İrmik Unu Nasıl Kullanılır?

Makarnalık buğdayların öğütülmesi ile ortaya çıkan irmik unu ülkemizde birçok alanda kullanılmaktadır. Ekmekle pizza gibi besinlerin temel sayısını oluşturan 1..

Makarnalık buğdayların öğütülmesi ile ortaya çıkan irmik unu ülkemizde birçok alanda kullanılmaktadır. Ekmekle pizza gibi besinlerin temel sayısını oluşturan 15 ülkemizde birçok tatlı çeşidinde de kullanılmaktadır.

Çoğunlukla makarna yapmak için fabrikalarının ham madde ihtiyacını karşılar. Belirli oranlarda tüketildiği zaman insan sağlığı için gerekli karbonhidrat kaynağını oluşturabilir.

Makarna hamuru yapmak için kullanılan irmik unu genelde rüyada yumurta kullanılan her türlü makarna tarifi içerisinde rahatlıkla kullanılabilir.

Rahat şekil verebileceğiniz ve kesip kurutma işlemleri gerçekleştirebileceğiniz esnek yapıda bir hamur oluşturmak istiyorsanız irmik unu kullanabilirsiniz.

Ekmekleri yaparken genellikle kepekli un ya da çok amaçlı unlar tercih edilir. Bununla birlikte irmik unu kullanıldığı zaman ekmeklerinizi çok daha yumuşak ve kabuğu çok daha gevrek olur.

Bu sayede Daha lezzetli bir tüketim gerçekleştirilebilme imkanı doğar.

Pizza yaparken kenar bölümlerinin daha gevrek ve daha sert bir yapıda olmasını istiyorsanız irmik unu kullanabilirsiniz. Sert Pizza kenarlarının iç kısmına malzeme doldurarak pizzayı Daha lezzetli hale getirme şansınız oluşur.

Kepekli un kullandığınız zaman bunu gerçekleştirebilmek şansınız çok daha düşük olacaktır.  İrmik unu kullanarak sıcak Kahvaltılıklar oluşturabilirsiniz.

Bir tencereye irmik unu döktükten sonra beklenilen kıvama gelene kadar süt eklenmeye devam eder. Ardından istediğiniz herhangi bir meyveye bal ekledikten sonra kısık ateşte sertleşen e kadar sürekli olarak karıştırılır pişmesi beklenir.

Bu gevrekleri kullanabilir ve kahvaltılarını çok daha özel hale getirme imkanına sahip olabilirsiniz.

Çoğunlukla çorba sosyal ne gibi yiyecekler irmik kuru ile beraber kullanıldığında daha koyulaşır.

İrmik unu diğer unlar gibi hızlı bir şekilde topaklanma yapmayacaktır yüksek miktarda buğday gluteni içerdiğinden dolayı az miktarda kullanmanız daha verimli sonuçlar almanızı ortaya çıkartacaktır.

Kaynama yapan yemeklerinizin içerisine istediğiniz yoğunluğu katabilmek için 20 ekleyerek yemeklerin çok daha lezzetli hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Düzenli tüketimler de karbonhidrat ihtiyacının giderilebilmesi için oldukça büyük avantaj sağlayan irmik unu abartılı kullanımlarda kişilerin hızlı kilo almasını sağlayacaktır.

Bu nedenlerden ötürü haftada birkaç kez kullanımı dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmeli ve diyet yapan insanlar kesinlikle kullanmamalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap