En iyi Diziler Gelmiş Geçmiş En İyi En Beğenilenleri

En iyi Diziler Şimdiye dek onlarca yabancı dizi izlemiş biri olarak eğer listemizdeki en iyi en beğenilen dizileri izlemediyseniz çok şey kaçırdınız demektir.

En iyi Diziler

En iyi Diziler Gelmiş Geçmiş En İyi En Beğenilenleri hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Hayatın yoruculuğundan, iş hayatından sonra insanlar kafaca rahatlamak için sürekli takip edeceği dizileri tercih ederler. Diziler düzenli aralıklarla yayınlandığı için heyecan ve merak uyandırarak izleyiciyi ekrana bağlar.

Yabancı diziler de değişik farklı senaryolarıyla aksiyon, fantastik, dram, aşk alanlarında her zevke ve beğeniye uygun olarak izleyiciye çeşitlilik sunar. İzleyiciler çeşitli diziler arasından kendi zevklerine uygun olarak diziler arasından seçim yaparak senaryonun keyfine varırlar.

IMDB puanına göre ve kişisel zevklere göre sitemizde birçok yabancı dizi önerileri 2020 yılına gelene kadar izleyicilere sunulmuştur. İstenilen her türde ve alanda diziyi bulabilir. Keyifli bir serüvene başlayabilirsiniz.

Sizin için yayınlandığı zamanlar çok ses getirmiş ve beğeniyle takip edilmiş diziler arasından farklı türlere ait en iyi dizilerden derleme yapılıp sunulmuştu. Sitemizde en kaliteli diziler arasından kendi zevkinize göre diziyi seçip sezonlar boyu devam eden serüvene çıkabilirsiniz.

1.     Game of Thrones

En iyi Diziler Gelmiş Geçmiş En İyi En Beğenilenleri
En iyi Diziler Gelmiş Geçmiş En İyi En Beğenilenleri

George R.R Martin’in çok satan kitaplarından uyarlanan, David Benioff ve D.B. Weiss’in yaratıcısı olduğu HBO yapımı büyük bir hayran kitlesine sahip olan fenomen dizi Game of Thrones, Westeros’un mistik toprakları ve Yedi Krallık’ın kontrolü için mücadeleye giren 9 soylu ailenin taht oyunları ve düşmanlıklarının anlatıldığı macera dolu bir dizidir. IMDB puanında en çok oy oy alan dizilerden biridir.

Dünyada izlenme rekorları kırarak 2011 yılından itibaren 8 sezondur televizyon dünyasını kasıp kavurarak televizyon tarihinin en iyi yapımlarından biri oldu. Dizinin çekimleri Kuzey İrlanda, İzlanda, Fas gibi çeşitli ülkelerde yapıldı.

Game of Thrones dizisinde Kit Harington, Emilia Clarke, Peter Dinklage, Lena Headey, Maisie Williams, Sophie Turner, Aidan Gillen ve daha birçok başarılı oyuncu yer alıyor. Dizi büyük bir başarı göstererek 2 yıl üst üste en iyi dizi ve en iyi senaryo dahil sayısız Primetime Emmy ödülünün de sahibi olan dizi izleyicilerine büyük bir keyif vermektedir.

Yabancı dizi önerileri macera arasında mutlaka izlenmesi gereken dizilerin başında Game of Thrones’i ilk sıraya yazmaktayız.


2.     Supernatural

Supernatural Amerika’da 2005 yılında çekilmeye başlayan başrollerinde Jared Padelecki ve Jensen Ackles’in yer aldığı korku ağırlıklı gerilim dizisidir.15 sezon gibi uzun soluklu olarak çekilen bu korku serisinde Sam ve Dean Winchester adında iki kardeşin avcılık hayatlarını konu alıyor.

Bu avcılık konusu doğaüstü yaratıkların avlanması şeklinde devam eden sürükleyici ve macera dolu fenomen bir dizidir. Bu kardeşler babalarıyla beraber avcılık yaparken normal bir hayat sürmek isteyen Sam evi terkeder.

Üniversitede eğitim görmüş Jessica isminde bir kız ile tanışıp evlenme aşamasına gelmiştir. Babaları kaybolunca Dean Sam’ı babalarını bulmak için çağırır. Dean sürekli Sam’ı avcılığa dönmesi için ısrar eder.

Sam bir akşam eve dönünce sevgilisini annesi gibi tavana yapışık durup yanarak öldüğünü görür ve bu olaydan sonra avcılığa döner. Sam merhametli ve zeki birisidir. Annesi ve sevgilisinin katilini bulmak için istemeye istemeye hayalet, yaratık, şeytan avcılığı yapmaktadır. Dean ise içki ve kadın düşkünü, klasik rock hayranı, eğlenceli birisidir. İki kardeşin macera dolu serüveni 15 sezon sürmektedir. İzlenmesi gereken serilerden biridir.

Yabancı dizi önerileri korku gerilim türünde dizi seyretmek isteyenlere tavsiyede bulunabiliriz.

3.     Breaking Bad

Breaking Bad yabancı dizi severlerin mutlaka izlemesi gereken dizilerin başında geliyor. Dizide 50 yaşında bir lisede kimya öğretmeni olan Walter White ailesinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için ek iş olarak oto yıkamacıda çalışmaktadır.

Bir süre sonra kanser olduğunu ve kısa bir ömrünün kaldığını öğrenir. O öldükten sonra ailesine para bırakabilmek için eski bir öğrencisiyle uyuşturucu işine girer. Hayatları bu şekilde gelişir ve değişir. Breaking Bad en başarılı televizyon dizilerinden biridir.

Birçok ödül kazanan yabancı dizi, en yüksek reyting alan dizi olma özelliğiyle Guinness Rekorlar kitabına girmiştir. Yabancı dizi severlerin mutlaka izlemesi gereken dizilerden biridir. Yabancı dizi önerileri dram deyince ilk tavsiye ettiğimiz dizilerdendir.

Yeni sezonlarının tekrar çekilmesi izleyicileri arasında sürekli talep edilerek, izleyiciler tadına doyulmaz diziyi tekrar ekranlarda görmek istiyor.

4.     Prison Break

Prison Break 2005 yılında yayın hayatına başlayan ABD yapımı aksiyon dizisidir. Dizi tarihin en iyi dizilerinden biridir. Dizede Michael Scofield’ ın işlemediği bir suçtan idam cezasına çarptırılan abisi Lincoln Burrows’ı kurtarmak için kaçış planları yapmasını konu eder. Michael Scofield zeki ve çok akıllı biridir.

Çok zekice planlarla cezaevinden kaçıp birçok serüvene imza atmaktadır. Akıcı ve sürükleyici bir senaryoya sahip olan Prison Break yabancı dizi severlerin bir oturuşta 1 veya 2 sezon birden bitirme akıcılığına sahip bir dizidir.

Yabancı dizi önerileri fantastik köşemizde kalite olarak tavsiye ettiğimiz dizi izleyicileri tarafından yeni sezonların çekilmesi istenmekte ve merakla beklenmektedir. İki kardeşin birbirlerine olan güveni ve sadakati, hayata karşı vermiş oldukları savaşı görmek için bir an önce en iyi yabancı dizileri arasında gösterilen Prison Break dizisini izlemeyi tavsiye ediyoruz.

5.     La Casa de Papel

La Casa de Papel İspanya yapımı bir soygun ve suç dizisidir. Profesör lakaplı kişi başında olacağı, yıllardır planladığı İspanya Kraliyet Darphanesini soymak için kendisine yeni bir ekip kurar. Bu ekibin işine sadık olması, işin profesyonelliği için tüm isimleri şehir adlarından seçer. Hikayenin kahramanları arasında Berlin, Tokyo, Rio, Denver, Moskova, Oslo, Helsinki ve Nairobi bulunmaktadır.

Her ayrıtının planlandığı profesörün ekiple beraber bir evde 5 ay boyunca eğitim aldığı bir soygundur. Ekiptekilerin bazılarının hırslarına ve egolarına yenik düşeceği anlar olsa da her bir ayrıntısının düşünülüp tasarlandığı plan izleyicilerden tam not almaktadır. Yabancı dizi önerileri arasında yabancı dizi severlerin 4. Sezonu geride kalan bu diziyi mutlaka seyretmeleri tavsiyesinde bulanmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap