Flora İsminin Anlamı

flora-isminin-anlami-68125

Flora İsminin Anlamı

Son dönemlerin en nadir bulunan ve yabancı isimleri andıran, hatta doğrudan yabancı isim olarak kabul edilebilecek isimler kız çocukları için oldukça popüler bir hale gelmeye başladı. Flora ismi de bu isimlerden bir tanesi. Bu durum Flora isminin anlamı nedir sorusunu akıllara getirdi. Flora ismi İngilizce ”Flowers” kelimesi ile benzeyen ve anlam olarak da aynı olan bir isimdir. Bu isim çiçeği, çiçekleri, çiçek türlerini ifade etmek amacı ile kullanılıyor. Özellikle bir dönem popüler olan çizgi filmler içerisinde bu bir kız ismi olarak kullanıldığından dolayı aileler de bu ismi kız çocukları için uygun görmeye başladı. Bazen ikinci isim olarak bazen doğrudan tek isim olarak kullanılabiliyor. 

Flora isminin farklılığı, Türkçe olmayışı, ifade ettikleri ve nadir görülür oluşu ile birlikte aileler bu isim ile ilgili daha fazla şeyi merak ederek araştırmaya başladı. Flora ismi Kur’an’da geçiyor mu sorusu da bu anlamda çok sık gündeme gelmeye başladı. Bu soruya cevap vermek gerekirse Flora ismi doğrudan bir şekilde hiçbir ayet ve surede yer almıyor. Yani Kur’an-ı Kerim içerisinde geçmiyor. Ancak isim hiçbir farklı anlam, kötü çağrışım içermediği için konulmasında da herhangi bir sorun gözükmüyor. Bu isim Türkiye’de çok nadir kullanıldığından bununla ilgili bu konuda detaylı bilgiye de rastlanmıyor.

Flora isminin anlamı neticesinde ve kelime yapısı itibari ile birçok farklı dilde anlaşılabilir bir isim olduğu için de aileler tarafından tercih edilebiliyor. İsmin Türkçede olmasa da birçok farklı dilde yazılışı ve okunuşu Flora ile benzerlik gösterebiliyor. Böyle bir kullanım kolaylığına da sahip olan bu isim en başında iki sessiz harfi yan yana taşıdığı için zorluk yaşatabilse de yazılışı, okunuşu ve anlamı ile de oldukça beğeniliyor. Türkiye’de çok az kişide Flora ismi bulunuyor. Bu isim dönem dizi ve filmlerine, kitaplara ve romanlara, tiyatro oyunlarına konu olabiliyor. Aileler de bu sebeple bu özel ve  güzel ismi kızlarına vermek istiyor.

Flora isminin nadir duyulur olduğunu bilmek ile birlikte Flora ismine sahip olan ünlüler de büyük bir merak konusu haline geldi. Bu isme sahip olan ünlüler arasında müzisyen Flora Kerimova, oyuncu Flora Martinez, MacDonald klan üyesi Flora MacDonald, yazar Flora Tristan gibi isimler bulunduğu gibi Flora ismi aynı zamanda birçok farklı türde hizmet veren işletmenin de adı olarak biliniyor. Türkiye içerisinde ve Türkiye dışarısında kullanılabilen bu isim çok köklü bir tarihe de dayanıyor. Geçmiş yüzyıllarda Flora ismine yurt dışında daha fazla rastlandığı biliniyor. Şimdilerde ise henüz daha yeni ve modern gözükmesine rağmen çok fazla kullanılmadığı da biliniyor.

Flora ismine sahip olan kişiler ve bu ismin anlamı ile birlikte ailelerin bir diğer merak ettiği konu da ismin yaydığı enerji ile ilgili oluyor. Bu sebeple Flora isminin analizi hakkında da bilgi sahibi olmak istiyorlar. Bu özel, güzel ve nadir bulunan ismin analizi yapılırken öncelikle anlamından yola çıkmak gerekiyor. Anlamı ile çiçekleri çağrıştırdığı için çok temiz bir enerjiye sahip olduğu belli oluyor. Flora isminde yer alan F harfi zorluklara göğüs gerebilmeyi, L harfi güzelliği ve rahatlığı, O harfi bütünlüğü ve büyüklüğü, R harfi karmaşık yollardan sonra çıkan düzlükleri, A harfi ise öncülüğü ve liderliği temsil ediyor. Bu isim içerisinde yer alan her harf bir kez kullanıldığı için eşit enerji dağılımı oluşturulmuş oluyor. 

Flora isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Mitolojide Yaz Ve Çiçek Tanrıçasının Adıdır. “Gül” Anlamında
    Kullanılmıştır. İimdi İse Bir Ülkede Ya Da Bir Bölgede Yetişen
    Bitkilerin Tür Olarak Tümü.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Moğolca
Kuran ‘da geçmiyor.

Flora ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Flora ismini kullanan 127 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Flora ismini kullanan 43 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Flora ismini kullanan 5 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Flora ismini kullanan 5 kişi bulunmaktadır.

Flora isminin Türkiye sıralaması

Flora en çok kullanılan 5785. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2483. isimdir.

Flora ismini kullananların sayısı, son bir yılda 13 kişi artmıştır.

Flora isminin Harf Analizi

Kişiye Flora ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Flora İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Flora ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Flora isminin anlamını gözden geçirin!

Flora İsminin Numerolojisi

Flora isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

F: yedi
L: on beş
O: on sekiz
R: yirmi bir
A: bir
TOPLAM: 62

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap