Fritözde Patates Nasıl Kızartılır?

fritozde-patates-nasil-kizartilir-27810

Patates Nasıl Kızartılır Genç yaşlı çocuk yetişkin demeden herkes patates kızartmasını çok sever ve tavada bol yağda kızartmak yeni fritöz de ağız Yayla kızartmak her zaman için daha s..

Patates Nasıl Kızartılır Genç yaşlı çocuk yetişkin demeden herkes patates kızartmasını çok sever ve tavada bol yağda kızartmak yeni fritöz de ağız Yayla kızartmak her zaman için daha sağlıklı olmaktadır. Fritözde patates kızartmasının nasıl yapıldığına dair belli başlı Şimdi sizlerle hep beraber paylaşalım

Öncelikle patateslerin kabuklarını soruyorsunuz ve iyice yıkadıktan sonra yaklaşık bir santim kalınlığında ve bir parmak genişliği hizasında kesilir ve biraz kaba su doldurularak bir miktar Tuzla beraber hazır hale getirilir.

Patatesler iyice suyu içerisinde kalacak şekilde 5 10 dakika bekletilir ve kesinlikle fritöz atılırken ıslak şekilde koyulmalıdır kağıtlar vasıtasıyla Kağıt havlular vasıtasıyla temizlenmeli ve havlu peçete ile beraber yerleştirilmelidir.
Patatesler fritöz uyumadan önce fritöz en temiz olduğundan mutlaka Emin olmanız gerekiyor eski yağ kalıntıları yanarak sağlıksız hale gelecektir ve patates kızartmasının da lezzetin değiştirecektir.

Patates Nasıl Kızartılır

Fritöz pişet yerleştirildikten sonra kendi özel ölçeği ile beraber Bir ölçek sıvı yağ eklenir ve ya tam anlamıyla kızdıktan sonra kurutulmuş patatesleri eklemeniz gerekir. Fritöz ün kapağını kapattıktan sonra süre ayarını gerçekleştirme misiniz ve yaklaşık 30 dakika boyunca pişmesi için beklemeniz gerekiyor. Patatesleri çevirme işleminin bazı fritöz el kendiliğinden yapmaktadır karıştırılan bayanlar için kızarmaya başladıktan sonra zaman zaman kendiniz karıştırmayız gerekebilir.

Püf Noktaları

Patatesler ilk kurulduğunda hemen karıştırılmamalıdır yoksa parçalama gibi bir problem ortaya çıkabilir. Ya kızmadan patatesleri koymamanız gerekiyor Yoksa patateslerin Ziya çeker ve çıtır çıtır olmazlar. Patatesler fritözün kapasitesinden daha fazla koyun olması gerekiyor yanma derecesi düşük yağlarda kızartma yapmanızı tavsiye etmiyoruz kızartma süresinin patatesler pişer pişmez sona ermesi gerekir çürütecek olacak yarın daha önceden kullanılmamış olması önemlidir Çünkü çok fazla kullanılan yağlar zararlı olabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap