Hicab İsminin Anlamı

hicab-isminin-anlami-1484

Hicab İsminin Anlamı Nedir?

Çocuk sahibi olacaklarını öğrenen anne ve babalar daha bebeklerinin cinsiyetini öğrenmeden çocuklarına hangi ismi koyacakları düşünür ve heyecanlanır. Konulacak bu isimler için araştırmalar yapılır, Kur’an’da geçip geçmediğine ya da caiz olup olmadığına bakılır. Çocuklara isim koyarken anlamı da oldukça önemlidir. Hicab isminin anlamı nedir? Ve Hicab ismine dair merak edilenleri inceleyelim.

Hicab isminin pek çok anlamı vardır. Hicab ismi; utanma, sıkılma, iki şeyi birbirinden ayıran perde gibi anlamlara gelir. 

Hicab ismi Kur’an’da yer almamaktadır. Çocuklara isim konulacağı zaman tek bir yerden anlamına bakılmamalıdır. Farklı yerlerde isme dair başka anlamlar yer alabilir. Hicab ismi Arapça kökenli olup, Hicab isminin TDK’deki anlamı ise; perde, örtü, engel olarak yer alır.

Hicab ismi Türkiye’de yaklaşık olarak 9 erkek bebeğe konulmuştur. Erkek bebeklere konulan isimler arasında Hicab ismi Türkiye’de 10039. sıradadır.  Hicab isminin erkek bebeklere konulma sayısı ise bir yıl içerisinde herhangi bir artış göstermemiştir.

Bebeklere konulan her ismin bir anlamı ve bu isimlerin kişilik analizi bulunur. Hicab isminin kişilik analizi ise; çok sabırlı insanlar olurlar. Üretmeyi ve yeni bilgiler edinmeyi severler. Araştırmayı severler. Verilen işleri pratik bir şekilde kısa yollardan yapabilirler. Duygularını belli edemeyen yapıları vardır. Verdikleri sözleri tutarlar. İyi giyinmeyi ve sağlıklı olmayı çok fazla önemserler. 

Hicab isminin kader sayısı 3’tür. Kader sayısının 3 olmasının anlamı ise; iş hayatı ve özel hayatı arasında denge kurabilen insanları temsil eder. Ailelerine çok bağlıdırlar. Sıcakkanlı ve samimi yapıları vardır. Pozitif yapıları vardır ve kötü anlarda bile etrafındakileri iyi hissettirirler. İkili ilişkilerinde çok sadıktırlar. Kendilerinden emindirler ve özgüvenleri yüksektir.  

Hicab isminin olumlu yönleri; özgürlüklerine düşkündürler. Ekip çalışmasında başarılı kişiler olurlar. Sosyal ve hoşgörülüdürler. Dışadönük ve arkadaş canlısı olurlar. Mantıklarıyla hareket ederler. Sağduyulu yapıları vardır.

Hicab isminin olumsuz yönleri ise; fazla otoriter ve fazla kontrolcü yapıları vardır. Duygularını kontrol ederler ve baskılarlar. Bazı zamanlarda oldukça fazla çekingen olurlar. 

Hicab ismine sahip olanların genel olarak fiziksel özelliği ise; geniş alınlı, oval yüz hattı, uzun boylu, ince parmaklı, uzun ve ince ellere sahip olan kişilerdir.

Hicab isminin numerolojisi ise; H: on, İ: on iki, C: üç, A: bir, B: iki şeklinde yapılabilir. bu sayıların toplamı ise 28’dir.  

Her ismin kişilik analizi yapılabildiği gibi harf analizi de yapılmaktadır. Bunun sebebi her harfin bir gezegenle bağlantısı olduğu ve bu gezegenlerin kişinin karakter özelliğinde etkisi olmasıdır.  Hicab isminin harf analizi; H: sakin ce durağan yapı, İ: hassas ve kırılgan, C: konuşma ve yazma becerisi yüksek, A: atılgan ve enerjik, B: sezgileri güçlü kişi şeklinde yorum yapılabilir.

Bebeklere isim konulurken konulacak isme yakın ve benzer nitelikte isimler de araştırılmaktadır. Bunu özellikle kardeşlerde görmemiz mümkündür. Hicab ismine benzer isimler erkek bebekler için; Hacib, Hicazi ve Hicabi isimleri bulunur. Kız bebekler için ise; Hicran, Hicret ve Mehtab isimleri bulunur.

İsim konulacağı zaman anlamına, kişilik ve harf analizine dikkat edildiği gibi bu ismin konulmasının caiz olup olmadığına da bakmak gerekmektedir. Hicab ismi caiz mi? Sorusuna Hicab isminin erkek bebeklere konulmasında herhangi bir sakınca olmadığını söyleyebiliriz.

Bebeklere isim konulmadan önce o isme sahip ünlüler de dikkat çeker. Hicab ismine sahip olan ünlüler yer almaz. Hicab ismine sahip olan dizi ya da film karakteri de yer almaz.

Hicab isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Utanma, sıkılma
  • 2 – Perde, İkişeyi Birbirinden Ayırmaya Yarayan Perde.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Hicab ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Hicab ismini kullanan 9 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Hicab ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Hicab ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Hicab ismini kullanan bulunmamaktadır.

Hicab isminin Türkiye sıralaması

Hicab en çok kullanılan 10037. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 5225. isimdir.

Hicab ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Hicab isminin Harf Analizi

Kişiye Hicab ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

Hicab İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Hicab ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Hicab isminin anlamını gözden geçirin!

Hicab İsminin Numerolojisi

Hicab isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

H: on
İ: on iki
C: üç
A: bir
B: iki
TOPLAM: 28

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap