Ediz İsminin Anlamı

Ediz İsminin Anlamı

Erkek bebek isimlerinde son zamanlarda yeni isimler ortaya çıkarak klasikleşen isimlerin kullanımını azaltmaya oldukça yardımcı olmuştur. Yeni isimlerle beraber gelen bu yeni anlamlar da duyan herkesin oldukça hoşuna gitmeye başlamıştır. Ediz isminin anlamı nedir? Hep beraber inceleyelim.

Ediz isminin 5 farklı anlamı bulunmaktadır. İlk anlamı büyük kardeş, ağabey ve büyük erkek deve şeklindedir. İkinci anlamı ise yılın son ayı demektir ve bu ayda doğan çocuklara bu isim koyulur. Üçüncü anlamı her şeyin yükseği demektir. Dördüncü anlamı da değerli, çok değerli şeklindedir. Beşinci ve son anlamı ise yüksek, yüksek yer anlamına gelmektedir.

Ediz ismi erkek bebek isimleri arasında bulunur. Köken bakımından Türkçe kökenli bir isimdir. İsimlerin Kur’an-ı Kerim’de geçip geçmemesi de önemli bir nokta olduğundan dikkat edilir. Fakat Ediz ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmeyen isimlerin arasında bulunur.

Ediz ismine Türkiye’de sahip olan toplamda 4899 kişi bulunmaktadır. İstanbul’da 1535, Ankara’da 286 ve İzmir’de 368 kişi bu isme sahiptir. Ediz, en fazla kullanılan 1502. Isimdir. Erkek isimleri arasında en fazla kullanılan 715. Isimdir. Bir yıl içinde Ediz ismini kullananların sayısı 383 kişi artmıştır.

Ediz isminin analizi incelenecek olursa kader sayıları 1 ve favori renkleri siyahtır. Genellikle pozitif düşünürler ve hem kendisini hem çevresini motive ederler. Detaylardan hoşlanmazlar. Karakter bakımından olgundurlar. Kader sayıları 1’dir ve 1 rakamı da zirveyi temsil eder bu sebeple bencil ve inatçı karaktere sahiptirler. Daha çok kendi çıkarlarını gözetirler. Liderlik vasıfları baskındır. Kendilerine çok güvenirler ve cesaretlidirler. Çok para kazanarak rahat harcama yapmak isterler. İlişkilerinde çok kıskançtırlar.

Olumlu yönlerini inceleyelim. Kararlı, enerjik, kendine güvenen, açık sözlü, girişimci, mert, cesur, hızlıca öğrenen, önderlik eden, samimi, atılgan, lider, güçlü, cömert, macerayı seven, yeniliğe açık, hareketli ve rekabetten korkmayan yapıya sahiptirler.

Olumsuz yönleri ise  fikirleri çabuk değişir, karamsardır, etki altına çabuk girer, kırılgandır, zora gelemez ve şartlar göre yönünü değiştiren bir yapıya sahiptirler.

Fiziksel özelliklerine bakalım. İnce, uzun, atletik, ince dudaklı, gür saçlı, geniş alınlı ve çukur çenelidir. Omuzları geniştir, boynu kısadır, yüz hatları keskindir ve ses tonunda kararlılık vardır.

Kişilik analizleri de isimlerde önemli bir yere sahiptir. Ediz isminin kişilik analizi incelenecek olursa Ediz isimli kişiler çok enerjik, hareketli ve güçlü bir yapıdalardır. Hayal güçleri zengindir ve çok yaratıcıdır. Doğaya, sanata ve müziğe önem verirler. Hedeflerine ulaşmak için çaba sarfederler. Risk almaktan korkmazlar. Girişimci yapıları vardır. Romantiktirler. Hayatındaki kişiye karşı çok derin hisler beslerler.

Harf analizleri de önem taşımaktadır. Ediz isminin harf analizi incelenecek olursa E: sorunlardan kurtulmak için mücadele eden, D: üstün güçlere sahip, İ: duygusal ve hassas, Z: okumayı seven şeklinde incelenebilir.

Benzer isimler de araştırılır çünkü kardeşlere genelde benzer isimler koyulur. Ediz ismine benzeyen isimler Edip, Edis, Edim, Edil ve Erendiz isimleridir. Ediz ismine benzeyen kız isimleri ise Gediz, Bediz, Edibe, Eliz, Ecenaz, ve Elnaz isimleridir.

İsimler konusunda dikkat edilen bir diğer konu da koyulmasının caiz olup olmamasıdır. Pek çok aile bu duruma dikkat etmektedir. Ediz ismi caiz mi sorusunun cevabı ise Ediz, caiz olmayan isimlerin arasında bulunmamaktadır. Fakat yinede çocuklara isim koyarken iyice araştırma yapmak gerekir.

Ediz ismi yeni yeni kullanılan bir isimdir. Geçmiş zamanda pek fazla bilinmediği için yeni nesilde bu isim vardır. Bu yüzden Ediz ismine sahip olan ünlüler arasında kimse yoktur.

ediz-isminin-anlami-41942
Ediz İsminin Anlamı

Ediz isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Ağabey, Büyük Kardeş. Büyük Erkek Deve, İki Hörgüçlü Deve.
  • 2 – Yılın Son Ayı (Bu Ayda Doğan Çocuklara Konur)
  • 3 – Ulu, Yüce, Her Şeyin Yükseği
  • 4 – Çok Değerli.
  • 5 – Yüksek, Yüksek Yer.
  • 6 – Yüce, ulu, yüksek

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Ediz ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Ediz ismini kullanan 4.899 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Ediz ismini kullanan 1.535 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Ediz ismini kullanan 286 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Ediz ismini kullanan 368 kişi bulunmaktadır.

Ediz isminin Türkiye sıralaması

Ediz en çok kullanılan 1502. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 715. isimdir.

Ediz ismini kullananların sayısı, son bir yılda 383 kişi artmıştır.

Ediz isminin Harf Analizi

Kişiye Ediz ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

Ediz İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Ediz ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Ediz isminin anlamını gözden geçirin!

Ediz İsminin Numerolojisi

Ediz isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

E: altı
D: beş
İ: on iki
Z: yirmi dokuz
TOPLAM: 52

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap