Çitlembik İsminin Anlamı

citlembik-isminin-anlami-92053

Çitlembik İsminin Anlamı Nedir?

Birçok insanın sempatik hitap şekli olarak duyduğu ancak isim olarak oldukça nadir bir şekilde duyduğu bu isim, bazı kişiler tarafından kullanılmaktadır. Bu ismi sempatik bulanlar ve kullanmayı düşünen kişiler ise Çitlembik isminin anlamı konusunda bir araştırma yapmaktadır.

Bu isim her ne kadar kulağa tatlı ve hoş gelse de birçok kişi anlamını bilmemektedir. Peki, Çitlembik isminin anlamı nedir?

Birçok özel ismin olduğu gibi Çitlembik isminin TDK’deki anlamı da mevcuttur. Bu isim; kerestesi sert ve dayanıklı, düz kabuklu ve dayanıklı bir ağaç anlamına gelmektedir. Menengiç anlamına da gelmektedir. Ayrıca bu ağacın buruk lezzette olan yuvarlak meyvesine de bu isim verilmektedir.

Bununla beraber Çitlembik ismine benzer isimler pek bulunmamaktadır. Yani bu isim aynı zamanda eşi benzeri bulunmayan bir isim olmaktadır.

Bu hoş tınısı ve güzel anlamı nedeni ile Çitlembik ismine sahip olan ünlüler de merak konusu olmaktadır. Bu isme sahip pek ünlü bulunmasa da, çeşitli dizi ve filmlerde genel olarak çocuk oyuncuların canlandırdığı karakterlere bu ismin verilmesi ile bilinir.

9 harften oluşan Çitlembik isminin harf analizi şu şekildedir: ilk harf olan “Ç” harfi zevk ve sefasına düşkün kişilik özelliği anlamına gelmektedir. Aynı zamanda duygusal karaktere sahip oldukları da bilinmektedir. Bunun yanı sıra sanat alanı ile de ilgilidirler. İkinci harf olan “İ” ise tam olarak hassas ve duygusal karakter özellikleri anlamına gelmektedir. Aynı zamanda hassas ve kırılgan bir bünyeye sahiptirler de denilebilir. Üçüncü harf olan “T” ise duygularını açmakta zorlanan kişilik özelliği anlamına gelmektedir. Aynı zamanda ketum oldukları da bilinir.

Dördüncü harf olan “L” ise sanatsal anlamda yetenekli bir kişilik özelliği barındırır. Ayrıca başka birçok alanda da yetenekli oldukları söylenebilir. Beşinci harf olan “E” harfi ise ruhsal dünyası karışık bir kişi anlamına gelmektedir. Ani inişli çıkışlı bir yapısı olduğu söylenebilir. Sevinç ve üzüntüyü aynı anda yaşayabilen karaktere sahiplerdir. Rahatsız oldukları konular minimum düzeydedir ve bu neden ile insanlar ile iyi anlaşabilmekteler. Ayrıca sorunlardan kurtulmak için sürekli mücadele edebilme yapısına sahip olmaları ile de bilinirler.

Altıncı harf olan “M” ise ticari zekası iyi derecede çalışan kimse demektir. Ticarete yatkın bir kişi olduğu anlamı taşır. Bunun dışında da oldukça zeki biri olarak söylenebilir. Yedinci harf olan “B” ise önsezi ve altıncı hisleri kuvvetli kişi anlamına gelmektedir. Bunun farkında oldukları için hislerine güvenerek bir iş yapmayı da severler. Ayrıca umutlu ve iyimser kimseler olarak bilinirler.

Sekizinci harf olan “İ” tam olarak hassas ve duygusal karakter özellikleri anlamına gelmektedir. Aynı zamanda hassas ve kırılgan bir bünyeye sahiptirler de denilebilir. Son harf olan “K” ise başarılı ve itibar sahibi bir kişi olma potansiyeline sahip anlamına gelmektedir. Hem iş hayatında hem de aşk hayatında başarılı olabilen karakter yapısı olarak da bilinir. Aynı zamanda yaratıcı zekaya da sahiptir.

Çitlembik isminin anlamı, harf analizi yöntemi ile tahmini bir şekilde yanılma payı ile beraber bu şekildedir.

Her ismin kendine uygun bir kişilik analizi mevcut olmaktadır. Çitlembik isminin kişilik analizi de şu şekildedir: hayatı hızlı yaşamayı seven, yaratıcı, sanatsal faaliyetlerden keyif alan, ticari anlamda başarılı olabilme potansiyele sahip kişi anlamına gelmektedir.

Bu ismi kullanmak isteyenlerin aklına Çitlembik ismi caiz mi sorusu gelmektedir. Caiz olmayan isimler listesinde bulunmadığından dolayı evet caizdir denilebilir.

Tüm bu bilgiler ışığında Çitlembik isminin anlamı güzel kapılara çıkmaktadır ve bu neden ile tercih edilmesinde bir engel yoktur denilebilir.

citlembik-isminin-anlami-92053
Çitlembik İsminin Anlamı

Çitlembik isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Beyazlık, aklık
  • 2 – Mercimekten biraz büyük, buruk lezzette meyvesi olan bir ağaç.
  • 3 – Ufak tefek, esmer ve sevimli.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Çitlembik ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Çitlembik ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Çitlembik ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Çitlembik ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Çitlembik ismini kullanan bulunmamaktadır.

Çitlembik isminin Türkiye sıralaması

Çitlembik en çok kullanılan 13515. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 5135. isimdir.

Çitlembik isminin Harf Analizi

Kişiye Çitlembik ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Ç : Zevk sefa düşkünü çağrıştırır, bu harfi içermese de olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

Çitlembik İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Çitlembik ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Çitlembik isminin anlamını gözden geçirin!

Çitlembik İsminin Numerolojisi

Çitlembik isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Ç: dört
İ: on iki
T: yirmi dört
L: on beş
E: altı
M: on altı
B: iki
İ: on iki
K: on dört
TOPLAM: 105

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap