Garanti Bankası Kredi Kartı Erteleme Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Kredi Kartı Erteleme Nasıl Yapılır? Kullanım ve ödeme kolaylığından dolayı birçok kişi kredi kartı kullanmakta veya yeni kredi kartı başvurusu yapmaktadır. Ancak kredi kartı kullanılmaya başlanıldığında ise kimi zaman işler istenildiği gibi gitmemekte ve ödeme zorlukları yaşanmaktadır. Özellikle pandemi döneminde yaşanan olumsuzluklar birçok kişide kredi kartı borçlarını ödemeyi zorlaştırmış ve ödeyememe durumunda gecikme faizinden dolayı kredi kartı borcu artmıştır. Bu olumsuzluklardan dolayı kimi bankalar kredi kartı borcunu ödeme konusunda müşterilerine erteleme şansı tanımaya karar vermiştir. da bu bankalardan biri olmakta ve müşterilerine kredi kartı borcunu öteleme şansını sunmaktadır.

Peki, Garanti Bankası kredi kartı erteleme nasıl yapılır veya kredi kartı borcunun ertelenmesi ise hangi şartlar sağlanmalıdır? Bu veya daha birçok sorunun cevabı için yazımızı okuyarak kredi kartı erteleme başvurunuzu kolaylıkla yapabilir ve kredi kartı borcunuzu sonraki aylara erteleyebilirsiniz.

Kredi Kartı Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartınızın borcunu ödeyemeyecek durumdaysanız ve Garanti Bankası müşterisiyseniz eğer kredi kartı borcunuzu erteleme şansına sahipsiniz. kredi kartı erteleme başvurusu yaparak borcunuzu kolaylıkla erteleyebilir ve birkaç ay borcunuzu düşünmeye gerek duymayabilirsiniz.

Kredi kartı erteleme başvurusu için şubeye gelebilir veya Garanti BBVA müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Şubeye gelmek veya müşteri hizmetlerini aramak zahmetli bir iş olarak gözünüze görünüyorsa eğer Garanti BBVA Mobil uygulamasını veya Garanti BBVA internet bankacılığını da kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığı ve mobil uygulama sayesinde evinizden ayrılmadan kredi kartı öteleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Garanti BBVA internet bankacılığı üzerinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra Kartlar seçeneğine tıklayarak Kredi Kartlarım kısmını seçiniz. Daha sonra Borç Ödeme kısmındaki Ekstre Atlat seçeneğine tıklayarak kredi kartı borcunuzu erteleme başvurusu yapabilirsiniz. Garanti BBVA Mobil uygulamasından kredi kartı borcunuzu erteletmek istediğinizde ise ilk olarak hesabınıza giriş yapınız. Daha sonra Kartlar sekmesinden Kredi Kartı Seçimi sekmesine tıklayınız. Son olarak ise Borç Ödeme ya da Nakit ve Ödeme Çözümleri sekmesinden Ekstre Atlat seçeneğiniz seçerek kredi kartı borcunu erteleme başvurunuzu anında yapabilirsiniz.

Garanti BBVA kredi kartı erteleme işlemleri 2 aylık olarak olmakta ve isterseniz ödemenizi 6 aylık eşit taksitlere bölerek yapabilmektesiniz. Garanti Bankası kredi kartı erteleme başvurusu yapmanız dahilinde erteleme faiz oranı belirlenmekte ve bu da ödemelerinize yansımaktadır. Bu durumu da göz önüne alarak kredi kartı borcu erteleme başvurularınızı yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Kartı Erteleme Şartları Nelerdir?

Garanti Bankası Kredi Kartı Erteleme Şartları Nelerdir?

Kredi kartı erteleme başvurusu yapmanız için sağlamanız gereken bazı şartlar vardır. Bu şartları sağlamanız durumunda kredi kartı borcu erteleme başvurunuz dikkate alınacak ve borcunuz diğer aylara ötelenecektir. Kredi kartı borcunuzu erteletebilmeniz için ilk olarak aranan şart borcunuzun 30 günü aşmaması durumudur. Kredi kartı borcu erteleme başvurusu yapabilmeniz için ekstre tarihi ile son ödeme tarihinin 1 gün öncesi bir tarih seçmeniz gerekmektedir. Son ödeme tarihi ve sonrasında yapılan Garanti kredi kartı erteleme başvuruları dikkate alınmamaktadır. Bu yüzden son ödeme tarihinden önce kredi kartı borcunuzun ertelenmesi için başvuru yapmanız gerekmektedir. Ayrıca 31 Temmuz 2022 tarihine kadar başvurunuzu yaparak Garanti BBVA ekstre borcunuzu 2 ay süreyle 6 aylık taksitle ödeme şansıyla erteleyebilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Erteleme Faiz Oranları Nelerdir?

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Erteleme Faiz Oranları Nelerdir?

Garanti Bankası kredi kartı erteleme başvurusu yapmanız dahilinde ertelenen taksitlerinize erteleme faizi uygulanmaktadır. Ekstre atlat olarak bilinen bu faizin oranı ise azami olarak %1.98’dir. kredi kartı erteleme başvurusu yaptığınızda ödeyeceğiniz ücret bu faiz oranına göre belirlenmektedir.

Yeni faiz oranını ve ödeyeceğiniz ücreti kabul etmeniz dahilinde kredi kartı borcunuz ertelenecektir. Bunun dışında borcunuzu zamanında ödeyememe durumunuzda da gecikme faizi eklenmektedir. Borcunuzu erteledikten sonra zamanında ödeme yaparsanız eğer gecikme faizi yeni borç miktarına uygulanmayıp erteleme ile belirlenen miktar ödenmektedir.

Pandemi döneminde yaşadığınız sıkıntılardan dolayı borcunuzu ödeyemiyorsanız ve gecikme faizinin de eklenerek ödeyeceğiniz taksitin artmasını istemiyorsanız eğer Garanti Bankası kredi kartı erteleme başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi erteleme başvurusu yapmanız için birçok yöntem bulunmaktadır. İşinizi kolaylaştıran ve sizlere zorluk yaşatmayan herhangi bir yöntemi seçerek kredi kartı erteleme başvurunuzu anında yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap