Dolgun ve Parlak Saçlara Sahip Olmanın İpuçları

Dolgun ve parlak saçlara sahip olmanın ipuçları kadınların güzel görünümlerinde her zaman başrolde yer alan saçların hayal edilen görünüme kavuşmasını sağlarke..

Dolgun ve parlak saçlara sahip olmanın ipuçları kadınların güzel görünümlerinde her zaman başrolde yer alan saçların hayal edilen görünüme kavuşmasını sağlarken sizler için özel tavsiyeler hazırladık.

Dolgun ve parlak saçlar gün boyu kendimizi formda hissetmemizi sağlarken aynı zamanda özel gecelerde de davetlerin en dikkat çekici kadını olmamızı mümkün kılmaktadır.

Dolgun ve parlak saçlara ulaşmak aslında sanıldığı kadar zor olmamakla beraber yapmanız gerekenler arasında ilk sırada doğru şampuan ve saç kremi seçimi yer almaktadır.

Saç kremi ile şampuan bir arada satışa sunulan ürünler yerine ayrı olarak satın almanız ve kullanmanız saçlarınızın sağlıklı görünmesi için tavsiye edildiği gibi arkadaş tavsiyesi veya reklamlarda gördüğünüz ürünler yerine deneyerek kendi saç telinize uygun ürünü bulmanızı tavsiye ederiz.

Saçlarınızda istediğiniz formu yakalamak için yapmanız gereken bir diğer etkili yöntem saç bakımı için doğal maskeler kullanmanız olacaktır.

Zeytinyağı, susam yağı, kayısı yağı, fındık yağı ile balı karıştırarak saçlarınıza freksiyon yapmanız canlı, parlak, dolgun görünmelerini sağlayacaktır.

Protein içeren ürünler saç telinin üzerinde özel bir tabaka oluşturarak daha parlak görünmesinde etkili olacağı gibi saçınızı yeniden yıkayana kadar da dolgun görünmesini sağlayacaktır.

Saçların dolgun ve parlak görünmesinin sırrı olarak sizlere tavsiye edeceğimiz bir diğer uygulamada saçınızı kurutmaya başınızın yukarısından başlamanızdır bunun nedeni kökten uca daha doru kuruması olmakla beraber çok sıcak uygulamalarla saçlarınızı yıpratmamaya özen göstermenizde gerekmektedir.

Saçlarınızı tararken seçeceğiniz fırçaların mutlaka doğal kıldan ve geniş dişli olmasına özen göstermenizde dikkat etmeniz gereken maddeler arasında yer almaktadır.

Saçlarınızı sürekli boyatıyorsanız sağlıklı kalması için kimyasal ürünlerden uzak durmanız gerekeceği gibi sadece bitkisel içerikli boyaları tercih etmeniz tavsiye edilirken organik boyaların saçlarınıza parlaklık verdiğini unutmayınız.

Baş derisindeki kan dolaşımını arttırma özelliği ile sağlıklı, dolgun ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlayan ginko, ginseng, yeşil çay tüketimini mutlaka aksatmadan yerine getirmenizde faydasını görebileceğiniz tavsiyelerimizdendir.

Dolgun görünümlü saçlar için saç rengi seçimi de önemli olmakla beraber kısa saçlı kadınlara tavsiyemiz saç tellerinin daha kalın görünmesini sağlayacak koyu renkleri, sarı saçlı bayanların ise saçın yüzeyine sürülen parlatıcılar kullanmaları istediğiniz görünümü yakalamamanızı sağlayacaktır.

Uzun saçlı kadınların en büyük sorunları arasında yer alan yıpranma problemine karşı saçlarını sürekli sıkı olarak toplamamaları ve hacim veren şampuanlar kullanmaya özen göstermeleri önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap