Dosta Güzel Sözler

Dosta Güzel Sözler Hayatımızda dostumuz, arkadaşımız dediğimiz kişiler vardır. Bu kişiler bizim için çok kıymetlidir. Dostlarımızı mutlu etmek onları sevindirmek isteriz. Bunun için çok büyük şeyler yapmaya gerek yoktur. Güzel sözler kullanarak dostlarımızı mutlu etmek mümkündür. Bu sözler dostlarınızı mutlu etmekle kalmayıp kendilerine ne kadar değer verildiğini görmelerini de sağlayacaktır. Bunları illa dostlarınızın yüzüne söyleyerek yapmaya gerek yok bazen yazmak söylemekten daha etkili olur.

 Dostluk kolay kolay oluşan bir bağ değildir ve kolay da bulunmaz. Herkes dostunuz olamaz, dostluk bambaşka bir bağdır. Dostunuza olan sevginizi, verdiğiniz değeri göstermenin en güzel yollarından biri de dosta güzel sözler söylemektir. Bu onları çok mutlu eder. Sizinle dost olmaktan da ayrıca onur duyar, keyif alır. Sizde dostunuzu mutlu etmenin sevincini yaşarsınız.

 İnsan birilerini mutlu ettiği sürece kendi de mutlu olur. Hele mutlu ettiğiniz kişi dostunuzsa bu duygu paha biçilemez niteliktedir. İnsanın her zaman sıkıntıya düştüğünde, bunaldığında kısacası iyi-kötü her anında yanında yer alan dostlarıdır. Onlar sayesinde her şeyin üstesinden gelir hayata daha sıkı sarılırız. Mutlu olmaya ihtiyacı olan dostlara güzel sözler söyleyip hem onu hem de kendimizi mutlu edebiliriz.

Dosta Güzel Sözler
Dosta Güzel Sözler

Dosta Güzel Sözler

  • Dost; göze sezdirmeden gözyaşı silendir.
  • Gerçek arkadaş sağlık gibidir değeri ancak o yok olunca anlaşılır.
  • Arkadaş kırmayan, kırılmayan, kırılsa da yıkılmayandır.
  • Dostluk gül olmaktır. Yaprağı ile de dikeni ile de. Şems-i Tebrizi
  • Güller koklanır solana kadar. Dostlar sevilir ölene kadar.
  • Sen onun aşkısın, ben onun dostu, aşklar geçicidir, dostluk kalıcı!
  • Düşmanımın nefreti dostumun sevgisinden daha gerçektir.
  • Dostların sıkıntıda iken onları mutlu oldukları zamankinden daha çok ara.
  • Ve bazen de; seninle konuşmak iyi geldi, diyebileceğin birisi olmalı.

Geldiğin zaman boşluk dolduran değil, gittiğin zaman yeri doldurulamayan ol.

Arkadaşlıklar aşka dönüşebilir ama aşklar arkadaşlığa asla dönüşemez.

Beni düşmanlarımın hançerleri değil, dostlarımın sırtüstü bırakması derinden yaralar.

Sevgiler geçici olabilir aşklar da olumlu olumsuz olan tek şey dostluklardır.

Dostluk iki yürek arasında akan bir nehir gibidir. Gittiği yeri de temizler geldiği yeri de.

Ruhumdan başka dostum olmadı ve derdimi dinleyen sadece gönlüm vardı.

Gülmek senin için bir tutku olsun. Olur da bir gün ağlarsan eğer o da mutluluktan olsun.

Öyle bir dost edin ki kötü gün kapını çaldığında kapıya seninle birlikte baksın.

Dostluk illa yan yana, diz dize olmak değildir. Asıl can cana, kalp kalbe olmaktır. Mevlana

Arkadaş uğrunda ölmek kolay, fakat uğrunda ölünecek arkadaşı bulmak zordur.

Yıldızlar kadar arkadaşın olacağına, alaca karanlıkta parlayan ay gibi tek dostun olsun hayatta!

Yaşam gülmeyi, sevgi hak etmeyi, vefa unutmamayı, dostluk sadık kalmayı bilenler içindir.

Ben arkadaş gözü göremezsem bu gözlerim nemdir benim. Sesin duymazsam kalbim gamdır benim.

Ben ne adamlar gördüm elbisesi olmayan. Ben ne elbiseler gördüm içinde adam olmayan.

Arkadaş kış ortasında yaz getiren dost çöl ortasında suyunu paylaşandır. Sen benim canım dostum sun.

Olgun bir adamı dost edinmek isterseniz eleştirin, basit bir kimseyi dost edinmek isterseniz övün.

Dünyada dost denilen kelime yalan. Benim en iyi dostum içkim sigaram. Onlar da terk ederdi olmasa param.

Yanımda değil belki ama şükrümde, sabrımda, sevgimde, avuç içlerimde, duamda olan insanlar var.

Kuşlar gibi uçmayı balıklar gibi yüzmeyi öğrendik ancak bu arada basit bir sanatı unuttuk kardeşçe yaşamayı.

Dostluk, toprak bir maşrapa gibidir, önemsiz bir nedenden birdenbire kırılır ve bir daha kullanılmaz.

Affet beni hep güzeli analım anılarda tebessüm yaşatalım, ben kırdım ben üzdüm yaraladım. Mutluluk gölgen olsun arkadaşım.

Şimdilik hoş çakal arkadaşım. Yine gel yanına senin gibi gülen gözlü yüreği sevgi dolu insanları alıp yine gel olur mu?

Bütün dünyayı sevginin renklerine boyayıp insanlara dağıt. Kendini sevginin bir rengi diye tanıt, çünkü senin varlığın sevgiye en büyük kanıt.

Fani dünyanın baki padişahı değiliz. Biz parçalanmış gönül hırkalarını yamar dikeriz. Biz dostlarla ağlar dostlarla güleriz.

Güneşe bağlandı korkuyla önce insan sonra ateşe suya. Ay battı su kurudu gün bitti. Sevgi kardeşlik ve dostluktur sonsuz olan. Can dostuma.

Seni özlüyorum her okula gidişimde, çektiğin kopya kağıtları hala sıranın altında seni bekliyor sen nerdesin dostum, nerdesin?

Unutmayı bilip sevgiyi bilmeyenler unutur ama sevmeyi bilip de unutmayı bilmeyenler asla unutmaz, çünkü onlar sevgiye aşıktırlar. Sevgiye hasretlerdir.

Paylaşmaksa çıkarsız sevgiyi hissetmekse içtenliği aramaksa dertlere çözüm güvenebilmekse nedensiz. Sonsuza kadar dostumsun.

Dostluk günah olmayacak kadar masum, köle olmayacak kadar özgür, umulmayacak kadar yakın, unutulmayacak kadar derin, tek başına yaşanmayacak kadar zordur.

Arkadaş vardır gıda gibidir onu hep ararsın. Arkadaş vardır ilaç gibidir gerekirse ararsın. Arkadaş vardır hastalık gibidir onu aramazsın o seni bulur.

Dostlar arasına hasret uçurumu girdiğinde yıldızlarla vuslat köprüsü kurduk yürekten yüreğe. Gönlümüzün hasret günlüğüne unutmayı ve unutulmayı hiç yazmadık.

Bizim ömrümüzde ırmaklar vardır. Sularında hayallerimizi yüzdürdüğümüz. Bizim ömrümüzde dostlarımız vardır günlerimiz ayrı geçtiğinde üzüldüğümüz.

Ürkek başladığımız şeyler gün olup vazgeçilmez olunca bir bakışta sevgiyi yakalıyorsak, kendimizi coşkulu, güçlü, tutkulu hissediyorsak desene arkadaş biz dostuz.

Dostluk deniz kenarındaki taşlara benzer, önce teker teker toplarsın sonra da birer birer ayıklarsın, bazıları vardır ki kıyamazsın, işte sen de onlardansın.

Merhaba arkadaşım, bir gün bahar olmak istersen çiçeklerin daima açık olsun bir gün çiçek olmak istersen yüzün hep güneşe dönük olsun ve bir gün birini severken kalbin hep onunla olsun.

Dostluklara mesken bu yürek aşklara değil sevgilinin gözlerine değil dostun sözlerine selamına merhabasına muhtaç bu yürek. Merhaba ey dost bu gece de yürektesin.

Evet arkadaşım! Gülmek varken surat aşmak niye güldürmek varken ağlatmak niye güzel sözler söylemek varken kalpleri kırmak niye? Hayat çok kısa arkadaşım ve bu dünyadaki hiçbir şey kırılan kalplere değmez.

Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten, insanın hayatta sadece bir defa görebileceği harika bir rüyasın.

Tüm güzellikler ardında com o dost kalmış tek başına uzaklarda çok uzaklarda hatıralar gibi eski zamanlarda o dost kim bilir simdi nere de belki dünya da belki ecel de bel ki de tüm güzelliklerde hatıralar gibi eskilerde!

Arkadaşlık sevgisi vardır şimdi eskiler de kaldı, neden eskilerde kaldı neden hatırlanmadı. Arkadaşlık sevgisi vardır bilen azdır dünyada artık bilen yoktur bu yeni zamanlarda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap