Efna İsminin Anlamı

Efna İsminin Anlamı Nedir?

Çocuk sahibi olacaklarını öğrenen anne ve babalar daha bebeklerinin cinsiyetini öğrenmeden çocuklarına hangi ismi koyacakları düşünür ve heyecanlanır. Konulacak bu isimler için araştırmalar yapılır, Kur’an’da geçip geçmediğine ya da caiz olup olmadığına bakılır. Çocuklara isim koyarken anlamı da oldukça önemlidir. Efna isminin anlamı nedir? Ve Efna ismine dair merak edilenleri inceleyelim.

Efna isminin pek çok anlamı vardır. Efna; yayılan öykü, cennetteki ağaçlar, cennetin güzel gözlüsü, filiz, ağaçların dalları gibi anlamlara gelir.

Efna ismi Kur’an’da yer almamaktadır. Çocuklara isim konulacağı zaman tek bir yerden anlamına bakılmamalıdır. Farklı yerlerde isme dair başka anlamlar yer alabilir. Efna ismi Arapça kökenli olup,  Efna isminin TDK’deki anlamı ise; türler ve çeşitler olarak yer alır.

Efna ismi Türkiye’de yaklaşık olarak 231 erkek bebeğe konulmuştur. Erkek bebeklere konulan isimler arasında Efna ismi Türkiye’de 4805. sıradadır. Efna isminin erkek bebeklere konulma sayısı ise bir yıl içerisinde yaklaşık olarak 13 kişi artmıştır.

Bebeklere konulan her ismin bir anlamı ve bu isimlerin kişilik analizi bulunur. Efna isminin kişilik analizi ise; işkolik olurlar. Sosyal hayatları yok denecek kadar azdır. Bu yüzden girdikleri ortamlara çabuk uyum sağlayamazlar. Boş zaman geçirmekten hoşlanmazlar. İkili ilişkilerinde sağlam adım atmaya önem verirler. Bu yüzden aceleci davranmazlar. Soğukkanlı yapıları vardır. Ayakları yere sağlam bassın isterler. Sorumluluk bilincine sahip olurlar bu yüzden duyguları biraz daha geri planda kalır. Sevdiklerine sadakatle bağlı kalırlar. Aile içinde baskın karakter olmak isterler. 

Efna isminin kader sayısı 4’tür. Kader sayısının 4 olmasının anlamı ise; güvenilir olmak, pratiklik, sıkı çalışma, iyi dostluk ve sağlam adım atmanın sembolüdür. Efna isminin rengi ise kırmızıdır.

Efna isminin numerolojisi ise; E: altı, F: yedi, N: on yedi, A: bir şeklinde yer alır. Bu sayıların toplamı ise 31 yapar.

Efna isminin olumlu yönleri; planlı hareket ederler. Fazla ilgiden hoşlanmaz ve karşılarındaki insandan fazla ilgi beklemezler. Doğal ve samimi insanları severler. Tutumlu olurlar. Mantıklarıyla hareket ederler ve sorumluluk bilinçleri yüksektir. Öncü ve lider konumunda yer almayı severler.

Efna isminin olumsuz yönleri ise; bağlanmaktan korkarlar, risk alırlar, bazen olayları abartabilirler, insanlara çabuk inanırlar ve dağınık olurlar.

Efna ismine sahip olanların genel olarak fiziksel özelliği ise; köşeli yüz hattı, ince eller ve ayaklar, saçları koyu renkli ve ince dudaklı insanlar olurlar.

Her ismin kişilik analizi yapılabildiği gibi harf analizi de yapılmaktadır. Bunun sebebi her harfin bir gezegenle bağlantısı olduğu ve bu gezegenlerin kişinin karakter özelliğinde etkisi olmasıdır. Efna isminin harf analizi; E: sıkıntılarıyla mücadele eden yapı, F: sessiz ve uysal yapı, N: hassaslık çağrıştırır, A: enerjik olma şeklinde yapılabilir.

Bebeklere isim konulurken konulacak isme yakın ve benzer nitelikte isimler de araştırılmaktadır. Bunu özellikle kardeşlerde görmemiz mümkündür. Efna ismine benzer isimler erkek bebekler için; Reha, Efkan ve İnan isimleri bulunur. Kız bebekler için; Esma, Esma, Eda ve Ela isimleri tercih edilebilir.

İsim konulacağı zaman anlamına, kişilik ve harf analizine dikkat edildiği gibi bu ismin konulmasının caiz olup olmadığına da bakmak gerekmektedir. Efna ismi caiz mi? Sorusuna Efna isminin erkek bebeklere konulmasında herhangi bir sakınca olmadığını söyleyebiliriz.

Bebeklere koyulacak isimler araştırılırken bazı ünlü kişilerden de referans alınır. Efna ismine sahip olan ünlüler bulunmaz. Efna isminde dizi veya film karakteri yer almaz.

efna-isminin-anlami-83428
Efna İsminin Anlamı

Efna isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Efna ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Efna ismini kullanan 231 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Efna ismini kullanan 47 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Efna ismini kullanan 13 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Efna ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.

Efna isminin Türkiye sıralaması

Efna en çok kullanılan 4805. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 2374. isimdir.

Efna ismini kullananların sayısı, son bir yılda 13 kişi artmıştır.

Efna isminin Harf Analizi

Kişiye Efna ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Efna İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Efna ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Efna isminin anlamını gözden geçirin!

Efna İsminin Numerolojisi

Efna isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

E: altı
F: yedi
N: on yedi
A: bir
TOPLAM: 31

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap