En İyi Komedi Filmleri

En İyi Komedi Filmleri Hayat zaten zor ve sıkıcı. Bu durumdan kurtulmanın en iyi yollarından biri de komedi tarzı tiyatro ve filmleri izlemek olacaktır.

En İyi Komedi Filmleri Gülmek insana en iyi gelen duygulardan bir tanesidir. Komedi filmleri izlerken bunu sonuna kadar yaşamanız için kesinlikle izlenmesi gereken komedi filmleri temalı listemizde sizlere gülmekten karın ağrısına ve gülme krizine sokacak komedi film listesi sizlere sunulmaya hazır.

Sizler de listeye göz atarken bazı kriterlerinizi göz önünde bulundurabilirsiniz çok gülmek ama rahat rahat herkesle birlikte izleyebilecek aileyle izlenebilecek komedi filmleri arar bu yüzden listemizde bu tarz filmlere yer verdik, ailenizle izleyebileceğiniz komedi filmleri sizler için daha iyidir çünkü gülmek bulaşıcıdır.

En İyi Komedi Filmleri

 Truman Show Filmi (1998) IMDb: 8,1

En İyi Komedi Filmleri

Truman Show, komedi filmleri listemizi bu yapım ile açıyoruz,televizyon sektörü üstüne meydana gelen en esaslı şekilde icra edilmiş güldürü ve dram türünde mükemmel bir yapı.

The Truman Show’da başrolde yer edinen Jim Carrey (Truman) 30 sene süresince bir film stüdyosunda yaşamını geçiren ve bu durumdan haberi olmayan birisini canlandırmaktadır. Bir gün ölmüş babasını görür, görmüş olduğu aniden kaybolur anlar. En çok izlenen komedi filmleri kategorisinde ilk sırada yer alıyor.

Tür: Macera, Drama, Bilim Kurgu

Büyük Budapeşte Oteli Filmi (2014) IMDb: 8.0

İkinci Dünya Savaşı’nın adeta ince eleyip sık dokuyan bir film olan The Grand Budapeşte Hotel, çalışan iki görevlinin dostluk hayatını konu alarak bu yapımda bizlere yansıtıyor.

Amasya kapı görevlisi görevinde Bulunan Gustave H ile Mustafa’nIn hayatlarındaki yaşamlarına etek fazlaca güleceksiniz bununla Birlikte İkinci dünya savaşının derin izlerini burada da tanıklık edecek ve derinlemesine hissedeceksiniz. Komedi filmleri ailece izlenebilecek filmler kategorisinde en iyi komedi filmi olabilir.

Tür: Macera, Komedi, Drama

 

Felekten Bir Gece Filmi (2009) IMDb: 7.8

Yabancı komedi filmleri içinde son yılların en iyi güldürü filmlerinden bir tanesi olarak Akşamdan Kalma, bekarlığa veda partisi için Las Vegas’a giden ve kaldıkları geceleri birkaç şey hatırlamayan dört arkadaşın başından geçen vakaları anlatmaktadır. En çok izlenen komedi filmleri listemizde kendisine yer buldu.

Tür: Komedi, Macera

Evde Tek Başına Filmi (1990) IMDb: 7,5

Tüm zamanların en çok izlenen yabancı komedi filmleri kategorisinden sadece bir tanesi olan Home Alone filmi, özellikle ülkemizde kış aylarında televizyonlarda yayınlanan ve her defasında yayınlanan kanalın gelir seviyesini, sevgisini, samimiyetini ve reytinglerinin yükselmesine hatta tavan yapmasına imkân tanıyan bir yapım.

Tür: Aile, Komedi

 Çılgın, Aptal, Aşk Filmi (2011) IMDb: 7,4

Son yıllarda çekilen (yani son 9 yılda) ve romantik komedi filmleri türünde herkesin beğenisini kazanan akıllara kazınan efsane yapım Crazy, Stupid, Love, zaman zaman duygulandıran zaman zaman ise yüzünüzde gülümsemeye hatta kahkaha seslerine sebep olabilecek harika bir film. 2011 yılında vizyona giren filmde tutucu bir adam yani daha çok cimri olan Cal Weaver’ın eşi Emily’nin (Julianne Moore) kendisini aldattığını ve boşanmak istediğini öğrendikten sonraki gelişmeleri anlatır.

Gerçekten efsane komik bir konuya sahip yapım kesinlikle izlenmesi gereken komedi filmleri listesinde olmayı hak ediyor.

Tür: Komedi, Dram, Romantik

Salak ile Avanak Filmi – 1994 – IMDb: 7,3

1994 yılında vizyona giren ve birçok ülkede en az bir kez benzeri çekilen Dumb & Dumber filmi gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri kategorisinde birinciliğini asla bırakmayan ve yerini koruyan efsanevi bir yapımdır.

Filmde, yaşamlarında hiçbir işte başarılı olamayan iki salak arkadaşın yaşadıkları anlatılmaktadır. Birbirinden komik maceralara atılan bu iki arkadaşı izlerken karnınıza ağrılar girecek ve kahkaha sesinden başka bir ses duyamaz olacaksınız.

Tür: Komedi

Amerikan Pastası Filmi (1999) IMDb; 7,0

Türkiye’de en çok izlenen yabancı komedi filmleri kategorisinde bulunan filmlerden bir tanesi olan Amerikan Pastası, ilk olarak 1999 yılında vizyona girdi. Filmde, kızlara nasıl yaklaşacaklarını bilmeyen tamamen bu konudan uzak ve sıfır bilgili 4 genç erkeğin ve bu konularda tecrübeli olan 4 kızın yaşadıkları anlatılır.

Tür: Komedi

Bay evet Filmi (2008) IMDb: 6,8

Düşünün ki herşeye evet diyen bir arkadaşınız var ve bir gün siz onu bir terapiye götürürsünüz ve karar alır. Artık her şeye evet der. Bu kararı aldıktan sonra hayatının daha güzel olacağını daha hareketli ve eğlenceli geçeceğini düşünür ancak bu durum tam da istediği gibi olmaz. Hem çok güldüren hem de düşündüren harika bir komedi filmi.

IMDb Puanı yüksek en iyi komedi filmleri

Hayat Güzeldir (1997) IMDb: 8,6

İkinci dünya savaşını en iyi anlatan aynı zamanda bunu romantik komediye döken filmler arasında gösterilen hayat güzeldir, daha çok dram türünde bir film olarak bilinse de aslında içerisinde geçen sahneler ile birçok komedi filmine şapka çıkarttırır. Filmde, başrolde oynayan karakterimiz Guido, oğlunu olanların geçekliğinden uzaklaştırmak ister onu bu olaylardan uzak tutmak için ona olanları masal olarak anlatır.

Her sahnesi ayrı bir dram olan ancak bunu da komedi ile aktaran oldukça etkileyici bir yapım. 1999 yılında vizyona giren Hayat Güzeldir filmi 7 dalda Oscar’a aday gösterildi ve 3 dalda da ödüllerin sahibi oldu. IMDb Puanı yüksek en iyi komedi filmleri kategorisinde ödüller ile kendisini yükseklerde tutmayı her zaman başarmıştır. Listemizde de ilk sırada yer verdik.

Tür: Komedi, Dram, Romantik

Büyük Diktatör (1940) IMDb: 8,5

Dünyanın en önemli mizah ustası olan Charlie Chaplin’in tüm zamanların en komik filmi Büyük diktatörden Nazi Almanya’sıyla ve Hitlerle ilgili esprileri adeta kahkahalar atmanıza sebep olacak. Karnınıza ağrılar girecek özellikle ailenizin büyük bireyleri ile izlemenizi tavsiye ederim. Çok çok eski bir yapım olmasına rağmen günümüzde IMDB listesinde halen daha en tepelerde yerini korumaktadır.

Tür: Komedi, Dram

3 Salak (2009) IMDb: 8.4

Son yıllarda oldukça gelişen Hint sinemasından bir yapım ile listemize devam ediyoruz. Aamir Khan ve filmleri dünya çapında ses getiren filmler arasında her zaman kendisine bir yer buluyor.

En çok izlenen yabancı komedi filmleri kategorisinden bir tanesi olan 3 Salak, Aamir Khan ’ın baş yapıtları arasında yer almaktadır. Filmi izlerken birbirinden komik olaylara şahitlik ederken, kahkahalar sizleri esir alıyor şarkıları ve kendine has dansları da sizi bir o kadar mutlu ediyor. Şu ana kadar izlemediyseniz mutlaka seyredin.

Tür: Komedi, Dram

Komedi filmleri listemizin sonuna geldik. Sizleri kahkahalara boğacak ailenizle mutlu vakit geçireceğiniz en çok izlenen komedi filmleri kategorisine de yer verdik aynı zamanda IMDb Puanı yüksek en iyi komedi filmleri kategorisini de inceledik çok güzel bir liste hazırladık ve sizlere sunduk artık arasından seçim yapıp izlemek sizin için geriye kalan son adım olacaktır. Şimdiden iyi seyirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap