Etrabe İsminin Anlamı

Etrabe İsmi

Etrabe İsminin Anlamı Çocuk sahibi olacaklarını öğrenen anne ve babalar daha bebeklerinin cinsiyetini öğrenmeden çocuklarına hangi ismi koyacakları düşünür ve heyecanlanır. Konulacak bu isimler için araştırmalar yapılır, Kur’an’da geçip geçmediğine ya da caiz olup olmadığına bakılır. Çocuklara isim koyarken anlamı da oldukça önemlidir. Etrabe isminin anlamı nedir? Ve Etrabe ismine dair merak edilenleri inceleyelim.

Etrabe isminin bir adet anlamı vardır. Etrabe ismi çevreye yayınlan etkileyici ve hoş koku anlamına gelir.

Etrabe ismi Kur’an’da yer almamaktadır. Çocuklara isim konulacağı zaman tek bir yerden anlamına bakılmamalıdır. Farklı yerlerde isme dair başka anlamlar yer alabilir. Etrabe ismi Farsça kökenli olup, Etrabe isminin TDK’deki anlamı ise; güzel koku olarak yer alır.

Etrabe İsminin Anlamı
Etrabe İsminin Anlamı

Etrabe ismi Türkiye’de yalnızca 1 kız bebeğe konulmuştur. Kız bebeklere konulan isimler arasında Etrabe ismi Türkiye’de 13178. sıradadır. Etrabe isminin kız bebeklere konulma sayısı ise bir yıl içerisinde hiç artış göstermemiştir.

Bebeklere konulan her ismin bir anlamı ve bu isimlerin kişilik analizi bulunur. Etrabe isminin kişilik analizi ise; sevdikleri kişilerle güçlü bağlar kurarlar. Çok heyecanlı yapıları vardır. Neşeli, pozitif ve enerjik olurlar. Ailelerine çok düşkün olurlar. Sıcak bir aile ortamına çok değer verirler ve çocuklarla çok iyi anlaşırlar.

Etrabe isminin kader sayısı 7’dir. Kader sayısının 7 olmasının anlamı ise; değişken ruh haline sahip olurlar ve derin iç dünyaları vardır. Çok fazla düşünürler. Çok iyi analiz yaparlar ve çok iyi sır saklarlar. Etrabe isminin rengi ise yeşildir.

Etrabe isminin numerolojisi ise; E: altı, T: yirmi dört, R: yirmi bir, A: bir, B: iki, E: altı şeklindedir. Bu sayıların toplamı ise 60’tır. 6 rakamının numerolojik anlamı; aile, sorumluluk ve empati yeteneğinin sembolüdür. Bu rakamın barış ve insanlığa hizmet anlamları da bulunur.

Etrabe isminin olumlu yönleri; yaratıcı kişilikleri vardır. Dostlarına önem verirler ve arkadaş canlısı olurlar. Sosyal ve dışadönüktürler. Nazik ve eğlenmeyi seven kişilerdir. Adil olurlar ve genelde uzlaşmacıdırlar.

Etrabe isminin olumsuz yönleri ise; detaylara çok önem verirler. Zor affeder ve inanırlar. Aşırı titiz olurlar ve memnun edilmesi zor kişilerdir.

Etrabe ismine sahip olanların genel olarak fiziksel özelliği ise; atletik yapılı, küçük gözler, kısa çeneli, düz saçlı ve gamzeli olurlar.  

Her ismin kişilik analizi yapılabildiği gibi harf analizi de yapılmaktadır. Bunun sebebi her harfin bir gezegenle bağlantısı olduğu ve bu gezegenlerin kişinin karakter özelliğinde etkisi olmasıdır. Etrabe isminin harf analizi; E: sıkıntılarından kurtulmak için mücadele eden, T: duygularını göstermekte zorlanan, R: tereddütlü ve kuşkucu yapı, A: atılgan ve enerjik yapılı olurlar, B: sezgileri güçlü, E: sıkıntılarından kurtulmak için mücadele eden şeklinde yorumlanabilir.

Bebeklere isim konulurken konulacak isme yakın ve benzer nitelikte isimler de araştırılmaktadır. Bunu özellikle kardeşlerde görmemiz mümkündür. Etrabe ismine benzer isimler erkek bebekler için; Emre, Efe ve Ege isimleri bulunur. Kız bebekler için; Emine, Ece, Eşe ve Esme isimleri tercih edilebilir.

İsim konulacağı zaman anlamına, kişilik ve harf analizine dikkat edildiği gibi bu ismin konulmasının caiz olup olmadığına da bakmak gerekmektedir. Etrabe ismi caiz mi? Sorusuna Etrabe isminin kız bebeklere konulmasında herhangi bir sakınca olmadığını söyleyebiliriz.

Bebeklere koyulacak isimler araştırılırken bazı ünlü kişilerden de referans alınır. Etrabe ismine sahip olan ünlülerin başında görüntü yönetmeni Etrabe Babayeva bulunur. Etrabe isminde dizi veya film karakteri yer almaz.

Etrabe isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Çevreye Yayılan Etkileyici, Hoş Koku.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Etrabe ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Etrabe ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Etrabe ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Etrabe ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Etrabe ismini kullanan bulunmamaktadır.

Etrabe isminin Türkiye sıralaması

Etrabe en çok kullanılan 13178. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 4778. isimdir.

Etrabe ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Etrabe isminin Harf Analizi

Kişiye Etrabe ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Etrabe İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Etrabe ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Etrabe isminin anlamını gözden geçirin!

Etrabe İsminin Numerolojisi

Etrabe isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

E: altı
T: yirmi dört
R: yirmi bir
A: bir
B: iki
E: altı
TOPLAM: 60

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap