Gevher İsminin Anlamı

gevher-isminin-anlami-96969

Gevher İsminin Anlamı Nedir?

Gevher isminin anlamı 5 farklı şekilde tanımı yapılır. Birinci olarak değerli taş. 2 olarak bir şeyin Aslı esası. Üçüncü olarak elmas incir mücevherdir.4 olarak bir şeyin Aslı mayası hakikati. 5 olarak akıl ve edep. Gevher isminin cinsiyeti kız, kökeni Farsça, Yüce kitap Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor.

Gevher isminin TDK’deki anlamı Gevher ismini sözlük anlamı iki farklı sözlükte incelenebilir. Genel Türkçe lügatta Cevher mücevher, elmas inci. Bir şeyin özü esası, varlığındaki değişmesi olmayan, Asli, Maya, Cevher. Ebced hesabında sadece noktalı harflerin hesaplanması kaydı ile düşünülen tarihlerde hesaplanması göze çarpar. Çok cömert olandır. Türk Dil Kurumu Genel Türkçe sözlük anlamı Cevher’dir.

Gevher isminin analizi, Gevher isminin rengi beyazdır. Gevher isminin kader sayısı üçtür. Çalışma ve eğlenceyi bir arada devam ettirebilen güler yüzlü insanlardır. Çevrelerindeki kişilere mesaj atan insanlardır. Eşlerine ve çocuklarına karşı oldukça bağlıdırlar. Sadık, onurlu, insanları olumsuz zamanlarında motive etmekten oldukça zevk alırlar. Bu yüzden genel olarak kötü gün dostları olarak bilinir. Çok güçlü karaktere sahiptirler. Renkler konusunda oldukça zevklidirler. En fazla koyu renklere ilgisi vardır.

Gevher isminin anlamı, Gevher isminde olan bireylerin olumlu yönleri insancıl özgürlükçü ruha sahiptir. Üretken, sosyal, yenilikçi, mantıklı hareket eden. Ekip çalışmasına yatkın geleceğe yönelik arkadaş canlısı, sağduyulu dışa dönük entelektüeldir.

Gevher isminin anlamı, Cevher isminde olan bireylerin olumsuz yönleri fazla kontrolcü olurlar, fazla otoriterlerdir. Çekingen duyguları aşırı şekilde kontrol altına alandır. Duygusallıktan uzak olan görev düşkünüdür.

Gevher isminin anlamı, Gevher isminde olan kişilerin fiziksel özellikleri geniş alnı, düz kaşlara sahiptir. Yüz çevresi oval olup, göz hizasından aşağı inildikçe daralır. Parmakları ince el ve ayakları uzun, uzun bir boyuna sahiptir. Gözler küçük ve kısık, kararlı bakışlara sahip, ailelerine göre daha uzun boylu olabilirler.

Gevher isminin kişilik analizi, Gevher adını taşımış olan bireyler yeni şeyler keşfetmeye bayılan kişilerdir. İçlerinde büyük bir merak duygusu vardır. Hayatlarında hep keşfedilmemiş şeyleri arayış içindedir. Güler yüzlü ve nazik, davranışları sayesinde çevresindeki insanlardan büyük ilgi toplar. Evlerindeki sıcak ortamı arkadaş çevresinde de görmek arzusu içindedir. Çevresinde çok fazla arkadaşı bulunmaz, fakat samimi ve güvenebileceği dostları vardır. İş yaşamlarında çok fazla baskı altında olmaktan hoşlanmayan kişilerdir. Emir almak ve emretmeyi istemeyen, rahat olduğu mesleklerde daha fazla başarı gösteren kişilerdir.

Gevher ismi caiz mi? Bir çocuğa konulabilir mi Cevher ismi caiz olmayan sakıncalı isimler listesinde yer almayan isimlerdendir.  Bu ismi bir çocuğa verilmeden önce Gevher isminin anlamı gözden geçirildikten sonra verilmesi uygun olabilir.

Gevher ismine benzer isimler, Gevher isminin hece sayısı 2, harf sayısı 6’dır. Gruplar şeklinde yer alan isimler bir yazılım sayesinde cinsiyet ve ses uyumu açısından en yakın olanları bir araya getirilmiştir. Son 5 harfi ses uyumu olan isimler Cevher Mücevher. Son 4 harfi ses uyumu olan isim Gövher. Son 3 harfi ses uyumu olan isimler Seher, Güher, Müzehher, Müdaher, Müdaher, Echer, Gül, Seher. İlk ve son iki harfi ses uyumu olan isimler Gemer, Gezer. İlk ve son harfi ses uyumu olan isimler Güler, Gülizar, Güner, Gülser, Güngör, Gülbahar, Gülizar. Gevher ismi ile uyumlu olan erkek isimleri Gevheri, Gevan, Güher,  Ezher, Ebher, Ali, Güher,  Abher, Gencer, Gember, Gevser, Gelener.

Gevher ismine sahip ünlüler araştırmalar sonrasında Gevher ismine sahip ünlü bir kişiye rastlanmamıştır

Formun Üstü

Formun Altı

Gevher isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Değerli Taş.
  • 2 – Bir Şeyin Aslı, Esası.
  • 3 – Elmas, inci, mücevher
  • 4 – Bir şeyin aslı, mayası, hakikati.
  • 5 – Akıl ve edeb.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Gevher ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Gevher ismini kullanan 846 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Gevher ismini kullanan 162 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Gevher ismini kullanan 57 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Gevher ismini kullanan 43 kişi bulunmaktadır.

Gevher isminin Türkiye sıralaması

Gevher en çok kullanılan 3059. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1374. isimdir.

Gevher isminin Harf Analizi

Kişiye Gevher ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Gevher İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Gevher ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Gevher isminin anlamını gözden geçirin!

Gevher İsminin Numerolojisi

Gevher isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

G: sekiz
E: altı
V: yirmi yedi
H: on
E: altı
R: yirmi bir
TOPLAM: 78

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap