Börk İsminin Anlamı

Börk İsmi


Börk İsminin Anlamı Yeni doğacak olan bebeklerini anne ve baba adaylarının cinsiyetleri belli olduktan sonra isim koyma telaşına kapılmaktadırlar koyacakları isim hem örf ve adetlerini hem de kültürümüze yakın isimler koymak isteyebilirler.

Börk baba adaylarının en telaşlı ve en tatlı telaşları arasında yer alan isim koyma telaşı bebeklerini kız ya da erkek olduğunu bilmeleri ile başlamaktadır. Her zaman aynı isimleri koymak istemi yani farklı isim koymak isteyen anlamı güzel söyleyişi farklı isimlerde tercih edilebilir.
Anne babam adayları için az duyulan bir isim olan Börk isminin anlamı nedir ve koyulması sakıncalı mı kültürel değerlerimize yakın bir isim midir sizlerle paylaşalım. Eski zamanlara ait olan bir isim olarak bilinen erkek çocuklara konulan ve hayvan postundan yapılan başlık anlamında kullanılmaktadır.

Börk ismi duygusal bir yapıya sahip olan romantik düşünceli sıcakkanlı bir özellik olarak bilinir.
Türk dil kurumuna göre her isim bebeklere verilmemektedir öyle ki bazı isimler nüfus idaresince kayda geçirmemektedir bunun sebebi de birçok ismin toplumumuzda farklı anlamlar taşıyan ve kötü Çağrışımlar getiren isimlerin yasaklanmasıdır. Börk isminin TDK’deki anlamı hayvan postundan yapılmış başlık olarak bilinir aynı zamanda yerel Türkçedeki adı kadife Çuha gibi hayvan postundan yapılan başlık olarak bilinmektedir.

Bu ismi taşıyan ya da çocuklarına Börk ismini koymak isteyen anne babaların bebekleri için Börk isminin kişilik analizi bakarak isim koymak isteyebilirler. Börk isminin kişilik analizi ve anlamı ağzı güzel laf yapan manevi konularda ve maddi konulara fazla önem veren kişiliğe sahiptir. Merhamet duygusu çok olan yumuşak başlı duygusal anlamda yüksek duygular yaşayan gizemli bir yönü olan romantik bir kişiliktir.

Fedakarlığı seven empati kurmayı seven hayal gücü yüksek ve inancı yüksek olan kişiliklerden özellikler almıştır. Rahat yaşamayı seven aynı zamanda öz eleştiriler ya da eleştirilere kapalı bir kişilik olarak bilinir fiziksel özellikler olarak ta gamzeli, kalın dudaklı, yuvarlak ve koyu renkli gözlere sahip kalın telli saçları bulunur.

Kalın ses tonu ve kemerli bir buruna da aynı zamanda görünüş açısından benzerlik sağlanabilir.
Harflerin her birinin bir araya gelerek farklı anlamlar oluşturduğunu bilmekteyiz. İsim koyarken de harflerin bir araya geldiğinde kişiliklerinin isim karakterinin oluşturduğu bilinmektedir. Börk isminin harf analinizi sizler için sıralayalım.

 B: sezgileri çok kuvvetli her şeye umutla bakan en kötü durumlarda bile umudunu kaybetmeyen bir kişiliğe sahiptir.


Ö: İçine kapalıdır gizleme sırlı olmayı sever kişiliklerini keşfetmeyi ve gizemli görünmekten hoşlanan bir kişiliktir.


R: tereddüde yaşamayı bilen sert bir yapısı olan karar vermekte oldukça güçlenen bir kişiliktir
K: hayatında başarılı olmayı tercih eden iş ve aşk hayatında da oldukça yoğun yaşayan ve başarılı olan bir kişiliktir. Anne babalar Börk ismine sonraki çocuklarına gelecek isimlerine benzer isim koymak isteyebilirler ya da bu ismi taşıyanlar kendi çocuklarına benzer isimlerden koymayı tercih edebilirler. Börk ismine benzer isimler kız çocuklarda burçak biricik boncuk isimleri yer alırken erkek çocuklarda ise börükan, Börü İsimleri benzer isimler arasında geçmektedir.Ebeveynler isim koyarken bebeklerini öncelikle dinimizde koyulması olumlu mu ya da dini inançlarımıza göre Kur’an’da yer alır mı bunları merak etmektedirler Börk ismi caiz mi ve kuranda yer alır mı Börk ismi Kur’an-ı Kerim de bulunmamaktadır. Koyulması yasak olan isimler arasında geçmemektedir yani dilerseniz anlamını iyice araştırdıktan sonra bu ismi koyabilirsiniz.
Bazen anne ve babalar sosyal medyadan ya da başarılı işler yapmış kişilerin isimlerini koyarak bebeklerinin gelecekte o isimler kadar başarılı olsun isteyebilirler Börk ismine sahip olan ünlüler bilindik ya da çok fazla işler başarmış ünlü isimler arasında pek rastlanılmaktadır.

bork-isminin-anlami-53910
Börk İsminin Anlamı

Börk isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Eskiden kullanılan, genellikle hayvan postundan yapılan başlık.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Börk ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Börk ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Börk ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Börk ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Börk ismini kullanan bulunmamaktadır.

Börk isminin Türkiye sıralaması

Börk en çok kullanılan 39494. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 8104. isimdir.

Börk isminin Harf Analizi

Kişiye Börk ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

Ö : Gizemli bir kişiliği çağrıştırır, o harfi isimde olmazsa iyidir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

Börk İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Börk ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Börk isminin anlamını gözden geçirin!

Börk İsminin Numerolojisi

Börk isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
Ö: on dokuz
R: yirmi bir
K: on dört
TOPLAM: 56

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap