Erken Kalkan Yol Alır! Enerjik Bir Sabah için Bunlara Dikkat!

Her sabah sizde yataktan sürünerek çıkıyorsanız, bir yerde bir şeyleri yanlış yapıyor olabilirsiniz. Vücut saatinizi değiştirmek ve enerjik bir sabaha uyanmak için sizler için hazırladığımız yöntemleri uygulamanızı öneriyoruz;

Bugünden Yarını Planlayın

Richard Rees ünlü spor antrenörüdür, alarmı 04:00’de çaldıktan sonra dakikalar içinde koşuya çıktığını anlatıyor. Peki o saatte bu kadar hızlı nasıl hazırlanabiliyor? Aslında kolay kıyafetlerini, ayakkabısı ve kahvesini hazırda tutarak zaman kaybetmemeyi tercih ediyor. Rees, planlamanın erken kalkmadaki en önemli nedenlerden biri olduğunu vurguluyor. Sabah kendine türlü bahaneler bulmak yerine, hazırlığını geceden yapıyor ve hemen yataktan kalktığından herhangi bir problem yaşamadığını ifade ediyor.

Erken Kalkınca Daha İyi Hissedeceğinizi Düşünün

Erken Kalkınca Daha İyi Hissedeceğinizi Düşünün

Sabah yapılan egzersizleri geçiştirmek için pek çok neden sunabiliriz. Belki yorgunsunuzdur, belki iyi hissetmiyorsunuzdur ve belki de yağmur yağacak gibi bir hava vardır da kendinizi mental olarak adapte edememişsinizdir. İşte tam bu sırada kendinize şunu soruyu sormanı gerekiyor: Daha önce hiç egzersiz yaptığınız için pişman oldunuz mu? Büyük ihtimalle cevabınız hayır olacaktır. Aksine, yapmadığınız zamanlar kendinizi mutsuz hissediyor bile olduğunuzu fark edeceksiniz. Pek çok insan antrenmanları kaçırdığında, kendini çok kötü hisseder ve pişmanlıklar yaşarlar üstelik haklılar da.

Kendinizi Fit Olarak Hayal Edin

Sabah uyandığınızda, hayallerinize bir adım daha yaklaşmak için hemen harekete geçmeniz gerektiğini kendinize hatırlatmalısınız. Hedefiniz ister 5 km’yi 20 dakikada koşmak, ister çocuklarınız kadar fit olmak olsun, bu işi niçin yaptığınızı ve sonucunda ne elde edeceğinizi düşünerek motive olabilirsiniz.

Kaliteli Bir Uyku Hedefleyerek Erken Kalkın

Kaliteli Bir Uyku Hedefleyerek Erken Kalkın

Şayet gece yeteri kadar uyumadıysanız, sabah yataktan zinde kalkmanız imkansız bir durum! İyi ve kaliteli bir uyku için, belirlediğiniz saatten bir saat önce gitmeye çalışmanızda yarar var. Yatmadan önce, yarın ki yemeğinizi hazırlamalı ve tüm elektronik cihazları kapatmalı, hatta kitap okumayı denemelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap