Bent İsminin Anlamı

Bent  İsmi

 Bent İsminin Anlamı Farsça kökenli erkek isimleri arasında bulunan Bent isminin anlamı tutsak, esir, zincir  ve bağ olarak bilinmektedir. Oldukça fazla anlama gelen bu isim anlam bakımından olumsuz olarak görünse de özellikleri incelendiğinde olumlu isimler arasında yer almaktadır. Bu nedenle Bent ismi çocuğa verilmeden  önce özelliklerine bakıp ona göre karar verilmelidir.

Bent isminin olumlu özellikleri arasında özgür bir ruha sahip olması ve mantıklı olması yer almaktadır. Genellikle bu ismin verildiği çocuklar kısıtlamaya gelemezler. Bu nedenle ebeveynler çocukları için Bent ismini tercih ederken bu özelliği göz önünde bulundurmalıdır.

Bent İsminin Anlamı
Bent İsminin Anlamı

Tüm bunların yanı sıra Bent isminin olumsuz yönleri arasında ise oldukça kontrolcü ve otoriter olmaları yer almaktadır. Bilinmeyen isimler listesinde yer alan Bent ismine sahip olan kişiler düzenlerinin bozulmasından ve insanların onlara karışmasından haz etmezler. Bu kişilere karşı sağduyulu bir şekilde yaklaşılmalı ve otorite kurmaktan uzak durulmalıdır.

Bent ismini çocuğuna vermek isteyen kişiler Bent ismi Kuranı Kerim’in içerisinde geçiyor mu? Sorusunu gündeme getirmektedir. Farsça kökenli erkek isimleri arasında yer alan Bent ismi,  Kuranı Kerim’in içerisinde geçmeyen isimler arasında yer almaktadır. Ancak Bent isminin anlamı oldukça iyi olduğu için bu ismin çocuklara verilmesinde herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Eğer sizler de çocuğunuza Bent ismini vermek istiyorsanız bu isimler arasından bir tercih yapabilir ve çocuğunuza Bent ismini verebilirsiniz.

Bent ismi hakkında en çok merak edilen konulardan biri de Türkiye’de Bent isminde kaç kişi var? konusudur. 2022 yılında paylaşılmış olan isim verilerine göre Türkiye’de Bent isminde toplam sekiz kişi bulunmaktadır. Bu isme sahip olan kişilerin bir tanesi Ankara’da, bir tanesi İzmir’de, geriye kalanları ise Türkiye’nin 81 ilinde yaşamaktadır. Tüm bunların beraberinde Bent isminin Türkiye sıralaması da merak edilenler arasında yer almaktadır. Türkiye’de en çok tercih edilen isimler listesinde Bent ismi 10.472. sırada yer almaktadır. Türkiye’de en çok tercih edilen erkek çocuk isimleri arasında ise Bent isminin 5468. sırada yer aldığı bilinmektedir.

Bent ismi hakkında sıklıkla araştırılan konulardan biri de Bent isminin harf analizi olmaktadır. Bent ismi içerisinde yer alan harflerin titreşimleri ile elde edilen bu analiz sayesinde ismin olumlu bir isim olup olmadığı ortaya koyulmaktadır. Bu duruma göre B harfi önsezilerinin kuvvetli olmasına, E harfi sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeye, N harfi sağduyulu olmaya, T harfi ise duygusallığı ifade etmektedir. Tüm bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda Bent isminin harf analizi oldukça olumludur.

Çocuklara isim verilmeden önce Bent isminin numerolojisi de öğrenilmelidir. İsimlerin numerolojisi, ismin içinde yer alan harflerin alfabede karşılık geldiği sayı ile elde edilmektedir. Bu sayıların toplanması numerolojiyi ortaya çıkarmaktadır. Bu bilgi doğrultusunda B harfi iki, E harfi altı, N harfi  on yedi, T harfi ise yirmi dört sayılarına denk gelmektedir. Bu sayıların toplanması ile elde edilen 49 sayısı ise Bent isminin numerolojisi olmaktadır.

Bentürk, Bengi, Bener, Benhur, Benian, Bende, Bender, Benol,Bülent, Levent, Ercüment, Serbülent, Şehlevent, Özkent, Hüdavent, Berkant, Berat, Bulut, Behçet, Behzat, Behcet, Beyazıt, Birhat, Dilbent, Bengisu, Bengü, Bensu, Benan, Bengül, Şaziment, Pesent, Buket, Bağdat, Bereket, Belit, Bidayet isimleri Bent ismi ile benzeyen isimler arasında bulunmaktadır. Sizler de Bent  ismi ile benzeyen isimler listesinde yer alan isimlerin tamamı caiz ve anlamı güzel isimlerdir. Bu nedenle Bent ismi ile benzerlik gösteren isimlerin çocuklara verilmesinde herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

Bent isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Düğüm.
  • 2 – Tutsak, esir
  • 3 – Bağ.
  • 4 – Zincir.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Bent ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Bent ismini kullanan 6 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Bent ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Bent ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Bent ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.

Bent isminin Türkiye sıralaması

Bent en çok kullanılan 10472. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 5468. isimdir.

Bent ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1 kişi artmıştır.

Bent isminin Harf Analizi

Kişiye Bent ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

Bent İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Bent ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Bent isminin anlamını gözden geçirin!

Bent İsminin Numerolojisi

Bent isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
E: altı
N: on yedi
T: yirmi dört
TOPLAM: 49

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap