En Güzel ve Anlamlı Cuma Mesajları

En Güzel ve Anlamlı Cuma Mesajları. Cuma gününün bizler için anlamı büyüktür. Bütün Müslümanlar adeta bir bayram havası içerisinde birbirlerinin cumasını kutlarlar. Gerek mesaj gerekse sosyal medya hesapları üzerinden Cuma mesajı gönderirler. En güzel Cuma mesajları bu yazımızda sizler için hazırlanmıştır. Sevdiklerinize güzel paylaşımlar gönderebilmeniz için yazılı ya da görselli olanlarını tercih edebilirsiniz.

Cuma gün olarak topluca ibadet etmeyi bize işaret etmektedir. Müslümanların toplanarak Cuma namazına gitmesi farzdır. Hatta bununla ilgili Kur’an-ı Kerim’de Cuma Suresi de bulunmaktadır. Bu hayırlı günü anlamlı Cuma mesajları göndererek sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Böylelikle hem onları hatırlamış olduğunuzu belirtebilir hem de iyi niyet ve temennilerinizi onlara iletmiş olursunuz.

En Güzel Cuma Mesajları
En Güzel ve Anlamlı Cuma Mesajları

En Güzel Cuma Mesajları

  • Ey nefsim şeytana yem olmak mı yoksa cennette gül olmak mı niyetin, bırak yakamı secde edeyim sen huzura er, ben imanla öleyim. Hayırlı cumalar.
  • Allah’ım, aklıma ilim ve hikmet; fikrime, feraset ve basiret; bedenime sıhhat ve afiyet ruhuma da tekamül ve metanet ihsan eyle. Cumamız mübarek olsun.
  • Cuma günleri, duanın kabul olacağı bir an vardır. Cuma’nın gündüzü, gecesinden daha kıymetlidir. Allah Cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah.
  • Hayırlı olan bugünde öncelikle şehitlerimizin ruhu şad olsun. Allah vatanımıza ve milletimize birlik, dirlik versin. Cumamız mübarek olsun.
  • Cennet bahçelerinin gülleri yüzünüze, bülbüllerin nameleri dilinize, Allah’ın sevgisi gönlünüze ve bu güzel günün bereketi üzerinize olsun.
  • Kalp kırmayı, gönül yıkmayı umursamıyor ve sonra kalkıp imandan bahsediyor insanlar. İman, ayet ve hadisleri nefsimize göre tefsir etmek değil, imanlı olmak kalp kırmamaktır. Hayırlı cumalar.

Yerin, göğün, mülkün ve her türlü iyiliğin sahibi, Yüce Mevla’mın ümidinizi kaybettiğinizde sizin için yazdığı kaderin, hayallerinizden daha güzel olduğunu hatırlatacağı, gönlünüzce bir gün olsun inşallah. Hayırlı cumalar.

Hayırlı olan bu cuma günü bütün İslam alemine güzellikler getirsin. Allah’ım insanlığı doğal afetlerden ve kötü hastalıklardan korusun. Hayırlı cumalarınız olsun.

Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle! İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle Ya Rabbim. Hayırlı Cumalar dilerim.

Resimli Cuma Mesajları

En güzel Cuma mesajları sözlerin yanı sıra görsellerle de süslenerek daha etkileyici bir hal almaktadır. Sizler de görsel Cuma mesajları göndermek istiyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

Duaların geri çevrilmeyeceği bugünde rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri rahmetinden mahrum bırakmasın güzel Mevla’m.

Ya Rab… Hesap günü amel defterlerimizi sağ tarafımızdan ver… Solumuzdan ve arkamızdan verip bizi mahcup eyleme. Amin. Hayırlı cumalar.

Ettiğin her dua derdine deva, sağlığına şifa, gözüne nur, gönlüne huzur, ailene ve sevdiklerine huzur getirsin. Hayırlı cumalar dilerim. Allah’ım! Ruhumu daraltma, kalbimi karartma, darda koyup aratma, Hak yolundan saptırma, beni senden başkasına yalvartma. Hayırlı Cumalar.

Ne ev sahibiyim bu alemde, Nede kiracı… Sadece bir ömür misafirim! Geldiğim saat belli, Gideceğim saat belirsiz… Yüreğim kıymet bilene emanet… Gerisi rabbime teslimiyet… Gerçek sevgi ve sevenlerimizle birlikte olmak dileğiyle. Hayırlı Cumalar…

Kalbimiz iman ile gönlümüz İslam ile dilimiz Kur’an ile kulağımız ezan ile gözümüz nur ile dolsun… Evimiz huzurlu ve neşeli olsun. Hayırlı Cumalar…

Kurumuş kütüğe bile nice çiçekler bahşeden Yüce Rabbim! Kuruyan yüreklerimizi de Rahmet yağmurlarınla yeşert. Hayırlı Cumalar

Rabbim, sevginle dopdolu yüreklerle sana kavuşmayı ve sevdiklerimizle sonsuzlukta buluşmayı nasip eyle, amin. Hayırlı Cumalar.

En Güzel Cuma Mesajları 2022

En Güzel Cuma Mesajları 2022

Sevdiklerinize Cuma mesajı göndermek için diğer seçeneklerimizi de gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Bu dünya fani sakın güvenme, giden gelmez, gelen durmaz, Allah sevgisi gönülden çıkmaz, gönlünüz iman mekanınız cennet olsun, hayırlı Cumalar.

Allah’ım Ezanla uyanan Abdestle kendine gelen Namazla huzura varıp Secde ile yaklaşan, Dua ile kulluğunu anlayan mümin olmayı nasip eyle. Amin. Hayırlı Cumalar.

Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin. Hayırlı cumalar dilerim.

Dünyada bir olan sende bin olsun, kainatta damla olan sende okyanus olsun. El açıp dua etiğin her şey bugün kabul olsun. Hayırlı Cumalar dilerim.

Üzerine güneş doğan en hayırlı gün cuma günüdür. Adem o gün yaratıldı, o gün cennete konuldu ve yine o gün cennetten çıkarıldı. Cumanız mübarek olsun.

Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun. Sevgili peygamberimiz, şefaatçimiz olsun. Cumamız mübarek olsun.

Ya Rabbim! Sen anne babalarımızı ve tüm inananları sonsuz rahmetinle bağışla ve cumamızı hayırlı, nurlu ve bereketli eyle, Amin! Selam ve dua ile hayırlı cumalar.

Ey Allah’ım! Senin rahmetini umuyorum. Beni göz açıp kapayıncaya kadar da olsa nefsimle baş başa bırakma. Halimi tümüyle düzelt, senden başka İlah yoktur. Cumamız Mübarek olsun.

Allah’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (sav) şefaati üzerimize olsun. Hayırlı Cumalar.

Cuma namazı saflarda BİR olan bedenler misali, gönüllerin de Efendimizin(sav) Sancağı altında bir olmasını dileklerimle Hayırlı Cumalar.

Kısa Cuma Mesajları

Avuç içlerinizde sakladığınız bütün duaların kabul olması dileğimle. Hayırlı Cumalar.

Bu mübarek günde günahlarımız affet. Bizleri huzuruna kabul et. Hayırlı cumalar

Sen affedensin. Affı seversin. Bizleri de affet. Cumamızı hayırlı kıl.

Bizlerin gönül gözünü aç, harama saptırma, şeytana uydurma. Bugünde bizlere yardım et. Amin

Allah’ım rızkımıza bolluk, kalbimize ferahlık, ömrümüze bereket ver! Amin. Cumanız mübarek olsun.

Ey Rabbim! Bize Cennetin kokusunu duyur ve onun nimetlerinden nasiplendir. Bize ateşin kokusunu duyurma.

Senin huzuruna geldiğimiz bugünde sen de bizlere yardım et. İçimiz seninle dolu. Sen de bizim dualarımızı geri çevirme

En güzel Cuma mesajları bu yazımızda sizlerle paylaşılmıştır. Uzun ya da kısa hangilerini sizi seven kişilere göndermek isterseniz umuyorum ki o kişi çok mutlu olacaktır. Görsel Cuma mesajları ile yazılarınıza etkileyici resimler de ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap