Gaffur İsminin Anlamı

gaffur-isminin-anlami-7640

Gaffur İsminin Anlamı Nedir?

Gaffur isminin anlamı 7 farklı şekilde tanımı gerçekleştirilir. İlk olarak genç anlamındadır. Darda kalanların yardımına koşandır. Çok bağışlayan, merhamet eden, affedendir. Kullarının günahlarını affedendir. Çok merhamet eden Allah’ın isimlerindendir. Allah’ın sıfatlarındandır. Son olarak çok bağışlayıcı, bağışlayan, günahları örten, günahları bağışlayıcı mağfireti çoktur.

Gaffur isminin cinsiyeti erkek, kökeni Farsça, Arapça, Kur’an’da yer alır.

Gaffur isminin TDK’deki anlamı Gaffar isminin sözlük anlamı iki farklı sözlükte incelenir. Genel Türkçe lügatta günahlarını affedici olan bağışlaması çok anlamında Esma’ül Hüsna’dan Allah’ın en güzel isimlerindendir. Türk Dil Kurumu Genel Türkçe sözlük anlamı ise kullarının günahlarını affeden bağışlayan Allah.

Gaffur isminin analiz Gaffur isminde olan kişilerin renkleri mavidir, ani bir şekilde sinirlenme yönleri vardır. Kader sayıları 8’dir, hazetmedikleri insanları hırpalamaktan zevk duyarlar. İş yaşamında başarılar yüksek olan kişilerdir. Kendisinden farklı bir görüş onları durdurulmaz tam aksine daha fazla hırslı olmalarına sebep olur. İlişkilerinde sevdikleri insanlara karşı oldukça yakın davranırlar.

Gaffur isminin anlamı ve bu isimde olan bireylerin olumlu tarafları, yaptığı işe önem veren, tutumlu, esnek ve zeki mantıklı davranan kişilerdir. Gerçekçi, yetenekli, disiplinli, mükemmelliyetçidirler. Titiz, düzenli, etrafındakilerden takdir bekleyen, maksadına düşkün, sabırlı, sağlığına önem veren kişilerdir. El becerileri yüksek, analitik düşünce yeteneğine sahip kişilerdir. Çalışkan, prensipli, ayrıntıları görebilen, yardımsever pratik zekalı ve anlayışlıdır.

Gaffur isminin anlamı bu isimde olan kişilerin olumsuz yönleri, eleştirilerden hoşlanmayan, aşırı hırslı ve aşırı gururlu, geri planda kalmayı sevmeyen, her zaman ön planda olmak isteyen kişilerdir.

Gaffur isminin anlamı özelinde bu isimde olan kişilerin fiziksel özellikleri, kaşlar arası mesafeli olan ve geniş aralığı bulunan. Büyük etkileyici gözlere sahip olan, aşağı doğru kıvrımlı geniş burun yapısına sahiptirler. Köşeli çene yapısı olan, pürüzsüz cilt, kalın ve gür saçları vardır. Alın kısmı dar, yuvarlak omuzlu, kısa gövdeli, düz kalçalı, çoğunlukla koyu renkli gözlere sahiptir. Kısık bir ses tonu vardır.

Gaffur isminin kişilik analizi, Gaffur ismine sahip olan kişiler soğukkanlı bir karakteri sahip olurlar.  Yalandan hiçbir şekilde hoşlanmazlar, karşısındaki insanın yalan söylediğini fark ettiği zaman hemen bağını koparır. Aile bireylerini önemser ve onları kırmamak için çok ciddi bir şekilde çaba sarf eder. Özel yaşamlarında çok kolay bir şekilde aşık olmaları beklenilmez.

Gaffur isminin anlamı aceleci olmayan tavırları ve olaylar karşısında sakin tutumları sayesinde çok zaman en doğru kararı verebilme yetenekleri vardır. Çok kolay güvenmezler, fakat partnerlerinin doğru bir kişiliğe sahip olduğunu ve doğru bir kişi olduğuna emin olduğu zaman, onu mutlu etmek için elinden geleni yapmaya çaba gösterir.

Gaffur ismi caiz mi? Gaffur ismi caiz olmayan isimler listesinde yer almaz. Yine de bu isim bir kişiye verilmeden evvel Gaffur isminin anlamı araştırıldıktan sonra verilmesi uygun olabilir.

Gaffur ismine benzer isimler, Gaffur ismindeki hece sayısı 2, harf sayısı ise 6’dır. İsme yakın ve benzer isimler cinsiyet ve ses uyumu bakımından en yakın olanlar şu şekilde bir araya getirilmiştir. İçinde Gaffur geçen isim Abdulgaffur’dur. İlk  4 harfi ses uyumu olan isim Gaffar. İlk  3 harfli ses uyumu olan isimler Gafur, Gafar, Gafir. Son 3 harfi ses uyumu olan isim Kaffar. İlk ve son iki harfi ses uyumu olan isim Gacar’dır.

Gaffur ismine sahip ünlüler araştırmalar sonrasında Gaffur ismine sahip ünlü kişiye rastlanmamıştır.

Gaffur isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Güçlü, sağlıklı, dinç
  • 2 – [Bakınız: Gafur]

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Gaffur ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Gaffur ismini kullanan 91 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Gaffur ismini kullanan 17 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Gaffur ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Gaffur ismini kullanan 4 kişi bulunmaktadır.

Gaffur isminin Türkiye sıralaması

Gaffur en çok kullanılan 6293. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 3162. isimdir.

Gaffur ismini kullananların sayısı, son bir yılda 3 kişi artmıştır.

Gaffur isminin Harf Analizi

Kişiye Gaffur ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Gaffur İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Gaffur ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Gaffur isminin anlamını gözden geçirin!

Gaffur İsminin Numerolojisi

Gaffur isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

G: sekiz
A: bir
F: yedi
F: yedi
U: yirmi beş
R: yirmi bir
TOPLAM: 69

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap