Fenni İsminin Anlamı

fenni-isminin-anlami-59921

Fenni İsminin Anlamı

Günümüzde pek çok aile sevinçle yeni doğacak olan bebeklerini beklemektedir. Gelecek olan bebek için hazırlanan odalar ve alınan kıyafetlerin yanı sıra bebek için seçilecek isim de bir o kadar düşünülen şeyler arasındadır. Bu anlamda “Fenni isminin anlamı nedir?” sorusu pek çok insan tarafından merak edilir. Fenni ismi Arapça kökenli bir isim olup, fenle ilgili, usulüne uygun iş gören ve bilimsel yöntemlere, tekniğe uygun iş gören anlamlarına gelmektedir. Kulağa hoş gelen ve akılda güzel izler oluşturan bu anlamlarından dolayı pek çok insan yeni doğacak olan bebeklerine Fenni ismini koymak ister.

Yeni doğacak olan bebeklerine Fenni ismini koymak isteyen aileler “Fenni ismi Kuranda geçiyor mu?” sorusunu merak ediyor olabilirler. Fenni ismi Kuran-ı Kerim’de geçmemektedir.

Günümüz koşullarında artık birçok isme bakılarak karakter analizi yapılabilmektedir. Bu anlamda Fenni isminin anlamı üzerine birçok veri ortaya çıkarılmıştır. Yapılan araştırmalara göre Fenni ismine sahip kişilerin fedakâr ve aynı zamanda merhametli olduğu görülmüştür. Gereğinden fazla şefkat göstermek ve karşısındakilere kol kanat germek gibi özellikleri vardır.  Bunun yanı sıra kendi çıkarlarından çok başkalarının çıkarlarını düşündükleri için fazlaca dostları vardır. Fenni isimli kişiler oldukça sadakatli, dayanaklı, konsantre ve sözünden dönmeyen paylaşımcı kişilerdir.

Diğer bir merak edilen husus Fenni isminin popülerlik durumudur.  Ülkemizde yapılmış olan 2022 istatistiksel verilerine bakacak olursak, Fenni ismi Türkiye genelinde en çok kullanılan 9152. isimdir. Erkek isimleri arasında ise 4658. sırada yer alır. Türkiye’de toplamda 17 kişinin Fenni ismine sahip olduğu bilinir. Bu kişilerin üçü ise İstanbul ilinde yaşar.

Sizlerin de bildiği üzere isimleri oluşturan harfler üzerine de analiz yapılabilir. Fenni isminin harf analizine bakacak olursak; F harfi uysal, güvenilir E harfinin mücadelecilik, N harfinin sağduyulu bir özellik, İ harfinin ise hassas anlamlarına geldiği bilinir. Yani Fenni ismine sahip olan kişilerin yüksek enerjili, güvenilir, sözünden dönmeyen, dayanıklı ve sezgisel özellikleri güçlü kişiler olduklarını söyleyebiliriz.

Türkiye’de Fenni isminde fazla kimse bulunmadığı için Fenni ismine sahip ünlüler ile ilgili size maalesef örnek sunamamaktayız.

Bütün bu özelliklere ek olarak Fenni isminin analizi yapıldığında bu kişilerin enerjilerinin yüksek ve eğlenceyi seven kişiler olduğu görülür. Sakin ve sabırlı bir yapıları vardır. Bir olay olduğu zaman panik olmak yerine sakin kalıp düşünmeyi tercih ederler. Hırslı aynı zamanda paylaşımcı bir karaktere sahiptirler. İşlerini severek yaparlar ve iş arkadaşlarıyla araları da oldukça iyidir.

Fenni ismine sahip kişilerin olumsuz yönlerine gelince, zevklerine fazlaca düşkün, sürekli erteleyen ve rahatına düşkün kişilerdir. Aynı zamanda kararsız ve tereddütlüdürler. Fiziksel özelliklerine gelecek olursak genellikle uzun boylu, belirgin yüz hatlarınsa sahip ve açık göz rengine sahip kişilerdir. Kararlı ses tonlarına ve çevresindekilere güven veren bir özelliğe sahiptirler.

Fenni ile benzerlik gösteren diğer isimlere gelecek olursak; Fener, Fermani, Fevzi, Ferdi, Fahri, Fehmi, Fikri, Fethi ve  bunlara ek olarak Feyzi isimlerini örnek gösterebiliriz. Ayrıca Fenniye, Temenni, Feyzi ve Feri isimleri de Fenni ismi ile benzerlik gösterir.  Bu örnekler de bebeğinize verebileceğiniz ikinci isim için alternatif olarak size yardımcı olabilir. 

Fenni isminin kültürümüze ve geleneklerimize uygun olduğunu söyleyebiliriz. Kulağa hoş gelmesi ve birbirinden güzel birçok anlama gelmesi bu ismin bebeklere verilmesindeki en büyük nedenlerden bir tanesi olmaktadır. Birçok aile yeni doğacak olan bebekleri için Fenni ismini gönül rahatlığıyla bebekleri için seçebilmektedir.

Fenni isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Fene, bilime ilişkin, bilimle ilgili.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Söylenişi: fenni:
Kuran ‘da geçmiyor.

Fenni ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Fenni ismini kullanan 17 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Fenni ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Fenni ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Fenni ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.

Fenni isminin Türkiye sıralaması

Fenni en çok kullanılan 9152. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 4658. isimdir.

Fenni ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Fenni isminin Harf Analizi

Kişiye Fenni ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Fenni İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Fenni ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Fenni isminin anlamını gözden geçirin!

Fenni İsminin Numerolojisi

Fenni isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

F: yedi
E: altı
N: on yedi
N: on yedi
İ: on iki
TOPLAM: 59

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap