Çelik Gibi Baldırlar için Bu Antrenmanlar Tam Size Göre

Çelik Gibi Baldırlar için Bu Antrenmanlar Tam Size Göre. Alt bacak kaslarınızı güçlendirmek, koşu ve zıplama yeteneğinizi yükseltecektir. Üstelik kuvvetlenen ve görünür hale gelen kalf kasları, daha estetik bir görüntüye kavuşmanıza da yardımcı olacaktır. Ancak kalf kaslarının, geliştirmesi en zor ve inatçı kaslar içerisinde bulunduğunu da unutmamalısınız. Size tavsiyemiz; bu egzersizlerle hem zayıf bacaklarınızı güçlendirebilir, hem de iri ve parçalı bir görünüme sahip olması için çalışmanız yönünde olacaktır.

Standing Calf Raise

Standing Calf Raise

Çok yerde karşınıza çıkan bu kalf hareketi genelde 15 ve üzeri tekrarla yapılan bir egzersiz çalışmasıdır. Bu antrenmanı beraberinde yüksek ağırlıklar kullanılarak, egzersizin etkileri arttırılabilir. Hareketi doğru formda yaptığınızdan emin olmanız, her tekrarda mümkün olduğunca parmak uçlarına yükselmeye çalışmanız daha fazla verim almanızı sağlayacaktır.

Çelik Gibi Baldırlar için Seated Calf Raise

Çelik Gibi Baldırlar için Seated Calf Raise

Çelik Gibi Baldırlar için Seated Calf Raise. Bu egzersizi nispeten daha hafif ağırlıklarla ve 20 tekrar olarak yapmanızda sakınca bulunmuyor. Hareketi parmak uçlarınızla, doğru bir şekilde uygulamalı, kalflarınızı tam olarak hissederek ağırlıkları kaldırmaya başladığınızdan emin olmalısınız.

Dumbbell Calf Jumps

Hızınızı kesmeyecek kilolarda dumbbell tercih etmeniz gerekiyor. Dizlerden esneyerek olabildiğince yukarı sıçramaya çalışmalısınız. Bu hareketi 20 tekrar yaparak, çalışmanızı sonlandırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap