Elfida İsminin Anlamı

elfida-isminin-anlami-39560

Elfida İsminin Anlamı 

Bebek sahibi olacak insanlar en çok uğraşı isim koyarken veriyor. İsimler bebeklerin hayatlarına etki ettikleri için anlamlarına dikkat edilir ve araştırılır. Bu yüzden “Elfida isminin anlamı nedir?” sorusu birçok insan tarafından merak edilir. Elfida ismi gözden çıkarma, feda etme ve verme anlamındadır. Aynı zamanda ince, uzun, bir harf ve rüzgarın kızı anlamını da taşır. Anlamının güzel ve naif olmasından dolayı birçok anne baba bebeklerine Elfida ismini koymak isteyebilir. 

Doğacak olan bebeklere isim verilirken bazı anne babalar dini boyutuna da göz atar. Din boyutunu merak eden insanlar “Elfida ismi Kuran’da geçiyor mu?” sorusu merak edebilirler. Elfida ismi Arapça kökenli bir isim olsa da Kur’an-ı Kerim’de yer almıyor. Buna rağmen hem Türk toplumlarında hem de Arap toplumlarında kızlar için tercih edilen bir isimdir. 

Son dönemlerde isimlerden yola çıkarak uzmanlar tarafından karakter analizi yapabilmek mümkün. Uzmanlar, Elfida isminin anlamı bakımından bu isimdeki insanların güler yüzleri ile etrafa neşe saçtığını söylüyorlar. Aynı zamanda çalışmayı ve eğlenceyi bir arada tutabilen ve bunu dengeleyebilen insanlar olduklarını düşünüyorlar. Yapılan bu analizler, geçmiş zamanlardan günümüze kadar gelen araştırmalara göre uzmanlar tarafından yapılabilir. 

İsim koyarken dikkat edilen bir diğer nokta ise ismin popülerlik oranıdır. Son zamanlara Elfida isminin kullanımı artmaya başlamıştır. Son bir yılda 105 kişi bebeklerine Elfida ismini vermiştir. 2022 verilerine göre Türkiye’de Elfida ismi en çok kullanılan 2.360. isimdir. Kız isimleri arasında ise en çok kullanılan 1077. isim olarak biliniyor. Son verilere göre Türkiye’de toplamda 1.577 kişi Elfida ismine sahiptir. İstanbul’da ise Elfida adında 247 kişi yaşar.

İsimler için yapılan harf analizleri bebeğinizin hayatına yön verebilmek için önemlidir. Elfida isminin harf analizine göre E harfinin mücadele etmeyi, L harfinin sanatsal yetenek, F harfinin uysal ve güvenilir, İ harfinin duygusal ve hassas, D harfinin üstün güçlere sahip olmak, A harfinin ise atılgan ve enerjik anlamlarına geldiği biliniyor. Yani Elfida isminde olan insanların duygusal ve hassas oldukları, üstün sanatsal yeteneğinin yanı sıra mücadeleci oldukları söylenebilir. Aynı zamanda isimlerinin anlamı gereği enerjik yapıları günlerini neşeli geçirmelerine yardımcı olur. 

Türkiye’de Elfida isminin fazla kullanılmamasından dolayı Elfida ismine sahip ünlüler ile alakalı olarak bilgi veremiyoruz. Ancak, Haluk Levent’in söylediği “Elfida” adlı şarkı ülkemizde oldukça yaygın olarak biliniyor ve dinleniyor. 

Uzmanlar tarafından yapılan Elfida isminin analizi sonucunda bu isme sahip olan insanların romantik, sezgisel, merhametli, tutkulu ve çekici oldukları söylenebilir. Bu ismi kullanan insanlar genellikle geniş görüşlü, hümanist ve cömert insanlardır denebilir. Bu karakteristik özelliklerin tersine fazla kontrolcü, otoriter, duyguları aşırı kontrol eden, çekingen, görev düşkünü olma gibi olumsuz özellikleri de barındırabilirler. Fiziksel anlamda düşüneceksek, Elfida ismine sahip olan insanların geniş alınlı, oval yüzlü, düz kaşlı, parmakları ince, el ve ayakları uzun, uzun boylu, küçük gözlü özelliklere sahip denilebilir.  

Elfida ismine alternatif olarak benzer isimlere bakacak olursak; Elfin, Elfiye, Elfesya, Nida, Elvida, Elda, Eda, Ela, Erva, Esra, Elisa ve Esila örnek verilebilir. Bebeğinize iki isim vermek istiyor iseniz alternatif olarak bu isimlere göz atarak karar verme sürecini kolaylaştırabilirsiniz. Elfida ismi geçmişten günümüze hem Arap toplumlarında hem de Türk toplumlarında birçok kişiye verilmiştir. Anlamlarının güzel olması ve harf analizinin güçlü bir insanı tanımlaması bebeklere bu isimin verilmesinin en büyük nedenleri arasında yer alır. 

elfida-isminin-anlami-39560
Elfida İsminin Anlamı

Elfida isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – İnce, Uzun, Bir Harf
  • 2 – Feda etme, gözden çıkarma, verme
  • 3 – Rüzgarın kızı.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Elfida ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Elfida ismini kullanan 1.577 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Elfida ismini kullanan 247 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Elfida ismini kullanan 75 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Elfida ismini kullanan 80 kişi bulunmaktadır.

Elfida isminin Türkiye sıralaması

Elfida en çok kullanılan 2360. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1077. isimdir.

Elfida ismini kullananların sayısı, son bir yılda 105 kişi artmıştır.

Elfida isminin Harf Analizi

Kişiye Elfida ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Elfida İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Elfida ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Elfida isminin anlamını gözden geçirin!

Elfida İsminin Numerolojisi

Elfida isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

E: altı
L: on beş
F: yedi
İ: on iki
D: beş
A: bir
TOPLAM: 46

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap