron bitkisinin yaklaşık bir yıl kadar taze tutabilir ve bahsetmiş olduğumuz çay gibi birçok alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sağlık açısından son derece faydalı olan bu ürün düzenli tüketildiği zaman kişilerin daha enerjik ve daha disiplinli bir yaşantıya  sahip olmasını sağlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap