Blockchain Şirketlerin Maliyetlerini Düşürdü

Blockchain Şirketlerin Maliyetlerini Düşürdü Blockchain, Bitcoin ile tanıdığımız bir kavramdır. Dijital paralarla ilgili işlemlerin yapılmasını sağlayan, yapılan işlemleri kayıtlı tutulmasını sağlayan merkezi yönetimi olmayan bir veri tabanı sistemidir. Blockhain, ekonominin çarklarını oluşturan birçok sektörde değişimlere neden oluyor.

Blockchain sigorta sektöründe de değişimlere sebebiyet verdi. Bilişim uzmanlarına göre sigorta sektöründe Blockchain ilerleyen zamanlarda bu değişimlerin kapsamının değişeceği ve sigorta şirketleri Blockchain sistemini güvenlik ve sistem tasarrufu sağlamak amacıyla kullanılacağını ön görüyor.

Yüksek güvenlikli sistem olması ve işlem süreçlerindeki masrafları düşürmesi nedeniyle bankalara 20 milyon dolar civarında kar sağlayabilecektir. Bankaların fayda sağlaması da sigorta sektörünü dolaylı veya doğrundan etkileyecektir. Sigorta şirketleri şimdiden Blockchain üzerinde çalışmaya başladı.

Blockchain Londra'daki Şirketlerin Maliyetlerini Düşürür mü?

Teknolojinin ilerlemesine bağlı olarak birçok yeni kavramda yaşamımızda yer alıyor. Bu kavramlardan biri de Fintech’dir. Fintech, finans ve teknoloji sözcüklerinin harmanlanması sonucu oluşan yeni bir kavramdır.

Dijital dünyanın gelişmesini fırsat bilen finans şirketleri ve müşterileri, işlemleri daha hızlı yapmanın yollarını arıyor. Böylece zaman ve emek tasarrufu sağlanabilecektir. Fintech, soruna çare oldu. Online işlemler, dijital çözümler ve kullanışlı ara yüzlerin devreye sokulması sayesinde yeni bir sektör ortaya çıkmış oldu. Yeni sektörün adı Blockchain’dir. Blockchain ortaya çıktığı günden bu yana gelişmeye ve daha fazla kullanıcıya hitap etmeye devam ediyor.

Fintech ve Blockchain’in hızla gelişme gösterdiği ülkelerden biri olan İngiltere, ,Blockchain sigorta sektörüne olumlu etki yapar mı sorusunun cevabını arıyor. Sorusuna yanıt bulabilmek adına Blockchain veri tabanını test eden bir uygulama üretti. Uygulama 6 haftalık süre içerisinde tamamlandı.

Yazılım, şirketlere mali tabloları düzenleme, kurumsal finans, mali ve hukuki danışmanlık, insan kaynakları, global risk danışmanlığı gibi farklı alanlarda danışmanlık hizmeti veren bir firmanın liderliğinde üretildi. Sigorta sektöründe Blockchain etkisi merak ediliyor. Önümüzdeki yıllarda sigorta sektöründe maliyetlerde düşüş yaşanacağı tahmin ediliyor.

Başka İçerik:  Schengen Vizesi Başvuru ve Ücreti Hakkında

Uygulama Sonuçları Sevindirici

Uygulama Sonuçları Sevindirici

Uygulamanın içeriği, Blockchain aracılığı ile üçüncü parti yöneticiler, aracılar ve onay sahipleri için otomatik hale gelmesidir. Çalışma süresince katılımcılar, farklı görevlerde verileri görüntüler ve işlemleri gerçekleştirir. Gönderilen talepler, Blockchain sisteminde otomatik olarak değerlendiriliyor. Sözleşmelerin hazırlanması ve imzalanması kullanıcı tarafından gerçekleştirilir.

Sözleşmeler hızlı bir şekilde işleme konulur. Sistemde hazırlanan akıllı sözleşmeler, sigorta işlemlerindeki hız finansal süreçte emek ve zaman tasarrufu sağlıyor. Sigortacılıkta Blockhain uzun vadede sektöre ciddi faydalar sağlayacağı görünüyor. Blockchain aynı zamanda güvenli bir sistem ve otomatik kontrol edilme imkânı sağlıyor. Yapılan araştırmalar ve uygulanan çalışmalar sonucu sigorta sektörü için Blockchain teriminin daha fazla önem kazanacağı ve maliyetleri büyük oranda düşüreceğini gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap