Helen İsminin Anlamı

Helen İsminin Anlamı

Kız çocuğuna güzel bir resim seçmek isteyen anne ve baba adaylarının sıkı bir eleme yöntemine gittiği görülmektedir. Bu anlamda pek çok isim araştıran anne ve baba adaylarının en çok anlamını merak ettiği isimlerden bir tanesi de Helen olarak görülmektedir. Anlamı sıklıkla araştırılan ve merak edilen Helen ismi ile ilgili olarak arama motorlarında Helen ismi anlamı nedir? sorusunu araştırıldığı görülmektedir.

Oldukça sevilen ve sık sık kız çocuklarına koyulmak üzere tercih edilen bu ismin anlamı incelendiğinde ise oldukça güzel anlamlara denk geldiği görülebilmektedir. Araştırma yapıldığında Helen isminin anlamı güneş ile bağlantılı olarak kabul edilmektedir.

Dil bilim incelemesi gerçekleştirildiğinde Helen isminin kökeni için Yunancaya dayandığı söylenmektedir. Yunan mitolojisinde yer alan bu ismin Truva savaşına neden olan dünyalar güzeli kadını yansıttığı görülmektedir. Bu sebeple  Helen ismine getirilen bir diğer anlam da dünyanın en güzel kadını şeklinde olmaktadır .

Helen ismi ile ilgili merak edilen bir diğer konu da Helen ismi Kur’an’da geçiyor mu?  sorusunun cevabı olmaktadır. Yunanca kökenli olan bu ismin Kur’an içerisinde yer almadığı görülmektedir. Oldukça güçlü ve önemli kadınları temsil ederek öne çıkan bu ismin Kur’an içerisinde yer alması mümkün olmamaktadır.

Yunan tarihine ve mitolojisine yön vermiş olan bu kadının ismi sıklıkla kullanılmaktadır. İsmin Yunanca olması sebebiyle Helen ismi caiz mi? sorusunun cevabı araştırılmaktadır. Helen isminin İslami anlamda herhangi bir engeli bulunmamaktadır. Bu ismin rahatlıkla kız çocuklarına verilebileceği görülmektedir. Anlamı oldukça güzel olduğu için kız çocuklarına bu ismin verilmesi mümkün olmaktadır.

Helen ismi incelenirken özellikle Helen isminin kişisel özellikleri  de merak konusudur. Bu isme sahip olan kişilerin para kazanma noktasında oldukça becerikli oldukları görülmektedir. Aynı zamanda bu isme sahip kişilerde çekicilik, fedakarlık, yardımseverlik, hoşgörülü olmakla beraber sahiplenici olmak, gizemli olmak, samimiyet, sadakat, güvenilir olmak, vefakarlık gibi özelliklere rastlanmaktadır. Bu isme sahip olan kişilerin yeri geldiğinde sabırsız ve kuruntulu olduğu görülebilmektedir. Yine de ismin olumlu anlamlarının olumsuz anlamlarına oranla çok daha fazla olduğu ve çok daha fazla tesir ettiği görülmektedir.

Bu isimle ilgili dikkat çeken bir diğer detay da Helen isminin harf analizi olmaktadır. Bu isim içerisinde yer alan H harfinin sakinliği ve durağanlığı, E harfinin sıkıntılarla mücadele etmeyi, L harfinin sanatsal ve ince bir ruhu, N harfinin ise sağduyulu olmayı yansıttığı görülmektedir. İsmin harf analizi  oldukça olumlu şekillerde yorumlanmaktadır. İsim içerisinde bulunan e harfinin bir taneden fazla olmaması gerekliliği bu isimle birlikte bozulmaktadır. Yine de ismin genel itibariyle olumlu özellikleri taşıyor olması bu konunun pek önemli olmamasını sağlamaktadır.

Helen ismi ile ilgili merak edilen ve sık araştırılan konulardan bir tanesi Helen isminin numerolojisi olmaktadır. Çocuğunun kişiliğine ve hayatına dair öngörülerde ve yorumlarda bulunmak isteyen anne ve baba adaylarının bu ismin numaraları hakkında araştırma yaptığı görülmektedir. 54 sayısı elde edilmektedir. Bu isimle ilgili tutarlı ve düzgün bir yorum yapılabilmesi için bir astrologdan yardım alınması önerilmektedir. Astrologlar sayesinde sayı analiz edilerek genel bir öngörüde bulunulması mümkün olmaktadır.

Çocuğuna direkt Helen ismini koymak istemeyen ya da Helen ismiyle uyumlu olabilecek bir isim arayışı içerisinde olan anne ve baba adaylarının Helen ismine benzer isimler aramasını gerçekleştirdiği görülmektedir. Helin, Heline, Halan, Nalan, Halime, Belen, Ayselen, Gökselen, Gülen, Polen, Söyle Hepsen, Hatun, Hicran, Handan, Hazal, Hanım isimleri bu isimle uyumluluk ve benzerlik gösteren isimler arasında yer almaktadır.

helen-isminin-anlami-10275
Helen İsminin Anlamı

Helen isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Yumuşak Huylu, İnce Nazik Kimse.
  • 2 – Grek (Eski Yunanlı).
  • 3 – hēlēnē, hēlios (güneş) ile bağlantılı olabilir.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Yunanca
Kuran ‘da geçmiyor.

Helen ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Helen ismini kullanan 2.593 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Helen ismini kullanan 375 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Helen ismini kullanan 42 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Helen ismini kullanan 91 kişi bulunmaktadır.

Helen isminin Türkiye sıralaması

Helen en çok kullanılan 1961. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 899. isimdir.

Helen ismini kullananların sayısı, son bir yılda 158 kişi artmıştır.

Helen isminin Harf Analizi

Kişiye Helen ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Helen İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Helen ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Helen isminin anlamını gözden geçirin!

Helen İsminin Numerolojisi

Helen isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

H: on
E: altı
L: on beş
E: altı
N: on yedi
TOPLAM: 54

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap