Hafıza Güçlendirecek Pratik Bilgiler

Hafıza güçlendirecek pratik bilgiler günlü hayatınızda ciddi bir sorun haline gelen ve yaşamınızı olumsuz etkileyen sorunun ortadan kalkmasında etkili olacaktı..

Hafıza güçlendirecek pratik bilgiler günlü hayatınızda ciddi bir sorun haline gelen ve yaşamınızı olumsuz etkileyen sorunun ortadan kalkmasında etkili olacaktır.

Gün boyu maruz kaldığınız stres yoğunluğundan tüm insanlarda oldukça fazla görülen odaklanamama, unutanlık ve zihninizi toplayamamak gibi aslında oldukça önemli bir sorun olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikle unutkanlık birçok insanını yaşı ne olursa olsun bu sorunları yaşadıkları ele alınırsa iş ortamlarında yaşanan stresle birleşen hafıza zorlukları kötü bir günün habercisi olabilir.

Sorulan bir şeyi hemen hatırlamak ya da yaptığınız bir şeyi yapıp yapmadığınızdan emin olamaz ve hafızanızda sürekli sorularla birlikte yoğunlaşır iyice karmaşık bir hal almasına sebep oluruz.

Ev hanımları örneğin düşünecek fazla konuları bulunmakla birlikte eşleri, çocukları, evle ilgili problemleri onlar için karmaşık bir yoğunluk yaratır. En çok yaşadığınız ütüyü fişten çekip çekmediğiniz olur. Bu sorundan hafızanızı taze tutarak yani konuya odaklanarak kurtulabilirsiniz.
Farkındalık oldukça önemli bir detay olmakla beraber farkında olmak içinde o anda ne yaptığınızı zihninize yerleştirmekten geçmektedir. Farkında olmak hafızanızı zorlayacak ve güçlenmesini sağlayacaktır.  Odaklanmak yani dikkat edin evinizin etrafında olan evler, ağaçlar ya da farklı şeyler örneğin eşinizin kıyafetleri kullandığı renkler, yaptığı makyaj, saç rengi tüm bunları alınıza kazıyın.  Odaklanın ve hafızanızda yer etmesini sağlayın iş alanınızda dikkatlice gözleyin iş arkadaşlarınız dosya rengi yazının karakteri tüm bunlar sizin için oldukça hafız güçlendirmek önemli odaklanma yöntemleridir.

Hafızanızı güçlendirmek için pratik bir yolda sesinizi kullanmanız olacağı gibi iç sesler pek akılda kalmamakla beraber yüksek sesli düşünmek sizin için oldukça verimli bir sonuç verecektir. Yüksek sesle düşünmeniz gereken ve daha sonra hatırlayacağınız şeyi yüksek sesle hafızanıza alabilirsiniz. Yüksek ses uygulamasını tüm basit konularda dahi deneyebilirsiniz sonuçları hızlı ve kararsız olarak hafızanızda olmayacaktır. Gün içerisinde çoğu insan birçok işi bir anda yapmaya çalışıldığı düşünülürse hafızanın yavaşlaması oldukça normal görünebilir. Hepimiz insanız zihnin aynı anda birçok iş yapma kapasitesi olabilir fakat yorulması da oldukça doğal karşılanmalı yapacağınız işleri not alın ve her biri için ayrı zamanları kullanın bu hem unutmamayı sağlayacağı için hem de hafızanızı yormayacağı için oldukça zinde bir performans göstererek bir hafızaya sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap