Elçin İsminin Anlamı

Elçin İsminin Anlamı Nedir?

Ülkemizde Elçin ismi küçük kız çocuklarına verilen yaygın bir isimdir ve bu aralar en popüler isimlerden biridir. Bu popüler kız adı olan Elçin isminin anlamı nedir? bunu ele alacağız. Elçin, sürekli olarak yanar durur ve evinden ocağından uzak düşmüş kimse anlamlarında kullanılmaktadır.

Bu ismin genel anlamına baktıktan sonra şimdi de TDK’deki anlamına bakacağız. Elçin isminin TDK’deki anlamı, deste, tutam, ağustos böceği gibi anlamlara gelmektedir.

Bu ismin anlamlarını açıkladıktan sonra şimdi de kişilik analizini açıklayacağız. Elçin isminin kişilik analizi şu şekildedir; Elçin isimli kişilerin karakterlerinin en belirgin özelliği lider olmalarıdır. Çevresindekiler onu enerjik, hayat dolu ve pozitif biri olarak tanır. Tüm gözlerin üzerinde olması hoşuna gider ve cesareti etrafındaki insanların övgüsünü kazanır. İlişkisini o kadar kıskanıyor ki partnerinin sabrını sınıyor. Her  ortamda şık ve özenli giyinir ve dikkat çeker. Seyahat etmeyi severler ve yeni bir kültürü bilmek hayatlarının olmazsa olmazlarından biridir. Duygusal, romantik ve sevecen insanlardır. Çok arkadaş canlısı oldukları için arkadaş edinmede sorun yaşamazlar. Ağızları güzel sözler söyler. Maddi şeylerden çok manevi şeylere değer verirler. Onlara olan sevgileri ve kalpleri herkese açıktır. Dürüstler ama eleştiriden hoşlanmazlar. Hayatlarındaki en önemli şey rahatlıklarıdır. Geniş omuzları, gamzeli yanakları, kalın dudakları, yuvarlak siyah gözleri, temiz ve orantılı yüz hatları, kalın dalgalı saçları, çıkık elmacık kemikleri, köşeli çenesi, tatlı gülümsemesi, tatlı, düz ve geniş alnı ve kavisli burnu var.

Elçin isminin kişilik analizini açıkladıktan sonra şimdi de harf analizini açıklayacağız. Elçin isminin harf analizi aşağıdaki gibidir:

E: İyi ve güvenilir bir arkadaş olduğun için kimse seninle arkadaş olmaktan çekinmeyecek. Siz çevrenize sürekli destek olma yeteneğine sahip bir insan olduğunuz için herkesin yardımına koşabilecek durumda olan sizsiniz.

L: Güçlü bir kişiliğiniz ve sevgi gücünüz var. Üstelik gücünüz ve hırsınız sayesinde her şeyde sürekli başarılı oluyor ve kazanıyorsunuz. Liderliğiniz hemen hemen her toplumda bulunabilecek bir seviyede.

Ç: Dikkatsiz bir insan olduğunuz için her konudaki problemlere hiç zorlanmadan kolayca çözüm bulabilirsiniz. Arkadaşlarınız ve ailenizle  vakit geçirmekten her zaman keyif alırsınız.

İ: İyi planlama ve programlama kişiliğiniz sayesinde kariyerinizde her zaman iyi notlar alırsınız. Ayrıca yardımsever tavrınız sayesinde herkes tarafından takdir edilirken yeni ortamınıza hızla uyum sağlıyorsunuz.

N: Saf ve temiz kişiliğiniz sayesinde içinizde asla kötülük yoktur. Sabrınız ile dikkatinizi kendinize çekebilirsiniz. Doğal davranışlar sergileyerek güçlü ve kalıcı dostluklar kurabilirsiniz.

Daha sonra Elçin ismine benzer isimler konusunu ele alacağız. Bu isimler; zeynep elçin, emine elçin, çinel, ilenç, belçin gibi benzer isimler yer almaktadır.

Aile fertleri isim verirken çok dikkatlidir. İsimlerin Kuran-ı Kerim’de zikredilip geçilmediğini veya caiz olup olmadığını merak ederler. Buna göre Elçin ismi caiz mi? bunu açıklayacağız. Günümüzde oldukça popüler olan ve sıklıkla tercih edilen bu ismin aslında hiçbir Kuran şiirinde kelime veya deyim olarak geçmediği bilinmektedir. Ayrıca Kuran’da bu kelime geçmese de kıza Elsin isminin verilmesi kesinlikle caizdir. Bu ismin sözlükteki tanımı dinimize veya kültürümüze  aykırı değildir. Bu, yenidoğanı Elçin adı altında vaftiz etmek için aileye huzur verir. Yani bu ismin kullanılması dinen caizdir.

Makalemizin son bölümünde ise Elçin ismine sahip ünlüler var mı? bu soruyu ele alacağız. Bu isim Türkiye’de çok kullanılan bir isim değildir. Bu yüzden dizi ve filmlerde de pek geçmemektedir.

elcin-isminin-anlami-452
Elçin İsminin Anlamı

Elçin isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 8 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Evinden Ocağından Uzak Düşmüş Kimse, Gurbete Çıkmış Kimse, Gurbetçi, Elsever
  • 2 – Sürekli Olarak Yanar Durur
  • 3 – Eski Türk Ve Çin Dillerinde “Çin” Sözcüğü Doğruluk, Hakikat; Namuslu, Şerefli; Gerçeklik Ve Doğruluk Taraftarı Gibi Anlamlarda Kullanılmıştır. “Rüyam Çin Oldu”, “Rüyası Çin Çıktı” İfadeleri De Aynı Sözcükle Bağlı Olarak Oluşmuştur.
  • 4 – Bu İsmi “Elçim” Sözcüğü İle Ele Alanlarda Vardır; Demet Anlamı Da Taşır.
  • 5 – Deste, tutam
  • 6 – Daha çok yaz gecelerinde öten bir böcek türü, ağustos böceği.
  • 7 – Bilmece, bulmaca
  • 8 – Deste / Demet / Bir kerede ele alınabilecek kadar az olan nesne

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Elçin ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Elçin ismini kullanan 10.622 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Elçin ismini kullanan 2.317 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Elçin ismini kullanan 854 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Elçin ismini kullanan 1.174 kişi bulunmaktadır.

Elçin isminin Türkiye sıralaması

Elçin en çok kullanılan 1054. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 484. isimdir.

Elçin ismini kullananların sayısı, son bir yılda 156 kişi artmıştır.

Elçin isminin Harf Analizi

Kişiye Elçin ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Ç : Zevk sefa düşkünü çağrıştırır, bu harfi içermese de olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Elçin İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Elçin ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Elçin isminin anlamını gözden geçirin!

Elçin İsminin Numerolojisi

Elçin isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

E: altı
L: on beş
Ç: dört
İ: on iki
N: on yedi
TOPLAM: 54

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap