Hemdem İsminin Anlamı

hemdem-isminin-anlami-19225

Hemdem İsminin Anlamı

Bizimle hayatlarımız boyunca hep yan yana olacak isimlerimizin daima birbirinden farklı anlamları bulunuyor. İsimlerimizin anlamı her ne olursa olsun daima bizleri yansıtmakta ve bizler de hep isimlerimizle anılmakta ve hatırlanmaktayız. Öyle isimler var ki bazılarını ilk kez duyuyor, bazılarını ise önceden duymuş oluyoruz. Fakat isimlerimiz her ne olursa olsun onları özel kılanlar da daima bizleriz.

Hemdem ismi de kişileri oldukça özel kılan isimlerden bir tanesidir. Özellikle bu ismi kullanan kişi sayısının oldukça az olması da kişiyi özel kılan sebepler arasındadır. Her isimde olduğu gibi Hemdem isminin anlamı da bulunmaktadır. Bu isme çok sık rastlanılmadığı için kişiler tarafından sıklıkla Hemdem isminin anlamı nedir? sorusu sorulmaktadır.

Bu ismin, Türk Dil Kurumu kapsamında oldukça güzel bir anlamı bulunmaktadır. Dostluk ve arkadaşlık ve birlikte yaşayan kişiler olarak nitelendirilen bu isim karşılığı oldukça güzel bir anlam karşılığına denk gelmektedir. Kökenleri Farsçaya dayanan bu isim ülkemizde genellikle erkek çocuklarında kullanılmaktadır.

Ülkemizde sayıca oldukça az olan bu ismin kullanımı, yalnızca isim olarak değil cümleler içerisinde yer verdiğimiz kelime olarak da kullanılmaktadır. Cümle içerisinde kullanılan hemdem kelimesinin anlamı ise; çok samimi ve sıcak davranan kişi, dost canlısı olarak geçmektedir. Dolayısıyla hangi kullanım biçimine bakılırsa bakılsın, ismin anlamı oldukça güzeldir.

İsim anlamlarının yanı sıra isim özelliklerine de bakmak oldukça önemlidir. Çocuklarına bu ismi vermek isteyen ebeveynlerin, Hemdem isminin özellikleri konusuna bakmaları avantajlı olacaktır. Bu isme ait özellikler oldukça keyifli ve güzel özellikler bütününden oluşmaktadır.

Hemdem isminin özellikleri şu şekildedir; kişiler oldukça samimi ve çevresine dost canlısı davranırlar, karakterleri bakımından oldun kişilerdir, yüksek egoları bulunur fakat bunları kontrol edebildikleri sürece yer aldıkları alanlarda rahatlıkla yükselebilirler. Tüm bunların yanı sıra cesaretleri oldukça yüksek ve duygusal anlamda bağlandıkları kişileri çok çabuk benimsemektedirler.

Hemdem isminin özellikleri bunlarla sınırlı değil. Bu isme ait, düşündüren pek çok özellik mevcut. İşte bu özelliklerin devamı ise şu şekilde; enerjileri yüksek ve cömert kişiler olmakla birlikte eş zamanlı olarak atılgan da olabilmektedirler. Bu isme sahip olan kişilerin olumsuz olarak değerlendirilebilecek yönleri ise bu kişilerin genel anlamda oldukça karamsar olabildikleridir.

Tüm bunların yanı sıra her isimde sıklıkla araştırıldığı gibi Hemdem isminde de araştırılan çok önemli bir faktör bulunmaktadır. Hemdem ismi Kur’an’da geçiyor mu? sorusu, çocuklarına bu adı vermek isteyen ebeveynler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Bu isim Kur’an-ı Kerim içerisinde geçmemektedir. Fakat Hemdem isminin kullanılmasını önüne geçecek herhangi bir sakınca da içermez. Dolayısıyla bu isim caizdir.

Tıpkı ismin Kuran-ı Kerim içerisinde geçmesi veya caiz olup olmaması faktörü kadar merak edilen bir başka unsur daha varsa o da Hemdem ismini kaç kişi kullanıyor? sorusudur. Ülkemizde Hemdem ismini kullanan kişi sayısı yalnızca 17’dir. Türkiye’de en az kullanılan isimler arasında olan Hemdem ismi, kişiyi oldukça eşsiz kılmaktadır. Bu 17 kişi arasında bulunan 6 kişi İstanbul’da bulunurken, 1 kişi de İzmir’de bulunmaktadır.

Hemdem ismi tek başına kullanılabileceği gibi yanına ek bir isim alarak da kullanılabilmektedir. Ek isim olarak kullanılabilecek olan isim alternatifleri ise şu şekildedir; Ayaz, Efe, Mustafa ve Eymen. Bu isimler tek başına da kullanılabileceği gibi Hemdem isminin yanında da kullanılabilmektedir.

İsimlerimiz her ne olursa olsun, onları kendimizle bütünleştirecek ve akılda kalıcı kılacaklar daima kendimiziz. Bu anlamda Hemdem isminin kişiyi oldukça eşsiz kılacağı unutulmamalıdır.

hemdem-isminin-anlami-19225
Hemdem İsminin Anlamı

Hemdem isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Birlikte yaşayan, arkadaş.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Hemdem ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Hemdem ismini kullanan 15 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Hemdem ismini kullanan 5 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Hemdem ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Hemdem ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.

Hemdem isminin Türkiye sıralaması

Hemdem en çok kullanılan 9319. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 4759. isimdir.

Hemdem ismini kullananların sayısı, son bir yılda 2 kişi artmıştır.

Hemdem isminin Harf Analizi

Kişiye Hemdem ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Hemdem İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Hemdem ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Hemdem isminin anlamını gözden geçirin!

Hemdem İsminin Numerolojisi

Hemdem isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

H: on
E: altı
M: on altı
D: beş
E: altı
M: on altı
TOPLAM: 59

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap