Deri ceket temizliği nasıl yapılır?

deri-ceket-temizligi-nasil-yapilir-42727

Yaz aylarında kış aylarına geçiş zamanlarında çok tercih edilen dış giyim ürünleri arasında deri ceketler bir numara da gelir. Yapısı itibariyle üzerinde fazla..

Yaz aylarında kış aylarına geçiş zamanlarında çok tercih edilen dış giyim ürünleri arasında deri ceketler bir numara da gelir. Yapısı itibariyle üzerinde fazla miktarda leke barındırmayan deri ceketlerin temizliği şu şekilde gerçekleştirilir;

Deri ceketler her şeyden önce üzerinde kolay leke tutan ceket türlerinden değildir. Elbise yapılması gereken ilk işlem kuru bir peçeteyle silmek bir. Islak mendiller asidik ve bazik özelliklerinden dolayı deri cekette kullanılmak için uygun olmayan temizleme ürünleridir.

Derinin zarar görmemesi adına lekelere ıslak mendil yada deterjanlı mendillerle müdahale etmek yanlış olacaktır. Eğer uygulama gerçekleştirdi iseniz temizlemek istediğiniz deri ceketin yüzeyinde deformasyon ortaya çıkacaktır ve lekeler daha belirgin hale gelecektir.

Deri üzerindeki lekeleri kuruttuktan sonra eğer hala leke görebiliyorsanız, nemli bir bez yardımıyla silebilirsiniz. Hala leke çıkarmadıysa kuru temizleme işlemi görmesi temizlik adına gereken son hamiledir.

Deri ceketlerin üzerine parfüm deodorant çıktığınız zaman kimyasal madde içerdiğinden dolayı devrenin içerisindeki dokunun bozulmasına ve deforme olmasına sebebiyet verecektir.

Özellikle bazı parfüm ve deodorantlar içerisindeki alüminyum maddesinden dolayı temizlenmesi son derece zor lekeler bırakabilir.

Deri ceketleri saklarken de düzgün bir şekilde açıldığından ve poşetle öğütülmemiş olmasından emin olun. Kırışık şekilde kapladığımız zaman birinin üzerinde kartlar oluşacaktır ve buluş avukatlar daha hızlı leke tutabilirler. Aynı zamanda poşet içerisinde sakladığınız zaman deri nefes alamadığından dolayı deforme olacaktır

Mikrofiber temizlik bezi yada gözlük bezi gibi kullanılan bezler eğer elinizde varsa az bir miktar vazelin yardımıyla deri ceket silinebilir. Sildikten sonra daha parlak bir yapı olacağını sizde göreceksiniz. Derinin üzerindeki lekeleri bu şekilde basitçe çıkartabilirsiniz daha sonrasında vazelinin tüm deri yüzeyinde işte olarak takıldığından emin olarak parlaklığını arttıracaksınız

Çamaşır makinelerinde ya da elde yıkama da deri ceketler uygun olmamaktadır. Diğer tüm çamaşırlarda olduğu gibi su ve ardından sıkılarak yıkanan deride mutlaka çatlamalar ve deformasyonlar meydana gelir.

Deri ceketinizi temizlerken bakımı sırasında deriyi nemlendirmek çok önemlidir. Beyaz deri ceketini açık renkli ise vazelin yerine nemlendirici kremler daha hızlı sonuç almanızı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap