Ev Hanımları İçin Kredi İmkanı Sunan Bankalar 2022

Ev Hanımları İçin Kredi İmkanı Sunan Bankalar 2022 Günümüzde yaşam şartlarının pek çok açıdan zor hale gelmesi, insanları kredi kullanmaya teşvik etmektedir. Kredi kullanmayı tercih eden bireyler arasında ev hanımları da bulunmaktadır. Ev hanımlarına kredi desteği sağlayan bankalar, ilk etapta incelenmekte ve uygun şartlar kapsamında herhangi bir banka kredi için tercih edilebilmektedir.

Çoğu kadının kendilerine ait olan birikimleri yastık altı adı verilen sistemle sakladığı bilinmektedir. Ancak var olan birikimi yastık altında tutmak yerine banka güvencesiyle saklamak, kredi kullanma şansını da artırmaktadır. Bu nedenle ev hanımlarının sahip olduğu birikimlerin tamamını bir banka bünyesinde tutması çok daha doğru bir karar olacaktır. Ev hanımlarına kredi desteği için kira geliri, sahip olunan gayrimenkul gibi durumlar da elde edilecek olan krediyi etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.

Ev Hanımları Kredi Başvurusu Yapabilir Mi?

Ev hanımlarına kredi imkanı sağlandığından bu yana pek çok kadının bu imkandan yararlandığı görülebilmektedir. Hali hazırda bulunan nakit sıkıntısını belli bir süre ertelemek veya herhangi bir amaç için ihtiyaç duyulan nakit açığını kapatabilmek için pek çok ev hanımı, kredi kullanmayı tercih edebilmektedir.

Ev hanımları, iş sahibi olan ve belli bir aylık gelir kazanan bireylere nazaran kredi konusunda daha endişeli davranabilmektedir. Bunun nedeni ise sabit gelir olmadığı için hem kredi almada zorluk hem de alınan kredinin ödenmesinde yaşanan zorluk olabilmektedir. Tercih edilen bankalara göre belli şartlar göz önüne alınır ve ev hanımlarına kredi imkanı sağlanır. Birikime sahip olunması, herhangi bir durumda gelir sağlanması, kefil gösterilmesi başlıca karşılaşılan durumlardan bazılarıdır.

Ev Hanımlarının Kredi Kullanması İçin Gerekli Şartlar

Ev Hanımlarının Kredi Kullanması İçin Gerekli Şartlar

Ev hanımları, herhangi bir nedene bağlı olarak kredi kullanma ihtiyacı içerisinde olabilmektedir. Tam da bu noktada tercih edilen seçenek, bankalar ile görüşme sağlamaktır. Ev hanımları için sunulan bazı kredi paketleri, pek çok kadının dikkatini çekmekte ve araştırılmaktadır. Ev hanımları için sunulan kredi paketlerinden yararlanabilmek için bazı şartların uygulanması gereklidir.

Söz konusu kredi kullanımı olduğunda ev hanımlarına kredi veren bankalar, aşağıda sıralanan şartları talep edebilmektedir.

 • Kredi başvurusu yapıldığında başvuru tarihinin 36 ayı geçmemesi gerekmektedir.
 • Başvuru yapan kişinin herhangi bir yasal veya idari takibinin bulunmaması gerekmektedir.
 • Kredi alabilmek için ipotek gösterilme durumu olduğunda eş rızasını simgeleyen yazının ilgili bankaya teslim edilmesi şarttır.
 • Aylık olarak elde edilen gelirin beyan edilmesi veya, varsa, farklı gelirlerin de belgelenmesi gerekmektedir.
 • Alınacak olan kredinin aylık taksitleri kesinlikle elde edilen gelirin yarısını geçmemelidir.

Sıralanan bu şartların sağlanması halinde ev hanımları istedikleri banka üzerinden kendilerine özel olarak sunulan kredi paketlerinden yararlanabilmektedir. Konu hakkında daha detaylı bilgilere erişebilmek için de banka ile görüşülmesi tavsiye edilenler arasında yer almaktadır.

Ev Hanımlarına Sunulan Destek Kredisi Nedir?

Ev Hanımlarına Sunulan Destek Kredisi Nedir?

Genellikle sabit gelire sahip olmayan ev hanımları, nakit sorunu ile karşı karşıya kaldıklarında kredi yöntemini tercih etmektedir. Altın alma, ev tadilatları, beyaz eşya satın alma gibi pek çok neden karşısında duyulan kredi ihtiyacı, bazı şartlar kapsamında elde edilebilmektedir. Ev hanımları, kredi kullanabilmek için belirlenen bu şartları uyguladığında diledikleri banka ile iletişime geçebilmekte ve ev hanımlarına kredi desteği imkanından yararlanabilmektedir.

Bunun yanı sıra herhangi bir gelire sahip olmayan ev hanımları için de gelir belgesiz kredi veren bankalar bir seçenek olabilmektedir. Ev hanımları, içinde bulundukları durumu göz önüne alarak onlar için en iyi sonucu verecek seçeneği tercih etmelidir. Bu noktada da ilgili bankalar ile görüşme sağlanabilir ve akılda yer edinen soru işaretleri giderilebilir.

Ev Hanımları İçin Kredi İmkanı Sunan Bankalar

Belli bir aylık gelire sahip olunması, kredi kullanım imkanını artıran nedenler arasında yer almaktadır. Bunun dışında ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri sorusu da merak edilenlerden biri haline gelmiştir. Bu bankalar aşağıda sırası ile listelenmiştir.

 • Odeabank
 • Enpara.com
 • ING Bank
 • Nkolaykredi.com
 • Akbank
 • CEPTETEB

Yukarıda sıralanmış olan bu bankalar, gelir belgesine ihtiyaç duyulmadan ev hanımlarına kredi imkanı sunan bankalar olmaktadır. Ancak bu bankalardan gelir belgesi olmadan kredi alabilmek için de kredi notunun istenilen düzeyde olması gerekmektedir. Kredi notu sıfır olan ev hanımları, kredi kartı kullanmaya başlayarak kredi notunu kısa bir süre içerisinde yükseltme imkanı bulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap