Eslem İsminin Anlamı

Eslem İsminin Anlamı

Anne ve baba olmaya hazırlanan bireyler, yeni doğacak olan bebeklerine ne isim verecekleri konusunda kararsız kalabilmektedir. Bu noktada önerilen isimler arasında yer alan Eslem, sahip olduğu anlam neticesinde merak edilir. Eslem isminin anlamı; Allah’a teslim olan, günah işlemeyen, yüce ve değerli şeklinde açıklanabilir.

Bunun yanı sıra Eslem ismi Kuran’da geçiyor mu sorusu da pek çok aile için önemli olan detaylar arasında yer alır. Eslem, Kuran’da geçen isimlerden biri olmakla birlikte Nisa 125, Bakara 131, Enam 14 ve Saffat 103. Ayetlerde görülür. Bu ayetleri yakından inceleyerek Eslem ismi hakkında merak ettiklerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bu isim ile alakalı olarak karakter analizi de merak edilen detaylar arasında yer alıyor. İsimlere bakıldığı zaman olumsuz ve olumlu yönleri ve hatta fiziksel özellikleri tahmin edilebiliyor. Bu bağlamda Eslem isminin olumlu yönleri arasında sosyal ve hoşgörülü yer alırken, olumsuz özelliklerinde ise aşırı sorgulayan ve zor memnun olan tarafını görmek mümkündür. Fiziksel özellikleri ise gamzeli, pürüzsüz cilt, kalın ses tonu gibi nitelendirilebilir.

Karakter analizinin yanında ismin sahip olduğu harfler üzerinden de harf analizi yapmak mümkündür. Bu noktada Eslem isminin harf analizi şu şekildedir: E harfi mücadele etme, S harfi hayalperest kişilik, L harfi sanatsal yönün olması, E harfi mücadele etme ve M harfi ticarete yatkın olmak. İsim analizi bu şekilde olan Eslem ismi, günümüzde pek çok anne ve babanın kız çocukları için tercih ettiği isimlerden biri haline gelmiştir.

Gerek anlamı gerekse de analizi ele alınan Eslem ismi ile alakalı olarak bu ismin ne denli popüler olduğu da bir diğer merak edilen durumdur. Bahsi geçen bu ismin Türkiye sıralaması 551 şeklinde belirtilirken kız isimlerde tercih edilme sıklığı ise 290 olarak belirlenmiştir. Özellikle son bir yıla bakıldığı zaman yaklaşık 4 bin kişinin eşlem ismini tercih ettiğini görmek de mümkündür. Bu nedenle bu ismin popüler isimler arasında yer aldığını söylemek mümkün olacaktır.

İl bazında Eslem isminin tercih edilme oranlarına bakacak olursak bazı illerde bu ismin sıklıkla tercih edildiğini söylemek mümkün olacaktır. Türkiye’de genel olarak bu ismi tercih eden 29.353 kişi bulunmaktadır. İzmir’de 908 kişi, Ankara’da 1.286 kişi ve İstanbul’da ise 6.165 kişi Eslem ismine sahiptir.

Tüm bu bilgilerin yanı sıra ülkemizde de Eslem ismine sahip ünlüler konusu merak edilmektedir. Eslem Akar, bu isme sahip bir oyuncudur ve birden fazla projede yer almıştır. 1998 İstanbul doğumlu olan Eslem Akar, oyunculuk üzerine eğitim almaya devam etmekte ve popüler projelerde yer almasıyla bilinmektedir.

Ülkemizde oldukça yaygın bir kullanıma sahip olan Eslem ismi ile alakalı olarak bu isme sahip olan kişilerin genellikle geniş bir kalbe ve ruha sahip oldukları da söylenebilir. Ancak duygularını yoğun yaşadıkları zaman ne yapacaklarını bilemez ve bu nedenle çevresinde bulunan insanların kalbini kırabilirler. İyi ve kötü olmak üzere birden fazla özelliğe sahip bu kişiler, Eslem adıyla çeşitli kaynaklar üzerinden incelenmektedir. Bu isim ile alakalı merak ettiklerinize internet üzerinden kolaylıkla ulaşabilir ve merak ettiklerinize yanıt bulabilirsiniz.

Hem Kuran’da geçmesi hem de popüler bir kullanıma sahip olması kapsamında günümüzde sıklıkla araştırılan bu isim, anne ve babaların başlıca tercihlerinden biri haline gelmiştir. Bu ismin sahip olduğu analiz durumuna ve anlamlara bakarak siz de kız çocuklarınıza veya yeni doğan kız bebeklere Eslem adını verebilirsiniz.

eslem-isminin-anlami-69293
Eslem İsminin Anlamı

Eslem isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Günah İşlemeyen.
  • 2 – Yüksek, yüce, değerli
  • 3 – En Emin, En Doğru, En Selametli.
  • 4 – Teslim, teslim olma.
  • 5 – Allah’a teslim olan.
  • 6 – bk. Aslam veya Esleme.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Eslem ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Eslem ismini kullanan 29.353 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Eslem ismini kullanan 6.165 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Eslem ismini kullanan 1.286 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Eslem ismini kullanan 908 kişi bulunmaktadır.

Eslem isminin Türkiye sıralaması

Eslem en çok kullanılan 551. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 290. isimdir.

Eslem ismini kullananların sayısı, son bir yılda 3.841 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Eslem isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Eslem isminin Harf Analizi

Kişiye Eslem ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Eslem İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Eslem ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Eslem isminin anlamını gözden geçirin!

Eslem İsminin Numerolojisi

Eslem isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

E: altı
S: yirmi iki
L: on beş
E: altı
M: on altı
TOPLAM: 65

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap