Berzah İsminin Anlamı

berzah-isminin-anlami-84481

Berzah İsminin Anlamı

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz an sizin en özel anlarınızdan bir tanesidir. Bu süreçte bebeğinizin cinsiyetini daha öğrenmeden ona koyacağınız ismi düşünmeye başlamış olabilirsiniz. Bebeğinize aile büyüklerinin isimlerini verebileceğiniz gibi daha nadir kullanılan isimlerden de koyabilirsiniz. Nadir duyulan isimlerden bir tanesi Berzah ismidir. Berzah isminin anlamı nedir? Diye merak ediyorsanız yazımızda gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Berzah, Kuran’da Rahman Süresi 20. Ayetinde geçen ve Arapça kökenli bir isimdir. Erkek çocuklarına verilir. Çeşitli anlamlara gelmektedir. Berzah, güler yüzlü, kabir, dünya ile ahiret arası, iki alemin arası, iki yer arasındaki geçit, öldükten sonra ölen kişinin ruhunun gittiği yer, ölüm sonrası insanların kıyamet kopana kadar bekleyecekleri yer, deniz içinde bulunan iki kara parçasını bağlayan dar kara parçası, zorlu geçit, bunaltıcı yer anlamlarına gelmektedir.

Dünyada ve ülkemizde pek çok isim kullanılmaktadır. Bazıları nadir görülürken bazıları çok daha sık görülür. Berzah isminin istatistik değerlerini incelediğimizde Türkiye genelinde 77 kişiye verildiğini görmekteyiz. 3 farklı büyükşehirde istatistiki rakamlar göz önünde bulundurulduğunda; İstanbul’da 11, İzmir’de 7, Ankara’da ise 5 kişide Berzah ismi kullanılmaktadır. Erkek bebeğinize vereceğiniz isim Türkiye sıralamasında 6583. Sırada görülmektedir. Son 1 yılda Berzah isminin kullanımı 8 kişi ile artmıştır ve erkek çocuklarına en çok verilen 3292. İsimdir.

Doğduğunuzda size verilen ismin kişilik özelliklerini taşımaktasınız. Bebeğinize Berzah ismini koymayı düşünüyorsanız ne anlama geldiğini ve kişilik analizini öğrenerek erkek bebeğinize bu ismi verebilirsiniz. Berzah isminin kişilik özellikleri hakkında bilgi edinmek ister misiniz? Berzah isimli kişiler ne kadar çabuk öfkelenseler de kin tutan bir yapıya sahip değillerdir. Bu kişiler duygularını çok yoğun yaşarlar. Duygularını gizlemeyen bir karaktere sahiptirler. Ayrıca sanatsal yetenekleri fazla gelişmiştir. Diğer kişilerin tesirleri altında kalan bir yapıları bulunur.

Hepimiz bize verilen ismin olumlu ve olumsuz yönlerini taşımaktayız. Berzah ismi verilen kişilerin de olumlu ve olumsuz yönleri bulunur. Olumlu yönlerini incelediğimizde bu kişiler neşeli, enerjik, dışa dönük, hırslı, kendine güvenen ve kendinden emin bir karakter sergilerler. Ayrıca dürüst ve cömerttirler. Lükse düşkündürler ve her zaman ön planda olmayı severler. Sıcak kanlıdırlar ve sadıktırlar. Eğlenceyi sevdikleri için sosyaldirler.

Bu kadar güzel olumlu yöne rağmen Berzah adlı kişilerin olumsuz yönleri ise; alıngan ve hassas olmalarıdır. Aynı zamanda tutucu ve fazla sahiplenici bir karaktere sahiptirler. Etkiye açık oldukları için başkalarının tesirleri altında çok kalırlar.

Berzah isminin fiziksel özelliklerini değerlendirdiğimizde düzgün görünüşe sahip oldukları görülür. Uzun boyudurlar ve açık kestane saç rengine sahiptirler. Bu kişilerin uzun ve dolgun yüz yapıları bulunur. İnce ve uzun boyunludurlar. Çene yapıları ise ince ve olukludur.

Erkek bebeklerine konan Berzah isminin kişilik analizi ise şu şekilde karşımıza çıkmaktadır; içleri dışları birdir, insanların arkasından değil yüzlerine konuşurlar, sevmedikleri kişilere bile duygularını açık bir dille ifade edebilirler. Arkadaş canlısıdırlar ve çok değer verirler. Oldukça fazla sabırlı bir yapıya sahiptirler. İnsanlara aşırı taviz verdikleri zamanlarda hayal kırıklığına uğrayabilirler. Sevdiklerine sadık olan bu kişiler ilk başlarda kuşkucu gibi görünseler de hayatları boyunca sevdiklerine karşı çok samimi olurlar.  

Bazı isimler caiz olmayabilir. Berzah ismi caiz mi değil mi diye merak içinde olabilirsiniz. Bebeğinize Berzah ismini vermenizde hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Berzah ismine benzer isimler; Berzan, Berzen, Berzali, Berk, Berkan, Berkay, Berkant, Berke, Berat, Beytullah, Bedih, Mirzah, Kuzah, Vazah, Bedih, Babürşah’dır. Benzer kız isimleri ise Berna, Berfin, Berzen, Beren, Berivan’dır.

Berzah isimli ve soy isimli ünlü var mı diye incelendiğinde şarkıcı Berzah dikkati çekmektedir. Berzah: Cin Alemi adlı film bulunmaktadır. Ayşe Korkmaz’ın Berzah isimli kitabını da örnek olarak verebiliriz.

berzah-isminin-anlami-84481
Berzah İsminin Anlamı

Berzah isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 8 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Güler Yüzlü
  • 2 – İki âlemin arası. Kabir. Dünya ile âhiret arası.
  • 3 – Öldükten sonra ölenlerin ruhlarının gittiği mekandır.
  • 4 – İki yer arasındaki geçit.
  • 5 – Deniz içinde iki adet kara parçasını birbirlerine bağlayan dar kara parçasıdır.
  • 6 – İnsanların ölümden sonra kıyamete kadar bekleyeceği yerdir.Ayrıntılı bilgi için : http://tr.wikipedia.org/wiki/Berzah
  • 7 – Bir yarımadanın karaya bağlandığı dar yer, kıstak.
  • 8 – Dinî inanışlara göre, ölenlerin ruhlarının kıyamete kadar bulunduğu yer.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Berzah ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Berzah ismini kullanan 77 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Berzah ismini kullanan 11 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Berzah ismini kullanan 5 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Berzah ismini kullanan 7 kişi bulunmaktadır.

Berzah isminin Türkiye sıralaması

Berzah en çok kullanılan 6583. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 3292. isimdir.

Berzah ismini kullananların sayısı, son bir yılda 8 kişi artmıştır.

Berzah isminin Harf Analizi

Kişiye Berzah ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

Berzah İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Berzah ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Berzah isminin anlamını gözden geçirin!

Berzah İsminin Numerolojisi

Berzah isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
E: altı
R: yirmi bir
Z: yirmi dokuz
A: bir
H: on
TOPLAM: 69

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap